Reklama

Reklama

Na obežnej dráhe Zeme sa odohráva extrémne napínavý príbeh. Film je založený na skutočných udalostiach. Let na stanicu Saľut 7, ktorý sa uskutočnil v roku 1985, je považovaný za najťažší let v histórii kozmonautiky. Vesmírna stanica Saľut 7, ktorá obieha okolo Zeme v bezpilotnom režime, náhle prestáva reagovať na signály z centra riadenia vesmírnych letov. Bolo rozhodnuté vyslať na obežnú dráhu záchrannú expedíciu. Vesmírna posádka má za úlohu nájsť mŕtvu stanicu a ako prvá na svete sa spojiť s 20-tonovou neovládateľnou hrudou ocele. Astronauti si uvedomujú, že šance na návrat na Zem sú mizivé. Táto riskantná cesta je však jedinou možnosťou. Ich úlohou nie je len kontaktovať stanicu Saľut 7, ale ju aj oživiť. Dokážu dvaja ľudia zabrániť pádu stanice na Zem a katastrofe netušených rozmerov? Záchranná expedícia na oribte sa mení na napínavý a nebezpečný experiment. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (190)

T2 

všetky recenzie používateľa

Rozpočet RUR 400miliónov ($7miliónov)Tržby Celosvetovo $13,511,000▐ Máme tu Ruskú odpoveď na Gravitáciu. V celku zručne natočenú vesmírnu drámu o záchrane doničenej družice, ktorá by mohla spadnúť do zaludnených miest. Technicky na úrovni a užijeme si tu pár dobre vypätých scén. /60%/ ()

iXtr3m3 

všetky recenzie používateľa

Mierne nadhodnotím, chcelo by to možno "len" veľmi veľmi silné tri hviezdy, ale nakoľko sú ruské filmy stále prehliadané, tak im pomôžem aspoň takto. Málokto si uvedomuje, že čo sa týka technickej kvality, tak Rusi už dávno dobehli konkurenciu (Attraction 1, 2, Guardians, Koma, Blackout, Sputnik a to sú len filmy z posledného obdobia, v poslednom desaťročí ich bola hromada, len väčšinou technická stránka trestuhodne utiekla obsahovej ...) a čo sa týka príbehovej stránky, tak je to stále tak trochu exotický rukopis, ktorý u ostatných krajín človek nenájde. Ja som sa bavil. Technicky fakt topka, nádherné vesmírne scenérie a pohľady, Ruská mentalita úplne inde ako všade vo svete a to je na tom práve to dobré. Napriek tomu, že technicky USA kopírujú, ostatným sú stále svoji, takže sa vždy jedná o viacmenej príjemné osvieženie. Jasné, nie je to Apollo 13, ale popravde na Apollo 13 sa pre mňa osobne nechytá ani Prvý človek na Mesiaci, pretože to kedysi dávno nastavilo laťku podobne vysoko ako vo vojenskom žánri Vojak Ryan. ()

Reklama

slunicko2 

všetky recenzie používateľa

Jak si Rusové hrají na Hollywood. 1) Film tak trochu neví, čí je. Je natočen podle skutečnosti anebo není? Sami zúčastnění kosmonauté snímek kritizovali. Scénář byl napsán podle Savinyčovy vzpomínkové knihy, ale filmaři se místy nechali příliš unést fantasií a nerespektovali technické možnosti. Vztah kosmonautů k Bajkonoru se na vlas podobá ambivalentnímu vztahu amerických astronautů k NASA. 2) Český (potažmo ruský či anglický) internet je plný podrobných informací o celé záležitosti. Zvídaný čtenář si může vše potřebné najít bez potíží sám. 3) O ruském původu svědčí i naivní, těžkopádný humor. 4) Druhá půlka snímku je výrazně lepší. 5) Výstižný koment: Niktorius***. ()

LordMysti 

všetky recenzie používateľa

Dal bych plné hodnocení pokud by scénárista neudělal z celé extrémně náročné záchranné mise totální frašku :(. Obrovská škoda, protože tento film vůbec nepotřeboval hollywoodské přehánění, ani zbytečný patos ve stylu že vše ruské se nechá opravit velkým kladivem. Na druhou stranu se mi líbilo parádní zpracování, výborné efekty, chytlavá hudba která hezky měnila motiv dle aktuální situace. I herecké obsazení bylo fajn, prostě vše bylo parádní až na tu vymyšlenou show. ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Dejovo mi to skôr pripominalo Apollo 13 ako Gravitaciu, ktoru to pripomina trochu vizualne. Ale zdaleka to nevyzera tak pôsobivo. Triky ne su zle, len to pôsobi cely cas umelo a nemal som pocit, ze sledujem astronautov vo vesmre, ale len pekne triky. Dejovo to je strasne nevyrovnane. Neustale sa striedaju pokusy o maximalny realizmus so scenami, ked sa vsetko poserie a tak to rusky hrdina zoberie do vlastnych ruk a zazracne vyriesi. Samozrejme najlepsie zaberie stare dobre pobuchanie po nejakom pristroji. Stopaz je strasne prestrelena a tak sa tu najde kopa nudnych scen. Postavy vyznievaju skôr komicky namiesto toho, aby vo mne mali vzbudit strach o ich osud. Najfascinujucejsi na celom filme je pristup rusov k praci. Americania maju zakazdym pripravenych x premyslenych postupov ako pokracovat a pre istotu sa vsetko este raz overi. Rusi idu krok za krok bez premyslania s vierou, ze to nejak dopadne. Vo filmoch funguju obidva postupy rovnako. Nakoniec ma najviac potesil kratky vyskyt videohry No pockaj, co mi pripomenulo ako som ju tak 28 rokov dozadu drtil ostosest a pozbieral som v nej velku kopu vajec. 4/10. ()

Galéria (44)

Zaujímavosti (21)

  • V skutočnosti Američania nikdy nevypustili žiadny zo svojich raketoplánov na Saljut. NASA plánovala vyslať Challenger alebo Discovery, aby nafotil "mŕtvu" stanicu a uvažovalo sa o jej získaní, ale od všetkých týchto plánov sa upustilo, pretože nechceli provokovať Sovietsky zväz. (Dajman)
  • Podľa producenta Bakura Bakuradzeho sa autori scenára spoliehali na denníky kozmonauta Viktora Savinycha, ktoré podrobne hovoria o celej expedícii, ale: „Pre človeka, ktorý nepozná jemnosti vesmírnej témy, je ťažké pochopiť všetky detaily. Preto bolo potrebné niektoré veci zjednodušiť, niektoré naopak posilniť, prispôsobiť nášmu chápaniu.“ Z týchto dôvodov boli pozmenené mená hlavných protagonistov. (Arsenal83)

Súvisiace novinky

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (viac)

Reklama

Reklama