Castle Rock

• USA Castle Rock
Fantasy / Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2018–2019), 16 h 36 min (Minutáž: 43–60 min)

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Jane Levy, Terry O'Quinn, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Alex Ziwak, Phyllis Somerville, Ryan Eatherton (viac)

Psychologicky laděný hororový seriál Castle Rock, situovaný ve fikčním světě Stephena Kinga, je originálním příběhem kombinujícím mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z Kingových nejoblíbenějších děl. Na několika málo čtverečních kilometrech mainských lesů se postupně odehrává epická sága utkaná ze světla a temnoty. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Anderton k tomuto seriálu (23)

Dirty (2019) (S02E08)

Čisto hororová epizóda, odohrávajúca sa v tajomnom dome, opustenej nemocnici a na uliciach plných oživlých mŕtvol, respektíve omámených živých, alebo ako chcete. Čaká nás aj zopár slušných ľakačiek, tu ide ale čisto o Annine halucinácie, takže aspoň nepôsobia tak prvoplánovo. Atmosféra už brutálne hustne, až má človek dojem, že sa ide do finále, pred ním nás ale čaká ešte jeden diel. ()

Caveat Emptor (2019) (S02E09)

Tak keď sme tu mali naposledy horor, tak teraz tu máme akciu, kde začíname ako pri Veci a končíme ako pri Prepadnutí trinásteho okrsku. Čiže razantne nižšie hodnotenia sú celkom pochopiteľné. Ale má to spád, celé sa to odohráva v noci a proste je to opäť zábava, len je to trochu inde, ako by ste mohli po siedmej epizóde čakať. Pokiaľ celý tento svet neberiete ako zmysel vášho života a tvorcovia vám ho tým pádom tak striktne nerúcajú, môžete si predfinále veľmi slušne užiť. ()

Clean (2019) (S02E10)

Prvá polovica logicky a bez prekvapení uzavrie fantazijnú linku série. Tá druhá zase vzťah matky a dcéry, respektíve sestry a je oveľa zaujímavejšia a paradoxne, keďže bez akcie, aj zábavnejšia a napínavejšia. Obe línie sa samozrejme pretnú, len to previazanie nie je až natoľko silné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tu nás čakajú ale aj nejaké tie prekvapenia, vrátane šokujúceho posledného záberu. Finále ma presvedčilo, som s ním takmer maximálne spokojný. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)