Čihajafuru: Kami no ku

• Japonsko ちはやふる 上の句 (viac)

Čihaja, Arata a Taiči si na základní škole byli hodně blízcí. Spojovala je především radost z hraní japonské karetní hry karuta. Jenomže jednoho dne se Arata musí přestěhovat, a tak s nimi zpřetrhá všechen kontakt. O čtyři roky později Čihaja a Taiči zjišťují, že se Arata opět vrátil, a když se s ním setkávají, oba dva doufají, že všechno bude jako předtím. Jenomže Arata přestal karuto hrát. Čihaja se proto rozhodne se do karuta pořádně opřít a navrátit tak Aratovi jeho vášeň do hry. (Zíza)

ing.man

Jen pro pro pořádek. Tohle je první z těch dvou dílů co vyšly ten rok. Chvilku jsem byl zmatený, jelikož tenhle film nemá žádný začátek. Žádná rozehrávka, nic. Prostě vás o mrští do filmu a hotovo. Celkem nic moc, kromě slušného závěru, ale i ten byl dost patetický. Každopádně film oslavující tradiční jpn karetní hru stačí na to abych svoje hodnocení přecenil. Moje hlavní lákadlo byla Suzu, která po naprosto skvostném Umimachi diary si zahrála trochu jinou roli. A JirkaŠč má asi pravdu v tom, že je filmařsky přehnaně uctívána. I když je supertalent, tohle vždycky hercům škodí. Těším se na druhý díl, prý je lepší. A stejně jako po Samá wózu kdy jsem propadl hanafudě, musím kouknout na ýbej po kartách karuty. :) Jsem magor. :D ()

Jirka_Šč

Zobrazovat ikonicky Suzu Hirose pro kvalitu filmu nestačí a první ze dvou filmů je prostě slabší (což není v konečném důsledku zlé). Hra karuta je určitě zajímavá a je až škoda, jak obyčejně na mě první film působil. Dávám 3* a opakuju si zízino, že 3* nejsou špatná známka :). ■ O karutě: http://kairakeseri.blog.cz/1408/karuta ()

ScarPoul

Anime som nevidel. A k sérií som sa dostal hlavne cez Suzu Hirose, ktorá mi učarovala z Koreedových filmov. Chihayafuru je príbeh zo školského prostredia, ktoré rieši tradičné starosti mladých ľudí. Potrebu zapadnúť, lásku, povinnosť voči rodine, a tiež dôležitosť kamarátstva. Takýchto filmov je milión a je teda otázne, či môže takýto príbeh priniesť niečo nové. Hlavne keď uvážime, že aj v Japonskom prostredí sú toto obľúbené témy a, a existuje na nich tisícky animé, manga komiksov a aj hraných filmov. Jediná zvláštnosť je samotná zápletka točiaca sa okolo kartovej hry karuta. Myslím si, že na túto otázku neviem uspokojivo odpovedať. Je to film na vyplnenie času. Pobaví, aj sa dá pri ňom zasmiať a samotné kartové finále je spravené, ako keby sa jednalo o akčný film. Koizumi hravou réžiou vedie svoje postavy v pomerne lineárnom a na prekvapenia skúpom príbehu. Samotné postavy sú archetypmi charakterov, aké nájdeme všade. Kvázi fešák, šialená kráska, múdri introvert, vtipný chalan čo furt je, a umiernená dievčina s dobrým hodnotovým rebríčkom. Do toho treba pripísať múdreho starého učiteľa a máte kombo ako vyšité. Takže áno, neviem zhodnotiť či tento film skutočne stojí za pozretie. Viem s určitosťou povedať, že do žánru nič nové neprináša. Ale mne sa to páčilo. Natoľko, že sa dokonca teším na pokračovania. Pretože aj keby sme hovorili o všednosti a lineárnosti a archetypoch - tieto veci fungujú. Ak ich vie tvorca správne namiešať. A tu sa tak stalo. Preto sa, minimálne pre mňa, jedná o milý film. A také môžem. Hlavne, keď je za oknami zima. ()

xtomas252

Ježíšku, přines mi prosím tě taky tyhle karty a nauč mě japonsky, tohle totiž vypadá jako nejlepší sport na světě. Nemusíte se hnout z místa, a i tak je to adrenalinové a vyčerpávající až až. Cením si toho, jak podobně všechny postavy vypadají předloze, možná jsem čekal o něco víc humoru, ale to nevadí. Tři hvězdy je málo a na pět to nestačilo, něco tomu chybělo, snad bude dvojka o chloupek lepší. :) ()