V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Modular

To, co Marvel v posledních letech vytváří za snímky se často ani nedokáží považovat za něco, co by bylo hodno promítacího času. Naprostá většina nynějších filmů se drží jasné šablony, kterou nehodlají pustit a nejen to. Běžnému divákovi už ani nepřijde, že se kdokoliv v produkčním týmu snažil, takže s těží je sledovat takové snímky hodno vašeho času. Vtipy každou minutu filmu (poslední Thor byl vskutku pohroma)? Opravdu je tohle ta kinematografie, ke které směřujeme? Tento snímek mě ale překvapil. Třetí a poslední Strážci galaxie je sice částečně komediálním, ale i dobře zpracovaným filmem, což mě velmi mile překvapilo. I když tu humor je, tak je dáván ve správné okamžiky (obvykle), takže neruší tempo filmu. Vizuální efekty a herecké výkony jsou fenomenální, stejně tak scénář, u kterého jsem se náramně bavil. Není to bůh ví jaké umělecké dílo, ale i přes to bych ho běžnému divákovi doporučil. Nejen, že pobaví, ale i vypláchne chuť těch zkažených rádoby filmů, co Marvel poslední dobou produkuje. 8/10. ()

Hellhajzl

Jde to, když se chce. Tohle je od Endgame ten pravý Marvel, na který jsem rád chodil do kina. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého jsem se těšil i na pokračování. Tuším ale, že tímto filmem to zajisté také skončí a Marvel (potažmo i Disney) se zhroutí pod tíhou etnicko-politicko-sexuálně-multipohlavně stupidních nařízení, které začnou filmařům po Hollywoodu diktovat, koho smějí a nesmějí pustit na plac a podle toho to taky bude vypadat. Každopádně Strážci mě dojali, pobavili a celkově se mi moc líbili a určitě je doporučuji každému bývalému fanouškovi Marvelu. ()

mouzi

Úplně dokonale zabalené nablýskané hovno. Určitě by to bylo o hvězdu menší hovno, kdyby to mělo o hodinu míň. Akce dobrá, efekty taky, ale to je všechno a bohužel to nestačí. ()

Scaevola

No konečně! Po delší době opět snímek z MCU, který se vrátil ke kořenům superhrdinského žánru, jak je známe z posledních cca patnácti let, a vzdor autorovi rozmělňuje cílevědomé tempo pouze minimum gunnovských trapasů. Zakončení trilogie se podařilo, v efektech jsem si nevšiml jediné chyby a byť mi nesedl soundtrack a nezaujal mě záporák, na atmosféru jsem se dokázal naladit. Jen si nejsem jist, zda se tvůrci neměli zbavit více postav? ()

Karbos

Hudba jako vždycky fajn ale jinak je to proti jedničce ale i dvojce jenom naleštěná bída, navíc chvílemi i docela utahaná a nudná. Vtip se vytratil, postavy ztratily charakter, půlka dialogů vyloženě rve uši a nikdy bych nevěřil že budu zrovna strážce galaxie hned u prvního slednuti (zaručeně i posledního) přetáčet.  Když přišli první strážci bylo to jako zjevení do zatuchlého generického světa Marvelovských šablon. Považoval jsem je za poslední kvalitní brand od nich, bohužel zdegenerovali stejně jako všechny ostatní universa, jen to přišlo později, protože i přišli později. Jsem si jistý že žádné další strážce už neuvidím ani kdyby měli VOLtů jako slivovice. BTW červenej ratting? Nooo budiš ale 81%? Ani náhodou ;) ()

mich4l.b

Špatný. Hodně špatný. Úplně to ztratilo tempo a vtip, ale hlavně nadhled prvních dvou dílů. Ten je najednou pryč. Zbyla jen nudná CGI slátanina. Tuctová velko-produkce. Zklamaní. ()

GejmronCZ

Viděl jsem to před několika dny a stále nevím, co napsat. James Gunn skáče ze smutných scén do vtipných a z těch zase do akčních, které někdy zase končí temi smutnými. Nevím jak je to možný, ale funguje to skvěle. Už v prvních minutách je vidět, jak moc to bude smutný, aby ve 4. minutě zandali bombu, u který jsem se málem udusil. Konečně tu máme Rocketův příběh. A že je silnej. Určitě tomu všemu pomohlo i to, že se mluví sprostě. A to prosím pěkně, jsme stále u minima 12 let. Opravdu jsem se královsky bavil. Řekl bych až, že je to nejlepší díl celých Strážců. Nejde v něm o nějaké epické poslání, ale za to je všechno tak osobní a jejich emoce tak hmatatelné. No a pak to zabijou nějakou povedenou kravinou. Sice to není nic tak obřího jako Endgame nebo cokoliv podobného, ale rozhodně neméně důležité, ne-li důležitější. Co by jste byli ochotni vše udělat pro své blízké vy? Strážci evidentně vše. A že mají v rukávu rovnou několik es. A teď nepočítám retarda Draxe, kterej je zde jeden z největších pilířů humoru. Scéna ve výtahu je, ale božská. ()

esmoke

Pro mě nejlepší strážci, ale k nadšenému oslavování to nestačí (taky proto že 2ka byly strašná). Rocketovy části jsou super, ale pak to toho nastoupí debilní humor "Teď jsem si prdnul HAHA... Ty jsi blbá HAHA" a jde to do háje. Drax a spol. se vyčerpali už po 5ti minutách prvního dílu - měli je odpravit už dávno. Spousta věcí je zbytečná a jen ubírá sílu hlavní lince. Rozpočet $250 mil. Tržby: $846 mil (CZ dabing) ()

kishi_SO

asi najemotivnejsia scena, ktoru som videl v kategorii najdivnejsia (Lylla, Rocket). Kurna takto sa robia filmy a myslim si, ze Feige sa moze od Gunna ucit. To co Mrvel prznil poslednu dobu s velkou graciou napravil prave muzicek od konkurencie. Zacinam sa tesit aj na DCEU. Film plny humoru, emocii, napatia a uzasnej hudby. ()

sammikk_

Nadupaná akční jízda s emotivním příběhem, a granátem akčních scén. Neuvěřitelně dobře napsaná trilogie, která obdržela svůj konec, a to nejdůstojnější cestou co to šlo. Gunn ukazuje v každé scéně jak svoje zvrhlé a bizarní postavy miluje, a to je to co má kouzlo.  9/10 ()

Marcecek

Výborné, vtipné, nárezové a emotívne, tak ako sa na záver príbehu Strážcov patrí. Ako každý som vedel čo od spojenia Strážcov a Gunna očakávať a presne to som dostal a možno aj o čosi viac. Super prehľadnú akciu, vtípky a hlášky ako sa na Strážcov patrí a roztomilé zvieratká, kde Gunn ukazuje, že na silnejšie emócie nepotrebuje ani ľudí. Všetko správne vyvážené, len Adama zobrazil ako takého ňoumu, nemal až toľko priestoru, ale na konci zohral celkom veľkú rolu. Koniec prijateľný, asi to nieje na mokré kapesníky, ale naozaj uspokojivé a kvalitné vyvrcholenie nielen trilógie, ale aj možno celého príbehu Strážcov galaxie, aspoň tak ako ich poznáme. Gunn ich vytvoril so srdiečkom a k môjmu takisto prirástli, a áno budú mi chýbať. Ďakujem James Gunn. 5* ()

Dext

3 díl a zakončení série je tedy za mě dost zklamání. Budeme to hrát na příběh Rocketa a proto ho necháme 2/3 filmu v kómatu. Když už nevíme jak dál tak tam zapneme hudbu a budeme spoléhat že na film přijdou ochránci zvířat. Závěrečná akční scéna na jeden záběr byla fajn ale na film co má 2,5 hodiny je to prostě málo. 60% ()

66pepo66

V prvom rade začnem asi nárekom nad tým, že si Marvel nechal ujsť Jamesa Gunna ku konkurencii. Toto budú strašne, ale strašne ľutovať. No a teraz k filmu. Akoby to bolo včera, keď som sedel v popradskom kine a čakal na to, čo si pre mňa Marvel pripravil. Novinka, ktorej nikto neveril a ja sám som mal isté pochybnosti. James však nakoniec všetkým nakopal zadky a Strážci sa okamžite zaradili k mojim naj filmom z MCU. Dvojka nesklamala a zviditeľnila Gunnov neuveriteľný cit pre vykreslenie postáv, deja, ale aj predanie hlbších myšlienok. A konečne, tretia časť. Absolútny vrchol trilógie. Neuveriteľná jazda plná akcie, napätia, úžasného cgi, kostýmov, cameo scén, nápadov, vtipov, perfektnej hudby, dojemných chvíľ či všeobecne - EMÓCIÍ. Presne o tom to je. Jamesove postavy dosiahli akýsi vrchol, prišli na to kým sú a čo chcú, alebo nechcú robiť. Pochopili aké majú medzi sebou vzťahy a uvedomili si, že nie sú priatelia, ale skôr skutočne jedna veľká rodina. Keby som mal teraz klobúk, musel by som si ho sňať. Celý príbeh sa točil okolo Rocketa, presne tak, ako naznačovali ukážky aj režisér. A tak dokonale všetko zapadlo do seba, že úplne s prehľadom môžem radiť treťou časť Strážcov k vrcholom MCU. Nehovoriac o tom, že podľa mňa je toto bez pochýb najkvalitnejšia a najlepšia trilógia Marvelu. Mám chuť sadnúť do kina a dať si to celé ešte raz. Veľmi dúfam, že na Strážcov nebudeme musieť čakať zase niekoľko rokov, no na druhej strane... veľmi sa bojím ako budú vyzerať v rukách niekoho iného. A to ma privádza k začiatku mojej recenzie. Marvel... ako len budete Jamesov odchod ľutovať.   Videné v Prahe, 2D, titulky. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna