Mezinárodní organizace pašeráků heroinu a záhadná smrt primabaleríny pražského divadla... Miroslav Horníček v roli kriminalisty, Květa Fialová jako drogám propadlá tanečnice a Waldemar Matuška jako urputný mezinárodní zločinec... (oficiálny text distribútora)

BigBang

Strašně nepovedený film, který nezachránil ani p. Horníček s permanentně vyceněnými zuby. Ale je zábavné ho sledovat kvůli absurdní zápletce, kdy zločinci považují za nejlepší vozit drogy ze Švédska do Itálie člunem na Rujánu, odtam Čedokem do Prahy a odtam pak pomocí baletního souboru. Zajímalo by mě, proč jsou velké části filmu v němčině a ve francouzštině - snad si fakt mysleli, že to bude světové. ()

milos.bradik

Horníček jako kriminalista hrozný, Satoranský ještě horší. Detektivní námět bez nápadu a s důrazem na to, že všechno zlé pochází ze západu a naše socialistické zřízení navíc narušují tím, že k nám pašují drogy. Zajímavá je tam pouze postava pašeráka Orbignyho v podání Waldemara Matušky, ale má bohužel jen malou roli. ()

ostravak30

Bohužel se jedná především o velmi nezáživnou a nudnou podívanou. Film je špatný scénaristicky, ale i po dramatické stránce. Navíc si slabou chvilku vybral střihač i kameraman. A Waldemar Matuška, který hodnotí sám sebe jako vřeštícího opičáka? Docela banální kriminálka, u které se toho hodně nažvaní a akce je málo. Pokud člověk poslouchá dialogy, nebo spíše čte titulky, tak se diví, že komanči tuhle kriminálku pustili. Jeden z pašeráků říká Matuškovi několik docela zajímavých názorů o socialismu v Čechách. ()

Jara.Cimrman.jr

"Všechen modernismus není k ničemu, když dílo samo mlčí." Tak to je hluboká myšlenka. Nicméně snímek by byl i bez ní světovej, protože se v něm mluví francouzsky i německy a je tam ohromující černobílej záběr na nudapláž. To bude asi ten modernismus. Tím ovšem ta světovost končí, protože autoři ani kriminalisti si s tím heroinem nevěděli moc rady. Nakonec z toho vypluli na povrch čtyři podezřelí a zbývalo čekat, na koho scénárista ukáže prstem. A kdo není úplně hluchej, tak hlas vraha stejně poznal z odposlechu, takže závěrečný odhalení cosi postrádalo. Že by překvapení? ()

D.Moore

V řadě ohledů zajímavý film, bohužel vůbec ne jako kriminálka. Skoro bych řekl, že je to odpověď na první film s majorem Kalašem s tváří Rudolfa Hrušínského Vrah skrývá tvář z téhož roku, ale je-li to pravda, je to odpověď chabá, která potěší hlavně příznivce Miroslava Horníčka, plzeňského Divadla J. K. Tyla, Waldemara Matušky, nudistů na Rujáně... A také příznivce překvapivých odhalení, neboť identita zdejšího vraha je tak nečekaná, že vlastně ani pořádně nedává smysl. ()

• Orbigny (Waldemar Matuška) jezdí vozem Mercedes-Benz 220 z roku 1960. Pohřební Vůz je Škoda 1202 (Typ 981) z roku 1963 . (sator)
  • Divadelní scény se natáčely v divadle J. K. Tyla v Plzni za účasti místního baletního souboru. (sator)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe a na ostrove Rujana vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike. (dyfur)