Seok-do Ma (Dong-seok Ma) je nevybíravý policejní ranař, tvrdý chlápek s pověstí neurvalého býka. V malíku má všechny lokální gangy, jejich nezákonné podnikání; herny, bordely i pouliční prodej rekreačních drog. Se svým týmem tajných sbírá potřebné důkazy pro jejich zadržení. Akci monitoruje jako šelma svoji oběť, když v tom se do města infiltruje trojice čínských mafiánských řezníků, která začíná těm lokálním přebírat jejich území. Ve snaze o jejich nadvládu začíná trojice svým sokům odsekávat končetiny, porcovat jejich těla na kusy a balit je do odpadkových pytlů a cestovních kufrů. V městských ulicích se rozpoutává peklo; napadené gangy z útoků obviňují jeden druhého, zatímco trojice řádí dál jako černá ruka a bere si plnými hrstmi co je jí libo. A když už si s trojicí krvelačných Číňanů nedokáže poradit ani sjednocená gangsterská skupina, je na řadě policejní tým, který, pod výhrůžkou odevzdání případu vyšším autoritám, dostává od svých vyšších nůž na krk a také několik posledních dnů k zadržení všech třiceti podezřelých v čele s vůdcem čínského gangu, Jang Chen (Kye-sang Yoon). (Conspi)

Ouwen

Oldschool poctivá kriminálka se všim co můžou mít chlapy rádi - drsná hlavní postava s charismatickým týmem, výborný akční scény v syrovém balení, spoustu krve a špetka humoru. Co mě trošku překvapilo, tak naprostá absence střelných zbraní, i poldové zde choděj s železnejma tyčema a rozbíjej huby holejma rukama. Soubojů není zas tolik, ale ani málo. Nechybí jim dynamika, kontakt, brutalita, využívá se spoustu řezných zbraní, maj minimum střihů a jsou perfektně nasnímaný. Last fight se skutečně povedl, holt mám vždycky slabost pro realistický bitky na toaletách. Padne i několik solidních hlášek "jsi sám?" jo, pořád nezadanej", interakce s okolím mi opět udělala radost, spoustu dobrého jídla (taky jsem si dopřál nudle během sledování filmu) a klasicky áčkovej vizuál. Veterán mě ale asi bavil víc, jak akcí tak i průběhem. Zde jsem se "jenom" bavil, byla to fakt zábava, na druhou stranu, kdyby se film pojal jako vážnej thriller, více by mě mrzelo co se stane kladným postavám. ()

Dale

Áno, všetko to vyzerá veľmi efektne - drsný policajt, z ktorého sú pokakaní miestni grázli, čínsky frajer, ktorý odsekáva končatiny tým, čo mu nezaplatia a robí si z miestnych gangov dobrý deň a ich záverečné osudové stretnutie. Pomedzi to nejaké naháňačky, pár bitiek a dosť humoru... Za prvé ma zarazilo to, že v Kórey nikto nepoužíva strelné zbrane, ani policajti, ani grázli, akoby jediné zbrane, ktoré existujú, boli nože a sekáčiky. Netuším ako to tam majú, ale oproti všetkým americkým, francúzskym, čínskym a neviemakým gangsterkám mi to pripadalo veľmi zvláštne. Ani celé oddelenie policajtov, keď ide na záťah proti bande gangstrov si nevezmú zbrane, proste idú len tak, na férovku. Za ďalšie, neviem, čo to tam majú za gangy, ale keď stoja traja maníci proti presile gangu a len tak im dobodajú šéfa, bez toho, aby jeho banda na to akokoľvek zareagovala a potom sa k nim tá banda dobrovoľne pridá... WTF To už nespomínam ako urobili bububu na ďalšieho šéfa gangu a on im dobrovoľne odovzdal svoje herne. Proste mám gangsterky rád a mám ich napozerané, ale to, čo sa dialo tu, pôsobilo trošku nereálne, hlavne, keď to bolo akože podľa skutočnosti. Akoby to bolo robené čisto len na efekt. ()

Padme_Anakin

Sedlo mi to až překvapivě dobře, Dong-seok Ma na mě působil sympaticky, místy dobrácky, usmiřoval vůdce gangů, chtěl mít ve městě klid a jako první vždy volil cestu po dobrém, když to nezabralo, rychle se přizpůsobil a změnil způsob vyjednávání.. Pak nastoupila šílená trojka řezníků a o drsnou zábavu s kladivem a sekerou bylo postaráno, kdo se nepodvolí, bude naporcován.. Závěrečná bitka parádní a taky přiznávám, že jsem těm klukům poldovskejm držela palce, aby se těch zmetků zbavili.. ()

agentmiky

Korejci dokážou natočit obstojné akční filmy, co se týče porovnání se západní produkcí, ale ještě jsem doposud neviděl tento žánr říznutý pořádným vtipem. Asi by mě nenapadlo, že z toho může vzejít parádní výsledek. Ačkoliv se to chvilkami chová jako komedie, tak se zde stejně po většinu doby sází na pořádnou řezničinu, kde se s brutalitou a krví fakticky nešetří (rozčtvrcené tělo poházené v odpadcích budiž zářným příkladem). Hlavní hrdina, myslím tím toho protagonistu, se stává možná mým nejoblíbenějším hercem z této země, párkrát perfektně zahláškoval ("Jsi sám ?" "Ano, pořád nezadanej."), jednoznačně film stál na jeho výkonu, jeho jízlivé poznámky ke všem zúčastněným postavám trhaly mou bránici na jednotlivé kusy. I trojici záporáků se vydařilo vybrat nejlépe, jak mohli, každý se vyznačoval malinko odlišným charakterem. Po stránce akční zde nečekejte nějaké efektní souboje plné přestřelek, ono popravdě zde nepadne ani jediný výstřel ze zbraně, buď se zde dočkáte starých známých pěstí nebo dojde na tyče.....a tím film získává plusové body v kategorii ojedinělosti. No a závěrečná bitka na toaletách v letištním areálu patří bezesporu k velmi propracované sekvenci, ta choreografie úderů je až úctyhodná. Za mě dávám 90 % Dong Seok Ma mým nejoblíbenějším "řízkem" na poli buddy krimi-komedií, bude složité pro konkurenci ho z této pozice sesadit ()

LangiJ

Tohle je teda masakr - facák sem, lepák tam, sek, sek sekyrkou, bod, bod nožem, bum bác palicí a hlavně se trefit. Nedivím se, že to v Koreji vyvolává takový šílenství. Je to dokonce hustější, než jsem čekala. Ma Dong-seoka jsem snad nikdy v hlavní roli neviděla, je to spíš "scene stealer", ale tady v roli ranařskýho poldy podává skvělý výkon. I když je to takový menší grázlík, který si nebere servítky, má srdce na správným místě a divák ho za to prostě musí mít rád. I když se to k tomuhle filmu asi moc nehodí, musela jsem se při pár jeho scénách i usmát - na co má asi helmu pod stolem? Jak gangsteři servírují vejce v sauně? :)) Proti němu se postavil Yoon Kye-sang v roli dlouhovlasýho, lehce vyšinutýho gangstera. Dlouhý vlasy byl nápad samotného herce, který se tak chtěl odlišit od jiných záporáků ve filmech, a myslím, že se mu to povedlo nejen délkou vlasů. Snímek je inspirovaný skutečnou událostí, nevím, jak moc skutečnosti odpovídá, ale nějak je mi to i jedno, vysoká kvalita a realističnost se tomu prostě upřít nedají. Pro mě to není typ filmu, na který bych se v nejbližší době podívala znovu, ale jinak velká spokojenost. Přeloženo. ()

BarryLyndon

Kam až se dá volná adaptace skutečných událostí vyhnat. Strašně zábavný a přitom nekomediální opis řádění jednoho gangu. Hodně jsem si oblíbil Dong-seok Ma už v Train to Pusan. Tady byl démon už od úvodní scény. 9/10 PS: kdybyste měli k doporučení něco zábavného asijského libovolného žánru z poslední doby, sem s tím! ()

zette

Tradicni korejska reznicina, ktera se misty snazi tema odlehcit. Velmi dobre ztvarnena hlavni postava kriminalisty a akce od zacatku do konce. ()

Mrkvič

Dong-seok Ma v lehce nepochopitelném asijském krimi, kde si všichni všechno vyřizují noži, někdy sekerkami a když už jde fakt do tuhýho, tak tyčemi. Zavalitý týpek má prostě charisma, ale možná to mám tak snadné, protože většina okolních asijských herců šíleně přehrává. Polovina korejců (nebo číňanů) brečí a druhá polovina se zběsile šklebí. Naštěstí asi 5 postav nic z toho nedělá a ty dělají celý film. Spolu řízným chováním a jednoduchou zápletkou. ()

Johnny.ARN

Kokos, toto bolo fakt že dobré a normálne sa mi to páčilo. Kórejci idú bomby, nevyzerajú všetci rovnako, je to primerane brutálne, zaujímavé, vtipné a ani tá dlžka mi až tak nevadila, lebo furt dačo. Veľmi dobré. 4 z 5 ()

Ivuse

Tohle byla parádní akční jízda! Je pravda, že moje mírumilovná duše trpěla pokaždé, když se na scéně objevil nůž nebo sekera, ale přežila jsem to a film dokoukala do konce, akčňáky mám ráda, ale brutalitu už moc ne, :-D přesto nelituju toho, že jsem se na tohle podívala, protože to bylo opravdu perfektní! Finální bitka na záchodech byla taky fakt moc povedená a záporák ztvárněný Kye Sang Yoonem byl hajzl k pohledání, ale měl úžasné charisma... potkat bych ho ale nechtěla. :-D :-D ()

bizz_mjc

Pouliční gangy vs kapitán svérázné policejní jednotky. Korejci tohle uměj i se zavázanejma očima - příběh, napětí, akce, otevřenost vůči násilí. ()

Skeksis

Sympatický policajt Knedľa, majúci hmaty, chvaty a kopy ako zápasník MMA, na druhej strane Antidesperado, ktorý ide po každom, kto mu neplatí. Jáááj, títo Kórejci..., na jednej strane šepkajú, na druhej strane vrieskajú ako kokoti. A to ma unavovalo. Štvrtú hviezdu dávam za akčnú bojovú scénu na letiskovom hajzli. ()

Pedross800

Jako ten policajt to byl perfektní řízek. Voe dlouho jsem se u nějaké filmové postavy tak nebavil a nefandil jí jako tomuhle fízlovi a to není žádné svatoušek. Kvalitní korejská krimi řezničina, oni to kluci šikmoocí korejští prostě umí. Akce jednoduchá ale tvrdá, nekompromisní a krvavá jak má být. Spokojenost veliká a díky gogo76, že ses na to kouknul, já už to měl staženo nějakej ten měsíc a úplně na to zapomněl. ()

herr_carter

nekompromisní arogantní sympaťák...je asi divné pojmenování ústředního hrdiny, ale přesně takhle na mě působil Seok-do Ma, nabušená tvrdohlavá autorita a šéf korejského policejního sboru, který se prostě s ničím a nikým nesere, nejlepší a nejvíce autentická asijská akční podívaná možná všech dob !...................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Lukoboss

Korejci jsou tvrďáci, nebojí se ničeho a už vůbec ne bojů na blízko. Je to řežba od začátku do konce, přitom se neopomíjí ani zápletka, což je samozřejmě dobře. Kdyby to byla jen akční záležitost, ztratilo by to svoje kouzlo. Ve svým žánru je to opět nadstandard, nebylo tam nic, na co bych si vlastně mohl stěžovat. Jasně, někdo tenhle styl nemusí, ale když víte, do čeho jdete, budete spokojení. ()

kenkaku

Korejské krimi je vždy parádní oddych. Drží si svůj standard a nepodléhají laciné módě. Navíc hodně povedený casting. Ma Dong-seok je dost výrazná osoba. Bohužel je to tentokrát zbytečně natahované. ()