Cloak & Dagger

USA, (2018–2019), 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Tvorcovia:

Joe Pokaski

Predloha:

Ed Hannigan (komiks), Rick Leonardi (komiks)

Hudba:

Mark Isham

Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben, Andrea Roth, J.D. Evermore, James Saito, Emma Lahana, Wayne Pére, Jim Klock, Divine Prince Ty Emmecca (viac)

Tandy Bowen (Olivia Holt) a Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) při náhodném setkání zjistí, že mají superschopnosti. Postupně se je učí ovládat a zjišťují, že schopnosti nejlépe fungují, když jsou spolu. Zároveň se oba snaží vypořádat se svou minulostí a chránit New Orleans, město pohlcené drogami a násilím. A na ochranu města nejsou sami, kromě nich je tu ještě detektivka Brigid O'Reilly (Emma Lahana), ochotná vyčistit město za každou cenu. (Adasin)

Recenzie používateľa Tom10000 k tomuto seriálu (23)

Two Player (2019) (S02E08)

8.díl. Tandy se spolu se světlou Bridget dostanou do tajuplného světa "uvnitř" Tyrona, jenž upadl do kómatu, aby ho dostali zpět mezi ně. Na cestě jim pomáhá Evita, kamarádka Tyrona, a dost možná i budoucí manželka jednoho z bohů Loa. Tak praví pravidlo, když její matka zesnula vlivem Andrého čar. Tyron v "jiném" světě žádá Tandy, aby jí pomohl dohrát hru na automatu, jinak se nemůže vrátit zpět. Díky lsti a klamům se nakonec oběma podaří vrátit zpět, dokonce i Bridget, jež přijala svoji temnou stránku a dobrovolně jí předala vedení nad svým tělem. Cenu však zaplatila Evita, jež se právě musel provdat a díky své nové pozici zapomenout na city k Tyronovi. A nejenom to. Kvůli nepořádku v Andrého hlavě si musel on sám (André) trochu ulevit. Cenu zaplatila jeho nejbližší spojenec, sám však v touze po tom stát se bohem neuspěl. A ještě jedna smrt nás možná čekala. Tandy zřejmě zemřela matka. 85 procent. ()

Blue Note (2019) (S02E09)

9. a předposlední díl 2.série a celého seriálu. Zjišťujeme toho mnoho o Andrého minulosti, jak se musel vzdát nadějné kariéry trumpetisty v Jazzové hudbě kvůli migrénám a jak ve stejném momentě, kdy vybuchla ropná plošina a do vody spadl Tandy i Tyrone, on skočil z mostu a též se z něj stal superhrdina. V nemocnici poprvé poznal svoji schopnost, když se ho dotkla Lia, tehdy ještě jako nemocniční sestra. V současnosti přišla tato dívka, vlastně už žena, o veškerou naději a nachází se mezi životem a smrtí. A jen Tandy a znovu sjednocená Bridget mají šanci rozhodnout o tom, zdali bude žít, či ne. Tyron se mezitím domlouvá s členy dvou gangů na schůzce, aby zjistil přesnou polohu Andrého. Ten se mezitím chystá na takzvanou "Modrou notu", kdy hodlá před svými zotročenými lidmi (mezi nimi je i máma Dagger a Mikayela, Tandynina kamarádka) zahrát svoji nejepší píseň a tak se stát bohem. A to se mu podaří. 90 procent. ()

Level Up (2019) (S02E10)

10. a poslední díl 2.série a celého seriálu. Tandy a Tyron se vydávají za pomoci Evity do magického portálu, kde se setkávají s Andreem a všemi lidmi, s nimiž se po svém fyzickém úmrtí dostal do své vlastní říše bohů. Poté, co čelí svým největším obavám (Dagger tátovi a Cloak sobě samému), se jim podaří získat tolik odvahy a víry ve výhru, až samotného nového boha zcela překvapí a na místě zabijí. Po návratu zpět domů se rozhodne Tandy rozloučit s mámou a odjet autobusem na nové místo. Tyrone (či ona, to už nyní nevím) se ještě navíc postará o Cloakovu/svoji nevinnu, když donutí senátora, aby stáhl jeho vinu. Poté se Tyrone vydává za Tandy a spolu plánují další budoucnost. Co je zajímavého, Tandy dokáže částečně užívat schopnost přesouvání, jakou má její kamarád, a navíc je schopna přetvořit své dýky v meč. 55 procent, i přesto patří závěrečný díl k tomu nejslabšímu, co jsem v seriálu viděl. Jak jinak. ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (viac)