Castle Rock

• USA Castle Rock
Fantasy / Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2018–2019), 16 h 36 min (Minutáž: 43–60 min)

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Jane Levy, Terry O'Quinn, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Alex Ziwak, Phyllis Somerville, Ryan Eatherton (viac)

Psychologicky laděný hororový seriál Castle Rock, situovaný ve fikčním světě Stephena Kinga, je originálním příběhem kombinujícím mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z Kingových nejoblíbenějších děl. Na několika málo čtverečních kilometrech mainských lesů se postupně odehrává epická sága utkaná ze světla a temnoty. (HBO Europe)

Robbie

Kto očakáva čistokrvný horor, ten bude sklamaný. Kto je však fanúšikom Stephena Kinga (pozor - nie len filmových adaptácií jeho diel, ale jeho skutočných diel), ten bude veľmi spokojný. Castle Rock je psychologická dráma s prvkami nadprirodzena a hororu. Druhá séria je viac hororová ako prvá, čo sa tu odrazilo na podstatne nadšenejších reakciách, ale nenechajte sa zmiasť. Prvá séria je zas tajomnejšia, dramatickejšia, s väčším emočným dopadom. Na rozdiel od iných nových psychohororových seriálov ako Hill House alebo Bly Manor, Castle Rock mi ubiehal príjemnejšie a naozaj som pociťoval na celú stopáž len pár momentov “vaty”. Dej je originálny, prekvapivý, herci sú úžasní, tajomná atmosféra funguje a úžasná hudba podtrhuje celý zážitok. Za mňa season 1o poznanie lepšia ako season 2, ale celkovo ma seriál veľmi baví a dúfam že bude pokračovať v tak vydarenom duchu aj naďalej. ()

LadyCroft

OMG, to byla přímo jobovka! S tím faktem, že mi nikdo nevrátí sedm hodin života věnovanýho týhle chujovině, nemůžu hodnotit jinak. ()

silvia93

Začátek dobrej, docela mě to zaujalo, ale postupně to nedávalo o moc větší smysl a bylo to hrozně zamotane a nudné a ten konec takový hloupý podle mě... Moc mě to nenadchlo, abych sledovala i druhou sérii, která nejspíš bude. ()

Nataraja

Další nerdovský seriál, ve kterém se musíte hnípat, sledovat videa na youtube, abyste ho vůbec pochopili...postavy se bohužel tak chovají divně, jsou nesypmatické, takže nemáte vůbec chuť se jim věnovat, strachovat se, mít nějakou emoci... a mystérium? to asi skočilo s Henryho adoptivní matkou do řeky a uplavalo... škoda, převeliká škoda! ()

BStone

Celkem zklamání. Mysteriózní seriál odehrávající se v městečku Castle Rock chce opravdu působit jako hororová story z Kingova vesmíru. Bohužel na takové ambice je scénář překombinovaný, nedotažený a na obsah látky také málo krvavý. Aby se pes nažral a koza zůstala celá. To se tedy moc nepovedlo. Některé epizody dost zajímavé, poslední díl posílá seriál do kopru. Jako celek průměr. 50% ()

Dabling

U mě byly po celou dobu sledování tohoto seriálu dost smíšené pocity. Kolikrát jsem přemýšlel, že dokoukám díl a další už nepustím, ale pak se vždycky stalo něco, co jsem prostě chtěl rozlousknout. Tudíž za mě hvězdička, protože mám rád Kinga, další za herce (a hlavně za Skarsgarda), další že mě seriál udržel, abych se dodíval až do konce série a jedna za celkové prostředí. Bohužel finále bylo opravdu zklamání, a proto nešlo dát plný počet. Ale třeba si tu poslední hvězdičku vyslouží druhá série, na kterou se rozhodně kouknu též. ()

Rutth

Postupné odhalování příběhu se mi líbilo a vrácení se zpět s jednotlivými postavami bylo pro mě perfektní. Zapomněla jsem jen, že v takových příbězích to vždy nedopadne dobře. Na konci mi bylo, tak smutno, že to nedovedu vyjádřit. S těžkým srdcem dávám ***** Jsem zvědavá jestli se pokusí i o další řadu. ()

Rathe

Dokud ten mladý policista nevystřílel vězení, tak mě to bavilo, ale pak to přešlo na nějakou zamotanou a nezajímavou vlnu, že mě konec skoro vůbec nezajímal. ()

buddha_ps

Slušne nakročené, lenže potom prídu dva neuveriteľne otravné "ezoterické" diely plné klyzmát a figúrok z človeče aby sa aj ten najtupší divák dovtípil že čas, priestor a realita sú fakt pekelne zakrivené a sovy nie sú tým čím - a sakra, vlastne to bolo niekde úplne inde. Kto toto prežije tak sa dočká návratu do slušných dejových i remeselných koľají, ale na viac než 3 hviezdičky to nevydá. Škoda premárnenej šance. ()

C.A.T.

Ano! Velmi příjemná sonda do světa Stephena Kinga s naprosto úžasným Skarsgardem. Příběh super, s Alzheimerem bezva nápad a já doufám, že tomu další série neuškodí. ()

SHERLOCK5443

3/5*...atmosféru to malo úžasnú, aj niektoré epizódy boli super....no malo to silný začiatok a potom to nejak upadlo...každopádne by som to odporučil ()

achai

Mám Kinga rád. Natočené to je taky dobře. Přesto celkem zklamání. Děsně zamotané, časové skoky, paralelní světy nebo co to má být... Moc jsem to nepochopil. Asi se na to budu muset podívat ještě jednou a věnovat tomu plnou pozornost. Rozhodně to není seriál, který si pustíte jako "křoví" při práci. ()

Guadeloupe

Vyborne. Serial sa pohrava s myslou natolko, ze som obcas bola absolutne zmatena a vycerpana. Nadherne matuce, vyprava je uzasna, hudba zvolena vynikajuco. Napriek tomu, ze King je tu len ispiraciou, kingovina je to ako sa patri. Ceresnickou na torte je fantasticky Bill Skarsgard, ktory snad dokaze zahrat aj bieliznik. Za mna plny pocet. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)