Secret Superstar

• India सीक्रेट सुपरस्टार (viac)

Patnáctiletá Insia je „skrytou superstar“. Její YouTube kanál, na němž prokazuje, že je výbornou zpěvačkou, se stane senzací, ale nikdo nezná její pravou identitu. Vystupuje totiž v muslimském závoji, aby své aktivity udržela v tajnosti před přísným otcem. Jak dlouho je ale možné jít si za svými sny takto potajmu? A jak se má Insia vypořádat s nabídkou excentrického skladatele Shakti Kumara, pro něhož má nazpívat píseň do připravovaného filmu? (Festival bollywoodského filmu)

T2

Rozpočet INR 450miliónov ($7miliónov)Tržby USA $2,172,000Tržby Celosvetovo $136,500,000▐ Aamir Khan ako ho už prevažne poznáme v uletenej polohe sa neskôr precíti a stane sa mentorom Tajnej superstar. Dievčaťa z rodiny kde panuje tvrdou rukou otec. Príbeh zaujme, má to dobré nápady, prvky, aj keď nie úplne využité pre fungovanie deja, pútavosti, nuž ak by bol o niečo šikovnejší režisér a využil ponúknutí potenciál, bolo by to omnoho viac významnejšie dielo. /70%/ ()

Jirka_Šč

O patnáctileté dívce, snící, že bude zpívat. Lehce pohádkově nerealistické, ale současně realisticky kruté a na konci jsem měl “zimomriavky”. Indický film, ve kterém se netancuje, což však absolutně nevadí. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=J_yb8HORges Nachdi Pira https://m.youtube.com/watch?v=rZ4JfD-YdZY ■ Po druhém vidění oceňuju 1) výkon Aamira Khana, 2) výběr písní - kvalitou odpovídají očekáváním, ale současně je uvěřitelné, že je zazpívá výborný, ale neprofesionální zpěvák, 3) že poslední dva filmy Aamira Khana mají za téma svobodu žen. ()

Andrea1717

Tento film je možné zaradiť medzi fantasy. Nedá sa mu uprieť, že diváka chytí, aj keď nie hneď, ale jeho dej je veľmi, veľmi priehľadný, nekoná sa žiadne neočakávané prekvapenie ani vyvrcholenie. Dej je prvoplánový, verím, že v Indii zabodoval už len svojim námetom, hudobne je podľa mňa tiež dosť slabý, ale možno je to tým, ze piesne sú skôr detské. Aamir bol v ňom doslova trápny aj keď to bolo v úlohe nemôžem si pomôcť... Mozno si nezaslúži ani tie tri hviezdicky... ()

sochoking

Indovia, ked' hrajú smutných a skľučených, sú nazabitie! Ešte dobre, že v tom hral samotný Aamir Khan. S každou scénkou s ním som šiel do kolien! No a ten koniec na letisku... To sa budem tváriť, že som nevidel. Ale to sú Indovia, na nich sa treba vedieť špeciálne nastaviť. Ale že to bol hlavne teda rodinný film, tak sa budem tváriť, že som nevidel ani udeľovanie cien! ()

Rozjimatel

Presladený čajík (čo sa týka príbehu i hudby) s extrémne kolísavou úrovňou. Výborná je dramatická linka s otcom-tyranom, ktorá keď sa odvíja na obrazovke, všetko funguje, ako má. Akonáhle sa ale jej odvíjanie preruší, niekedy akoby sa prepol úplne iný film, ktorý je fakt, ale že fakt zlý. Znie tu slabučká, často až otravná hudba, prezentujú sa tu plytké druhy zábavy. mnohé dramatické scény sú ako z nejakej podradnej telenovely. Všetku tú povrchnosť by som ešte dokázal odpustiť, keby bol film trochu viac nad vecou a netváril sa tak smrteľne vážne. Lenže mi tu úplne chýba tá povestná bollywoodska hravosť. ()