The Heretics

Po tom, čo bola Gloria (Nina Kiri) unesená členmi zvráteného kultu a nechtiac sa stala súčaťou ich rituálu, snaží sa svoj život vrátiť späť do normálu. Keď ju však unesie neznámy útočník, je zrejmé, že kult svoje poslanie ešte nenaplnil. (Marceloo)

Miseet

Tak tato okultní sektová cosi slátanina mě bavila tak moc, že jsem si u toho stihla nalakovat nehty, dokonce i na nohou a ještě připravit svačinku. Někdo kdo má rád demonické okultní věci v tom určitě najde nějaké zalíbení, ale mě se na tomto snímku líbily maximálně tak masky. Taky proto ta jedna hvězdička. ()

kaylin

I přesto, že kanadský snímek „The Heretics“ má svoje slabiny, že jsou zde linie, které jsou takové nezáživné – hlavně snaha najít Glorii – jsou zde scény, které se mi vizuálně velmi líbily. Škoda, že ono to většinou chce i scénář, který dovede něčím zajmout, nejen dobré nápady na to, co vlastně ztvárnit. I přesto se trochu hecnu a dávám snímku „The Heretics“ alespoň průměrné hodnocení. ()

Morholt

První polovina nic moc a to ve všech ohledech, ale cca v půlce přišel obrat a konečně se bylo na co dívat. Tedy výkyvy tu byly pořád a třeba psychologické hrátky v lesní chajdě byly vyloženě nezvládnuté, ale na druhou stranu chytili se herci, přidalo se na atmosféře a čertíci byli vyloženě sympatičtí. Každopádně od režiséra Bite by člověk čekal přeci jen něco víc, než jen obyčejný průměr. 50% ()

Marceloo

Po tom, čo bola Gloria (Nina Kiri) unesená zvráteným kultom a nechtiac sa stala súčaťou jeho rituálu, sa snaží svoj život vrátiť späť do normálu. Keď ju opäť unesie neznámy útočník, začína byť jasné, že kult svoje poslanie ešte nenaplnil. - Som velkým fanúšikom Black Fawn Films a na ich horory sa vždy teším, ale to, že sú tam stále rovnakí herci v rovnakých kostýmoch a na rovnakých miestach, pričom téma je vždy iná, už začína byť ohrané. The Heretics má parádne masky a výborne napísanú dejovú líniu plnú prekvapení, ale nesie sa presne v tom istom duchu, ako predchádzajúce horory z ich tvorby, takže som trochu sklamaný z toho, že sa tvorcovia nepokúsili o niečo kreatívnejšie, pretože potenciál tu určite bol. Netvrdím, že je to zlé, ale dúfam, že v budúcom roku prinesú niečo nové. + John Migliore + herečka z Let Her Out a The Haunted House on Kirby Road + herec z Antisocial, The Drownsman, Kingdom Come a The Demolisher + herečka z Antisocial ()

honajz2

No upřímně, už jenom z toho, jak rychle začalo to hlavní jsem usoudil, že to bude něco kanadského. A hle, nemýlili jsem se. Takže to bylo divné (jako kanadské horory) a samozřejmě tam musí být nechutnosti. On se ten únos kultem odehraje během 15 minut a pak už jenom sledujeme únos, zmagořelou nesympatickou kamarádku, blábolení únosce, naprosto předvídatelný zvrat, proměnu v démona a víc nebudu popisovat, bych tady ten děj nevykecal celý. V posledních 20 minutách dokonce přijde i napětí! Bohužel pan režisér se prostě ve svých filmech vyžívá v nechutnostech a do toho prostě dá nejvíc, takže tam je to zmáknuté, ale zbytek filmu je naprosto prázdný. Klidně ať nechutnosti jsou, ale ať to má nějaké napětí a atmosféru, postavit to jenom na tom pro mě prostě nefunguje. Masky dobrý, herci ušli, ale jinak nemám moc co chválit. 2* ()