Štrnásťročný Elijah "Eli" Soliński žije v Detroite so svojím prísnym adoptívnym otcom, vdovcom Halom (Dennis Quaid). Keď Eli prechádza opustenou budovou a hľadá medené drôty, ktoré by mohol predať, aby si zarobil na živobytie, objaví následky šarvátky, po ktorej zostali na zemi roztrúsené nehybné obrnené postavy a supermoderné zbrane. Jednu z nich zdvihne, ale odhodí ju a potom, ako sa mechanicky aktivuje, utečie. V ten večer sa objaví Eliho starší brat Jimmy (Jack Reynor), ktorý je biologickým synom Hala. Jimmyho práve prepustili na podmienku a Hal jeho príchodom nie je nadšený. Eli musí stále myslieť na super zbraň a vykradne sa po ňu z domu. Keď sa vracia, začuje hádku Hala s Jimmym. Ten dlží miestnemu zločineckému bossovi Taylorovi Balikovi vysokú sumu a žiada Hala, aby mu pomohol peniaze ukradnúť z trezoru jeho zamestnávateľa. Hal odmietne a Jimmyho vyhodí. Nasledujúci deň sa všetko skomplikuje. Eli chce pomôcť bratovi zbraňou, ktorú získal, ale dostanú sa do ešte väčších ťažkostí. Eli a Jimmy sú nútení bojovať na život a na smrť s armádou zločincov a dvoma ťažko obrnenými futuristickými vojakmi, ktorí chcú získať ukradnutú zbraň. (TV JOJ)

KapitanKuraz

Dávam 5*, je to nezaslúžené, skôr tak na 3.5*, no tak celé je to tak podivne nevyvážené, a keď už máš chuť prepnúť program, bum a rozbehne sa to. Paráda. Dokonca som zabudol sa opíjať a pustil sa klávesnice. No a to o druhej ráno väčšinou vstane a idem pretiahnuť priateľku, no toto začalo o 1:45 a inak sa nedalo. Ráno bude isto presolená praženica, pre mňa a obed, dačo hnusné čo ma zabije a zamorí dom, ako švédske nakladané slede. No ale film je pecka. ()

Pythonator

Prej sci-fi. No, upřímně, kdyby někdo oddělal z filmu ten slabý sci-fi prvek, tak to bude dál fungovat úplně stejně jako prostá kriminálka o dvou mladých blbečcích. Celé to zachraňuje jen drsný James Franco. ()

goauld

No nevim... Nejdřív jsem si myslel, že to bude slušný scifíčko s emZáky, ale hnedka po titulkách jsem zpozorněl... Aha - tak žádné scifíčko (to bylo spíše jako "doplněk"), ale drama. V podstatě šlo o sociální drámu na téma: brácha má (téměř) príma bráchu..(teda nevlastního). A aby to nebylo tak úplně "sociální" a nezáživné, taxe tam naroubovala naháněčka "padouchů", jemuž bossovi jeden z nich zabil brášku (takže pomsta byla na spadnutí, že ;-)). No a aby to bylo alespon natažený do klasický délky, tak spoooousta keců o ničem. Závěr v podobě "emzáků" byl silně nelogický (bylo fakt nutné předstírat "emzáky"?? A jakýpak "boj"??? No nic - spoilovat nechci, abych případné zájemce o tento snímek ještě neodradil ... Efekty rovno televiznímu zpracování (a zřejmě i tak vynaloženému budgetu) taktéž dávaly najevo, že to žádná extra sláva asi nebude... Takže suma sumárum - shlédnout (s častým rychloposuvem) se to dalo, ale po shlédnutí okamžitý výmaz z disku ;-) PS: a proč se to vlastně jmenovalo KIN?? :-O ()

stret

Ku koncu som mal pocit, že ide o teda dosť rasistický film. Preskenoval som režisérov a nepotvrdilo sa to - ide o náhodu. Jediné emócie ktoré to má je sociálna vylúčenosť a ekonomická beznádejnosť. Béčková jednohubka, ktorú keď si nepozriete, o nič neprídete. ()

ohneta

Dobrý námět, dobří herci.. ale mohl to být i sakra dobrý akční film! Ale bohužel není :( Místo toho je to jako nějaké socialní drama, kdy se brácha seznamuje se svým nevlastním bráchou a nějakou štětkou.. :( Sem tam, ale opravdu velmi málo, dobré akce, která mě při usínání vždy na minutu probudila a věřil jsem, že se to zpraví na kvalitní jízdu. Bohužel nestalo se. Pro mě docela zklamání. Mohl z toho být nadpruměrný film, ale nestalo se.. Bohužel.. ()

darius1706

Jako ono by to nebylo špatné, kdyby to nebyla taková nuda. Sci-Fi tam bylo jen tak, aby bylo, když už tam tedy bylo, tak to chtělo alespoň maličko vysvětlit. Ale ty dvě věty byly dost málo. Prostě to byl film o takovém výletu, kde se vlastně nic moc neděje, až na 5 minut. Poměrně vysoké hodnocení tomu dává hlavně James Franco, jehož postava patřila k tomu zdaleka nejlepšímu, co ve filmu bylo. Ty dvě hvězdy patří jemu. ()