Čihajafuru: musubi

• Japonsko ちはやふる 結び (viac)

ScarPoul

Veľmi dlho som chcel dať filmu plný počet. To, čo si režisér predsavzal v predchádzajúcich častiach aj splnil. To, že postavy poznáme a sú nám do jednej sympatické, dopomáha k tomu, že dokážeme viac oceniť aj ich prehry aj momenty kedy víťazia. Emočné spektrum charakterov je komplexné, neustále sa meniace a je ťahúňom rôznych dejových odbočiek a situácií. Hoci sa jedná o jednoduchý príbeh. Herci a tvorcovia do toho vložili dušu. A to si stále myslím, že Karute ako hre až tak nerozumiem. Ale pri každom zápase som cítil napätie spolu s postavami. A to oceňujem. Koniec ale trošku vyšumí do prázdna. Niektoré hlavné motivácie zostanú nedopovedané, čo zamrzí. To, že je to miestami patetické odpustím, lebo si to séria postupným budovaním atmosféry zaslúžila. V zásade je to ale skvelá trilógia. Milá, vtipná a úprimná. A s nádhernou Suzu Hirose. ()

Jirka_Šč

Trochu zklamání (po solidním druhém dílu). Takové "útržkovité", neuspořádané, místy humor, který mě nebavil, usínal jsem nad tím. Tři hvězdičky, protože Suzu ve svých dvaceti dobře vypadá a stává se z ní žena (taky zaujala Kaya Kiyohara) a protože mě upřímně zajímá hra Karuta (nesmírně komplexní hra/sport/kultura). Má to okamžiky, na které se rád podívám znova, ale jako celek mi připadne, že scénárista (a režisér v jedné osobě) nevěděl, jak pokračování vyprávět kompaktně. ()