Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Teddy11

Viděl jsem jedničku, měl jsem záchvaty smíchu, viděl jsem dvojku a válel jsem se na zemi, jednoznačně je dvojka mnohem lepší, jak jednička, z mého pohledu. Každý záběr ve Vás nenechá chvilku klidu, pouze se chcete koukat dále a věřit, že to nikdy neskončí. Čekáte, kde se objeví dlaší komická scéna, někde v rohu obrazovky. Prostě pokud jste neviděli tento film, nemůžete říkat, že jste se někdy u filmu zasmáli. Nejlepší scéna je asi, když vysvobozují zajatce a nášemu "Rambovi" dojdou náboje v kulometu, podívá se na bednu, vezme hrst nábojů a hodí je po vojácích za ním, kteří se skácí k zemi. ()

Inner

8-letý kluk chodí o víkendu každé ráno za maminkou aby mu pustila jeho kazetu. Neví co to je za číslo, ale chce aby se pustila! No a on se chláme od začátku do konce a nemá dost. Teď je mu o 10 let víc a chláme se pořád. A už ví co to je za číslo totiž 87% ()

Astu.

Hrozná škoda, několik nesmrtelných scén, které vám urvou bránici tam je, ale tady je ten problém, že trapné scény ty nesmrtelné vyváží. ()

Mzetko

Opět skvělé. Nejen že to je dokonalá parodie od samého začátku, ale u tohoto filmu se opravdu směje každý od začátku do konce. A herecké výkony jsou také úžasné. Podtrženo, vynásobeno, odmocněno - 5*. ()

myst3ry

Zdálo se to nemožné, ale jednička šla překonat. Povedlo se to druhému dílu. "Povinná literatura" pro každého milovníka parodie a absurdního humoru. ()

billcarson

A teď Vás rozpůlím jako meloun. Film co potrhal nejvíc bránic v historii. Jen je škoda, že i my nemáme takového prezidenta, stačil by jeden prd a bylo by hned po celém parlamentu. ()

Zahanator

Vtipů a narážek je tu víc, jsou vtipnější, lépe promyšlené a herci si to celé opět užívají. A k tomu Poledourisova hudba jako bonus. Prostě dokonalost! ()

Darriel

Tolik vtipů by stačilo na tři dobré komedie. Tohle je absolutní klasika mezi parodiemi. Nadsázkou nabitý koncert, který nikde neskřípe. ()