Hříšnice - Cora

(séria)
  • USA Cora

Když mladá maminka nevysvětlitelně ubodá neznámého člověka, soucitný detektiv se snaží odhalit tajemství jejích chybějících vzpomínek. (Netflix)

MI-380

Zase jednou mě kriminální seriál bavil. Přitom mnohem víc jsem si užíval úvodních šest dílů, kdy se pátralo, než poslední dva, kdy se vysvětlovalo a soudilo. Moc dobře to ladilo ústřední dvojici Pullman, Alba. 80% (zatím 623 hodnotících s průměrem 82%). ()

Skeksis

V mene Otca i Syna i Ducha vymysleného: točte lepšie seriály! Komentujem iba prvú sériu, ktorá mi pripadala veľmi slabá a nedomyslená najmä v detailoch. Napríklad barmanka by si ťažko spomenula, kto v bare tancoval pred piatimi rokmi. Alebo prečo by niekto klamal, že nepozná človeka, ktorého zabil, keď je jasnejšie ako číre jazero, že ho poznal. Alebo... to už nechám tak. Zase jednej žene - celý život všetkými manipulovanej, konečne preplo a zaklala muža rovno na pláži pred očkami detičiek a rodičov s úpalom. To je celkom dobrý nápad, pripomenulo mi to Cudzinca od Alberta Camusa - zabiť niekoho bez zjavnej príčiny. Ale čo nasledovalo, ma už vonkoncom nebavilo. Možno, keby to bolo lepšie natočené... ()

WincKruspe

Kdyby z toho místo seriálu byl film, tak by to byla skvělá záležitost typu Zmizelá. Bohužel to natažení na seriál z toho vysálo napětí a tempo děje. Vedlejší děj detektiva mě vůbec nezajímal a časem jsem ho jednoduše přetáčel, stejně tak retrospektivy. Ale samotná zápletka si vážně zasloužila filmové zpracování. ()

Ne__Ty

Zatím mám za sebou první sérii a nemohl bych být nadšenější doporučuji. Nebál bych se ani říct, že to šlape na paty takovým špičkám žánru jako Mare z Easttownu či Mindhunter. Nespolehlivý vypravěč vnáší mlhu do všech míst. Co můžeme dělat, když ani nemůže věřit sobě a když nechápeme sami sebe? Ústřední dvojice je plnokrevná a svou komplikovaností ukazuje, jak moc protichůdné vlastnosti může člověk mít. A že se právě díky tomu doplňují. Nezaostává ani detektivní stránka, kdy každá menší indicie přivede ještě větší tápání. Zdaleka nejlepší role Jessica Biel. ()

klukluka

Tohle asi nedokoukám. Přijde mi to totálně stupidní. Jakej policajt by se zabýval takhle dopodrobna Cořinou minulostí- minulostí vražedkyně, která se k té vraždě jednak přiznala, plus ji u toho vidělo 100 svědků..? Proč by to dělal? Proč by tím ztrácel čas? Možná na to dostanu v závěru odpověď, ale těch nesmyslů (už asi 4 lidi si vzpomněli, co se dělo 3.7. před pěti lety- WTF???) se tu objevuje víc a za ten největší považuju po čtyřech dílech to, že to má přes 80 procent a těší se to mimořádné popularitě… ()

cingi.t

Klobúk dole pred Jessicou, ktorá sa týmto výkonom vyšvihla na úplne iný herecký level. Spolu s Pullmanom skvele zvládajú scény plné napätia a následne zvraty. Jednoznačne pokračujem na druhú sériu. 4* ()

Yardie

Zajímavý koncept, skvělé herecké výkony hlavních protagonistů, syrová atmosféra. Občas seriál navnadí, že si řeknete, už víte, oč jde, aby v následujících minutách vše obrátil o 180 stupňů. Koncept postupného odhalování minulosti v návaznosti na vyšetřování je velmi povedený, chytlavý a nenechá vás na chvíli mimo pozornost. Bill Pullman hraje neskutečně - naprosto minimalisticky, úžasná mimika, v podstatě hraje jen očima a mírně obličejem - velmi zajímavé a působivé. Jessica Biel rovněž výborný herecký výkon psychicky rozložené ženy. Od začátku do konce chytlo a nepustilo. Závěr rovněž povedený a překvapivý. Howgh! ()

Garch

Psychicky týrající matka, náboženská fanatička, dá vzpomenout na Carrie. Série dobře udělaná, ale, chceš tolik depky? ()

petikacka

No, tak takový krimi seriál už jsem dlouho neviděla...ŘÍKALA JSEM SI JAK MŮŽE Z TAK ZCELA JASNÉHO PŘÍPADU VZNIKNOUT NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO? A ono vzniklo...I když v 7.-ém dílu to už bylo jasné, stejně poslední díl ještě řadou věcí překvapil...Za mě 90% ()

Harpy

Túto sériu som videla až ako tretiu v poradí, ale za mňa jednoznačne najlepšia. Nebudem ani spomínať ústrednú dvojicu hercov ktorí hrajú skvelo. Titulná pesnička, flashbacky, hnusná, ťaživá pravda, ktorá sa pomaly rozuzľuje  boli pre mňa hlavné body tejto série. Áno, je to tak podobne v každej sérii predsa, poviete si, no táto sa niečím ale odlišuje. Má to akési korenie, tŕpla som, niekedy ani nedýchala napätím čo bude ďalej každým dielom a  finálne to niečo vo mne zanechalo, túto sériu si budem dlho pamätať....tlieskam ()

deLaFere

Skvělá záležitost, charismatická Jessica Biel a nedostižný Bill Pullman. Vše je stále primárně jen o jedné věci a to je kvalitní scénář. Biel hraje skvěle silnou a traumatizovanou osobnost, je velmi uvěřitelná, ale Pullman to je něco. Jeho vyjádření opravdu specifické osobnosti detektiva je prostě neskutečné. Jeho sexuální orientace je výborně promítnuta do normálního života, kdy je jeho submisivnost tak přirozená, že mu při těžkých situacích prostě fandíte. Přitom je zároveň neústupný ačkoli je velmi nešťastný, to Pullmanovo minimalistické hraní je prostě neskutečné. Série si jede svým tempem při konstantním napětí a udrží vaší pozornost celou dobu. Další z mnoha důkazů, že současná seriálová tvorba Netflixu či HBO hravě překonává filmovou produkci. ()

zapalik

To byla lahůdka! Skvělá hlavní představitelka, US expresident trestající se za své hříchy taky ušel. A série pohltila, ke konci jsem byl hodně napjatý, což se mi nestává. Jen jsem nepochopil, proč ta novinářská prasata nenechali popravit ligou ochránců přírody za ten neskutečnej svinčík na trávníku před domem rodičů manžela hříšnice :-) ()

Moly

Lehce nadhodnocuju, ale to rozuzlení si to zaslouží. Výborná, tíživá, psychodramatická detektivka, s velmi příjemnými hereckými výkony. Potěšilo mě, že jednotlivé části působí vyrovnaně, nezaznamenala jsem výraznější propad a poslední tři části gradují exponenciálně. ()

Monggol

Asi preto, že som od toho veľa nečakal to bolo  prekvapivo dobré. Zaujímavo postavená zápletka, napätie. Žiadne nevysvetlené mysteriózne chujoviny, ale zmysluplný príbeh. Žiadne zbytočné vypchávky a dokonca sa miestami zdalo, že to ani nie je americký seriál, čo je ďalšie plus. Takže to by bolo za štyri *. Plný počet si to však zaslúži za výkon Jessicy Biel. ()