Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa JetDryerFan k tomuto seriálu (4)

Dark (2017)

DARK je veledílo, které mě zaujalo snad po všech stránkách. Skvělý scénář, casting, postavy jsou propracované, drží se svých vlastností i napříč časy, kamera, napětí, hudba (bez Neny by to nešlo),... všechno funguje na 100%. Měla jsem obavu z toho, jak to všechno nakonec dopadne, jak se to všechno vlastně "rozmotá" a opět klobouk dolů - protože: "Ahá, tak takhle,.." Topovej seriál a dokonalá poslední scéna :) . Jo a PS: Srovnávání se Stranger Things mi přijde fakt mimo. ()

Season 1 (2017) (S01)

Tak v prvé řadě smekám před castingem, protože to je skvost. Ve chvíli, kdy vůbec poprvé vidíte na scéně někoho ve své "mladší podobě" na 90% procent jste schopni uhádnout kdo to je (popřípadě obráceně). Pecka! A k samotnému DARK - z počátku mi vše tak trochu připomnělo knihu Strach od Kariky (ztrácející se děti, nějaké cykly, apod.), s kterou má DARK naprosto stejnou depresivní, děsivou a tíživou atmosféru. Taky jsem měla co dělat abych se první díly udržela v obraze kdo je kdo a kdo patří ke komu, protože to jde fakt těžko když se tak bojíte! Ale ve chvíli kdy přivyknete atmosféře, dokážete se lépe soustředit na celý příběh. Na počest německých sousedů jsem si to dala hezky v původním znění, a mohu jenom doporučit, možná pak stejně jako já, budete od druhého dílu (SPOILER ALERT) čekat na větu: "Ich bin du." A na závěr musím vychválit epesní soundtrack. :) ()

Season 2 (2019) (S02)

Při sledování první série jsem měla neustále pocit, že se ztrácím. Že ztrácím přehled o postavách a tolik důležitých souvislostech, takže v průběhu druhé série jsem byla namydlená tuplem. Joo, před třetí sérií si chtě nechtě budu muset dát repete, abych to všechno správně pojala. Nicméně druhá série je neméně precizní v mnoha oblastech, které jsem vyzdvihovala v sérii první, je to prostě parádní, casting, hudba, příběh, osudy postav a jako velký bonus spatřuji fakt, že si Magnus nechal narůst dlouhý háro! :) Závěrečný díl mě nalomil udělit plný počet hvězd, ale počkám si na závěrečnou sérii. ()

Déjà vu (2020) (S03E01)

DARK jsem si díky první a druhé sérii zamilovala jak jen to šlo. Na třetí sérii jsem se nesmírně těšila a pak přišel den D. Den, kdy vyšla první epizoda třetí a záverečné série a mě přepadl tak trochu strach. Co když tvůrci neukočírují to, k čemu si našlápli v posledním díle druhé série? Možná proto jsem zhlédnutí odsouvala, ale dnes někde psali “třetí série DARKu má na CSFD 95%“. To byl ten impuls co jsem potřebovala,... Takovejhle “návrat domů” jsem teda rozhodně nečekala. První epizoda je totiž zkrátka a jasně naprosto skvostná nálož napětí, překvapení a emocí, kterou každý fanoušek DARKu chce. Teď už nemám strach. Naopak. Věřím, ze DARK bude mistrovské dílo. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)