Království zombie - Série 1

(séria)
Južná Kórea, 2019, 5 h 9 min (Minutáž: 44–57 min)

Lenka.Vilka

Hodně příjemná záležitost. Celá první série se za mě moc povedlo a díky (pouze) šesti dílům si mě to udrželo. Protože tady lidi tahají za kratší konec a nemají moc možností. Takže to nestihlo působit nereálně. Protože místní zombíci jsou rychlý a královský stráže nekompromisní. Hodně mě bavilo, jak zombíci "fungují". Bylo to zase něco nového a originálního a fajn se s tím pracuje v ději. Rozhodně mi nevadilo, že se tady nedrží "zažitých pravidel žánru", asi to někomu může brnkat na nervy, ale já je neberu jako zombie, ale "zombie". A potom je všechno naprosto ok :) ()

Jaro.Krafcik

Kórejskí seriál ktorý som dal za 2 dni. Aspoň prvú sériu, uvidíme aká bude druhá. Dĺžka a počet epizód určite stačila. Ide o celkom vydarený projekt od netflixu. Pozerať som to musel ale v anglickom znení. Kórejské by sa asi až tak dobre nepozeralo. Dobrý nápad so zombíkmi a to sme ich prevedenie videli už niekolkokrát. 3,5* ()

kaylin

První sezóna seriálu „Kingdom“ sice začíná jako klasický zombie survival, jenom v historických kulisách, ale mnohem více se do toho promítnou prvky historického dramatu, kdy zde nechybí intriky. Tomu je přizpůsoben i samotný zombie žánr, kdy právě skutečnost, že někdo je nemrtvý, je využívána k tomu, aby byli určití lidé posunuti tam, kde je jiní chtějí mít. Originální a chytrý historický zombie horor. ()

kenkaku

(Detailněji u jednotlivých epizod).Tak v první řadě, slovo “zombie” v seriálu nepadne (to je jen debilní CZ překlad). To co v seriálu probíhá nejsou zombie ani z rychlíku (teda max jen toho do Pusanu). To oč tam běhá (někdy i rychleji než jezdec na koni) se bojí slunce (jako upíři). Takže Vamp-bie? Nebo Sprint-bie upířího typu? Jo a taky nejedí vepřové. Takže islamistického vyznání... Tak nebo tak, retardovaná inovace, co dělá zombie žánru spíš ostudu. To co funguje skvěle je dobové umístění. Vypadá to skvěle a skvěle fungují i tahanice o následnictví trůnu. Ze začátku je to dost utahané a užvaněné. Pak pomalý rozjezd vystřídá probíhající chaos. Dál. Bohužel umístění do Koreje nese jeden trapný fakt. Alespoň pro mě. Jsou všichni stejní… Jakmile nedojde na identifikaci jménem (nebo titulem), je to v háji. Kdyby alespoň všichni nenosili to  samé (fialové kimono + klobouk nebo nějaké roztrhané hadry). Občas má někdo na klobouku peří, ale stejně vím prd kam je zařadit. Co působí dobře je také fakt, že se neštítí krve. Sekání hlav (nebo do hlav) vším co se dá ve středověku najít je samozřejmost. Celkově vzato, pokud někoho neuráží prznění pravidel zombie (běhání-světloplachost-islamismus) a občas neskutečně retardované zvraty a směr scénáře, klidně si jednu-dvě hvězdičky přihoďte. Za mě jako celek podprůměr. ()

Martrix

Poněkud pozvolnější rozjezd vynahradí následující epizody, ve kterých sledujeme nefalšovaný zombie nářez. Zpětně jsem vlastně za to ukecanější uvedení do situace ohledně královské rodiny rád. Celá ta pointa, jak to vzniklo, společně se středověkými kulisami, působí neotřele a dobře se na to kouká. Vizuál je v poslední době silnou stránkou u většiny korejských filmů a tento seriál působí opravdu nešizeně (díky Netflix!) K tomu sledujeme i nějaké to intrikaření při snaze uchvátit trůn, takže vlastně jde o odlehčenější korejské Hry o trůny. Poslední díl první řady je "skvělým" předvyvrcholením, takže jsem rád, že nemusím čekat na řadu druhou. ()