Hlavnými hrdinami rozprávky Čertoviny sú dvaja nešikovní čerti Popelák a Uhelák, ktorí sú vládcom pekiel poslaní za trest do sveta, aby do mesiaca priviedli každý jednu hriešnu dušu. Úlohu sa im však od začiatku nedarí splniť, a namiesto toho, aby ľudí zvádzali k hriechom, im neúmyselne pomáhajú. V prestrojení za paholkov sa dostanú na statok a zdá sa, že konečne budú mať úspech. Vypočítavý sedliak totiž chce svoju dcéru Haničku vydať za nafúkaného statkára Kopyta. Hanička však miluje šuhaja Jána, a aby všetko dobre dopadlo, je potrebné vziať si na pomoc pekelné sily. (Cinemart SK)

PinkButterfl

Na túto rozprávku som sa veľmi tešila, pretože rozprávky mám veľmi rada. Musím povedať, že som bola nadšená, po dlhej dobe som videla krásnu českú rozprávku, ktorá bola natočená v nádhernom prostredí. Zdeněk Troška opäť predviedol, ako sa natáčajú rozprávky. Chválim aj skvelý výber hercov, najmä Oldřich Navrátil bol proste úžasný. Z kina som išla veľmi príjemne prekvapená, naozaj nemám čo vytknúť, zaujímavý príbeh, výborné herecké výkony a krásna príroda k tomu. ()

Evan7

Bol som príjemne prekvapený touto rozprávkou. Pán Troška proste umí! A nech si hejteri hovoria čo chcú. Oni proste budú hejtovať, nech by natočil čokoľvek. Táto rozprávka mala čaro, nemala v sebe priveľa gýču, ako ostatné novodobé rozprávky, mala tie správne hodnoty, aj výber hercov bol veľmi dobrý. Ich výkony boli uveriteľné. A prostredie tiež krásne. ()

DanP

Dvě hvězdičky za krásné a pohádkové prostředí vesnice. Ale to je tak vše. Moc zamotané. Hlavní záporná postava je hazardní hráč, opilec a sériový vrah. ()

Fuego

Původně jsem chtěl dát hvězdy jen dvě, ale nakonec dávám tři. První za herce, konkrétně za pány Noska,Navrátila, Benedikta a Dobrého a slečnu Sandevu. David Gránský a Radek Holub též zde mají mé sympatie :- ). Druhá hvězda je za lokace, obzvláště za Peklo Čertovina. Třetí je za to, že vlastně nebylo vůbec špatný a vlastně se nám to i líbilo. Ano jsou tu i pohádky, které mám radši, ale také takové, které mne vyloženě iritují a to tato není. Mohl bych tu uvádět i sérii nelogičností a chybiček, ale není třeba. Pro zajímavost se to hodí shlédnout ... ()

Filooos

Troškovsky uřvané, herecky příšerné (snad jen Navrátil si drží úroveň ), nepochopitelně prodlužované pěveckým rádoby uměním. Chlapi i holky jako zboží na prodej za účelem sexuálních hrátek. Děj plytký, venkovské kulisy moc hezké. ()

jerzy1976

Krásná pohádka a nejlepší od Trošky za posledních X let. Zvlášť, když to člověk srovná s letošními pohádkovými novinkami, co byly v TV během svátků. Zajímalo by mě hodnocení, kdyby se nevědělo, že ji natočil Troška. Navrátil, Dobrý byli skvělí... výprava, kamera, hudba taky :-) ()

Hanecek

Když tuto pohádku srovnám s vánoční produkcí České televize, která byla hloupá, amatérská a drahá, není těžké dát 4*. Troška ukazuje krásu letních Čech vždy. A to je dobře. ()

tomasfuck

Po dlouhé době pěkná pohádka. Zařadil bych ji hned za Anděla páně. Troška prostě pohádky umí a vy, kteří budete dávat " odpad " jenom kvůli tomu, že je to od Trošky mi můžete políbit pr.el. ()

bratr_jezek

Takové 3 hvězdy plus kousek nebo 4 mínus kousek, to podle toho, jak vám pohádka sedne. Není to pětihvězdičková bomba, ale neurazí, herci hrají to, co mají hrát, zlo je zlé, dobro dobré, čerti nejsou jen na čertoviny, ale příběhu něco chybělo a písničky trochu rušily. Troška měl i lepší formu, v poslední době je to ale naopak pomalu to nejlepší, co natočil. ()

Cyklojaryn

Zdeněk Troška dal vzpomenout na staré dobré časy , kdy točil dobré filmy.Překvapivě hodně dobrá pohádka , která odsejpá a celkově je zasazena do překrásné kulisy. Jedna z nejlepších pohádek poslední dekády , kvalitou se rovnající "Nejkrásnější hadance". ()

IGATY

Očekávání bez nadšení. Troškově uječené, u některých herců dost podprůměrný výkon. Co mně nejvíc vadí, to jsou postsynchrony a předabovaní herci, kdy zvuk tak nějak letí nad obrazem. To v této době mikroportů a kdovíjaké audiotechniky nemůžou herci svůj text říct naostro??? Dvě hvězdy aspoň za exteriéry ()