Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (27)

Přeživší (2020) (S03E02)

Do prdele práce, před třetí sérií jsem se fakt měla podívat na shrnutí těch předchozích. Ne že by mi to pomohlo seriál nějak pochopit, ale tak, aspoň bych zhruba věděla, kdo je kdo. Hmm stejně bych to do příštího dílu zase zapomněla, tak to možná ani nemá cenu. :D Každopádně cápek s jizvou na rtu zatím úspěšně kosí (zatím/zdánlivě) nedůležitý postavy - vlastně, co to kecám, oni se tam všichni tak nějak navzájem vraždí. Co vám budu povídat, je to masakr. Doufám, že si Ulrich ze světa 1 aspoň uvědomil, jakou má věrnou ženu, a co udělal za pičovinu, když ji podvedl. Ale zase musím říct, že si to odpykal dostatečně a celkem ho lituju. Stačí se podívat, jak byl šťastnej, když viděl Katharinu, a už jsem zas vyměklá. Hodnocení: vyvolání deprese a zmatení v jednom/10 ()

Adam a Eva (2020) (S03E03)

Aleksander má zatraceně dobrou paměť, kdyby přede mě někdo položil starou roztrhanou igelitku, na to, že jsem imigrant/zločinec/(cokoliv, co vlastně Aleksander je) by bylo to poslední, na co bych si v tu chvíli vzpomněla. Každopádně Hanna chce, aby zničil Charlotte. Hmm ok, ale jak to má sakra udělat, chudák cápek jenom vede elektrárnu kdesi v zapadákově, ne že by byl Mark Zuckerberg. Hodnocení: už jste někdy měli pocit, že máte 50 a 160 iq zároveň?/10 ()

Počátek (2020) (S03E04)

Na to, že je Winden malej jak buněčná řiť, se v něm teda všichni podváděj jak v lidl seriálu od televize Nova. A nemůžu si pomoct, ale Adam vypadá jako klasickej tuctovej záporák od Disneyho, v tom vyhrnutým límečku. No tak, neříkejte mi, že to taky nevidíte. :D A velice důležitá informace - už jste někdy viděli meziparalelní šukando? Tak tady ho uvidíte. Já vím, že mezi sebou Jonas a Martha mají nějaký spojení, co je k sobě přitahuje či co, ale už takhle brzo si jdou dát intimní chvilku? Však ještě nedávno Martha Jonasovi nevěřila ani řitní otvor mezi půlkama a najednou si vyměňujou tělní tekutiny. Hodnocení: moje největší fóbie je teď z toho, že ani na konci tenhle seriál nepochopím/10 ()

Život a smrt (2020) (S03E05)

Uff tak kde sakra začít.. V týhle epizodě hovna do větráku padat nepřestaly ani na minutku. Nedělám si prdel, za celej seriál sem tam někdo umřel, ale tady to schytala aspoň polovina postav ne? Petrova smrt byla zrovna taková nemastná neslaná - nějakej cápek uprostřed apokalypsy, co je zrovna pedofil, a narazí na malou Elisabeth. Za to Katharina - to je úplně něco jinýho, to byla smrt jak se patří. A zároveň smutná jak sviň, přece jenom zabila ji vlastní máma. Jonas - no taková klasická smrt v náručích přítelkyně, nemůžu si stěžovat, ale radostí taky nejásám. Ale ta celá věc s Charlotte je trochu, jak to říct.. Jsem pro šílenej seriál o cestování časem, ale že si Tannhaus vezme náhodný děcko, co mu položí na práh dvě cizí ženský, no.. chápete. Ale vsadím se, že za tím bylo něco, co jsem nepochopila, už mě to ani nepřekvapuje. :D Hodnocení: Nechápavosti zdar!/10 ()

Světlo a stín (2020) (S03E06)

Nevím, jestli je to mnou (na 99% nejspíš je), ale tahle třetí série se mi nezdá tak skvělá a dechberoucí jako ty předešlý (sakra práce). A než mě za to ukamenujete, chtěla bych dodat, že je to pořád pěknej seriál - má to dobrou atmosféru a všechny ty další věci, ale už mi to zkrátka nepřijde tak fascinující.. Každopádně, pořád si velice užívám podivný osudy rodin z Windenu - především "velká prdel" byla sledovat, jak Alexandr doslova přiznal svýmu synovi, že je vrah, a pak se divil, že se ani nenechal obejmout. Ale jsem zatraceně ráda za to, že to celý konečně začíná dávat smysl, sice jenom trochu (tak z 10%), ale malej krůček taky krůček (hlavně ve vesmíru, ale to sem teď nepatří xd). A ta scéna, kdy Franziska a Magnus sedí spolu u jezera, zatímco se na ně valí apokalypsa, je prostě vizuální orgáč. Hodnocení: děcka jsou zkáza světa, já to věděla/10 ()

Mezičas (2020) (S03E07)

Takže to se právě stalo. Pořád to nějak vstřebávám a hlavně si snažím vzpomenout si, co se dělo v první a druhý sérii, abych to mohla celý pochopit. Sakra, tahle epizoda byla dobrá jak svině. Jonas zabil svoji mámu, Noah je ten cápek, co unesl zrzka z první serie.. Beru zpět všechno, co jsem řekla minule o tom, že už to není tak dobrý. Tahle epizoda je zatraceně dobrá, ježiš já ani nevím, jak to popsat. Ale Adam by si mohl fakt dát dolů ten super zlej límeček, však vypadá jak Disney záporák, já si nemůžu pomoct, prostě to v něm vidím. Každopádně zbejvá jedna epizoda. Očekávám, že to bude pořádnej mindfuck a rozuzlí se všechno ostatní, co nedali sem (hádám, že chtěli ulehčit hlavě zmatenejch diváků, jako třeba mně). Už vidím, jak budu příští epizodu nadávat, jaká je to pičovina a že to nedává žádnej smysl. No nebudeme předbíhat. Hodnocení: už to začínám chápat = dobrý znamení/10 ()

Ráj (2020) (S03E08)

Tenhle seriál měli pojmenovat Dark: Moderní příběh incestu, protože do prdele, oni jsou si tam fakt všichni příbuzný. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A to je ono, to je konec, dámy a pánové - jeden velkej incest a k tomu špetka cestování časem. Tak a teď si představte, že ani dva paralelní světy jim nestačili, ano, je tady i třetí. Když jsem to viděla, velmi jsem se zděsila, protože to solidně vypadalo jako náběh na další aspoň 3 série. A co si budem, všichni víme, jak to má Netflix se seriály, který měly skončit někdy u druhý série, ale nějakým záhadným způsobem to dotáhly až do pátý. No nic, zpátky k tématu. Nějaký otázky mi sice zůstaly nezodpovězený a nejspíš budu muset kouknout na pár explained videí, abych se ujistila, že jsem to všechno pobrala, ale finále uspokojivý, to jo. Líbí se mi, jak Eva a Adam nakonec nejsou žádný šílený Disney záporáci, ale prostě jenom lidi, který se s touhle shitshow snažili vypořádat svojí cestou. A jejich objetí na konci, po tomhle všem... prostě se zase rozplývám nad smyšlenýma postavama no. Zkrátka byl to dobrej konec, ale nějak už jsem ráda, že nastal. Třetí sérii už jsem tak nefeelovala jako předtím, nevím čím to je, už mi přišla nějaká přechucená asi. Hodnocení: a teď si jdu zchladit svůj převařenej mozek/10 ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)