Castle Rock

• USA Castle Rock
Fantasy / Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2018–2019), 16 h 36 min (Minutáž: 43–60 min)

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Jane Levy, Terry O'Quinn, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Alex Ziwak, Phyllis Somerville, Ryan Eatherton (viac)

Psychologicky laděný hororový seriál Castle Rock, situovaný ve fikčním světě Stephena Kinga, je originálním příběhem kombinujícím mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z Kingových nejoblíbenějších děl. Na několika málo čtverečních kilometrech mainských lesů se postupně odehrává epická sága utkaná ze světla a temnoty. (HBO Europe)

Recenzie používateľa jackalsc k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2018) (S01)

Myslím si že se příběh velice povedl. Máme zde každou sezónu nový příběh. Líbí se mi celkové vnoření postav z knih, obsazení herců a celkové budování atmosféry. Přičemž ta atmosféra je opravdu velmi hustá a dobře udělaná. Velice povedené dílko, kde vytknu jen ty laciné jumpscary, protože ty jsou opravdu velmi otravné. ()

Severance (2018) (S01E01)

Ach proč přidávat tak laciný jumpscare, který vám vyrve ušní bubínky. Vážně, to není ani tak strašidelné jako spíš úplně otravné a pak musíte celý zbytek dílu ztišit na minimum aby vám to nevyrvalo reprákové membrány, kdyby to přišlo znova. A nejlepší úplně je, když v té panice jak to řve na vás, omylem něco stlačíte a zablokujete si ovládání, kde to ani pauznout ani ztišit nemůžete :D Čistá bolest ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá série se více odlepuje od země než ta první, ale zas tak naškodu to teda není. Atmosféra zase tuctová. Hodně se mi líbila pasáž o 400 let zpět. Z hereckého obsazení zase nic na výtku. Se mi vždycky líbí jak se někdě zjeví Paul Sparks. Vynoří se snad z kanálu a udělá vám postavu jakou si řeknete. Chcete slizouna? Volejte Sparksovi. Chcete vypočítavého spisovatele? Volejte Sparksovi. Chybí vám nějaký herec? Volejte Sparksovi, zaskočí. Docela mě zajímá v čem bude pokračovat třetí série, pokud vyjde. Každopádně postava Kida se zamotala ještě víc, než je zdrávo. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)