Ray Breslin (Sylvester Stallone) je neustále na úteku – živí sa totiž testovaním nedostatkov zabezpečovacích systémov vo väzniciach. Uplynulo už niekoľko rokov odkedy sa stal obeťou zrady a musel siahnuť až na dno svojich síl, aby unikol z neslávne známej presklenej Hrobky.  Po tomto úspechu mu prestíž ešte stúpla a získal množstvo nových zákaziek. V súčasnosti však čelí novej veľkej výzve. Jeden z členov jeho tímu zmizne a ocitne sa v tajnom technologickom zariadení s príznačným názvom Hádes. Tajomná organizácia v ňom väzní unesené osoby, ktoré disponujú dôležitými informáciami nevyčísliteľnej hodnoty. Bohatí obchodníci, tajní agenti, politici i medzinárodne hľadaní zločinci, nikomu z nich sa zatiaľ nepodarilo dostať sa von. Jediná cesta pre Raya Breslina tak znovu vedie smerom dnu - priamo dovnútra väzenia Hádes. (TV JOJ)

TomQ odpad!

Bohužel musím dát odpad. Po pro mě docela zajímavé jedničce, která je v mém žebříčku filmů o útěku z vězení docela vysoko, je dvojka neuvěřitelné zklamání. Zasazení prvního dílu bylo poměrně uvěřitelné, i to speciální vězení není až tak nereálné vzhledem k tomu, jak obrovský business je vězeňství v USA. Jenže náhle dvojka je jak ze sci-fi žánru, silová pole místo mříží apod. Chybí zde i nějaký chytrý a promyšlený plán útěku, který by dával smysl. Teď si tak zpětně říkám - utekli oni z toho vězení vůbec? Děj divný, postavy nesympatické, reálie nevěrohodné, zápletka předvídatelná. Bohužel. ()

T1000 odpad!

Věděl jsem, že to bude špatné už dopředu, ale abych to vypnul po 3 minutách jsem nečekal, jen jak jsem viděl výbuch jednoho z domů, tak jsem dostal záchvat smíchu asi tu SGI dělali přes Nokii 3310. Stallone máš to fakt zapotřebí ???Schwarzig od toho utekl hned. ()

Honza2211

Co k tomu říct? Chtěl jsem dát 60% moc, moc jsem chtěl, ale prostě to nešlo. Slye mám rád a kvůli němu jsem se na film díval. Doufal jsem, že Číňanů tam moc nebude, ale jak naschvál tam byl ZASE jeden totální Čínský kretén a to ještě v hlavní roli! Stál tento film 3 hvězdy. Celkový nápad, scénář vůbec není špatný, myšlenka útěku z věžení kontrolovaného umělou inteligencí v podobě systému Galilea a hologramu, je dobrá. Sylvester chtěl umělé inteligenci nakopat prdel. Což byla paráda. Umělé systémy i inteligenci rád nemám. Ale chybělo tomu více akce i napětí. Celková barva a podbarvení filmu byla dobrá, ideální si film pustit v pozdní večer před nocí. Zabarvení filmu dobré. Ale chyběla tomu propracovanost i větší hloubka. Celé dost povrchní bez většího nápadu. Zase jsem si říkal "celkem dobrý Béčkový film". Měl jsem pocit, že tady chce Amerika vlézt do prdele Číňanovi, což se mi vůbec nelíbilo. Celkově s přimhouřením všech očí, lehce pod 50%, bohužel jen 2 hvězdy.. Víc to nešlo. Chce se to do budoucna více zlepšit, navíc Sylvestrovi se bohužel věk už neupře.. ()

otakP

Začnu u Plánu útěku 1 tento film byl pro mě třešničkou na dortu (Sylvester Stallone) a (Arnold Schwarzenegger) parádní výkony mělo to hlavu a patu vynikající promyšlené plány jak utéct mezitím ale spousty tvrdé práce což nechybí myslím ani dvojce ale ta nuda zezačátku skoro až do konce ty špatné efekty které bych udělal přeš greenscreen taky (vážně ty efekty byli katastrofa) jednoduše mi to připadalo tak že jednička sklidila úspěch tak natočíme dvojku a vyděláme na tom prachy, tvůrcům ale asi nedošlo že diváci nejsou slepý, divím se že do toho Sylvester vůbec šel, myslím si že po zhlednutí si šel párkrát zabušit do pytle, za mě 19% ()

Lalaith22 odpad!

Po solidní jedničce jsem se velmi těšila na pokračování. Informace, které ale unikali v průběhu natáčení už nejen naznačovaly, ale rovnou s jistotou tvrdily, že dvojka budu průšvih. A průšvih to je. Velký. Do teď si nejsem jistá, zda jsem v kině viděla konečnou verzi filmu, nebo jestli se do kin dostala verze, ve které někdo nedodělal efekty, neprošel posloupnost filmu, náhodně vystříhal, přidal a po přehazoval scény, apod. O debilním scénáři nemluvě. Jsem velká fanynka Stalloneho a díky tomu mu odpustím ledacos (Stůj, nebo maminka vystřelí má u mě solidní 3*), ale s Plánem útěku 2 dosáhlo dno nových hloubek.. ()

Kovomatix odpad!

Hned ze začátku přijde osudová rána. Namísto promyšleného útěku z vězení, je zde pouze akce hodná Cčka a Stallone to má jako bokovku. Herecké výkony jsou na bodu mrazu, nezachrání to ani 50 Cent. Po vydařeném prvním díle, který končil trochu úsměvně, ale zanechával možnost pokračování, je toto výsměch. Neznámí herci, Cčková akce, hi-tech vězení, zrádce, svaly, počet kulis jako z divadla, ochotnické hraní. I přes to se film snaží brát vážně, a proto film nudí už po 15 -ti minutách. ()

darius1706

Soudruzi, nečekal jsem zázraky. Jednička se mi líbila moc, takže se dalo čekat, že to bude průser. Jenže až takhle? Celé to bylo absolutně nesmyslné, vlastně vůbec nemám tucha, proč se dělo, co se dělo, proč mít tak drahé vězení, když informace šlo získat výrazně jednodušeji a levněji. No, ale ok, když už tedy vězení bylo, tak ten útěk... Nikdo nic nevěděl, a ejhle, nabořili jim systém a celé to složili. Nic, prostě hovadina, Sly bohužel na tohle neměl kývnout. ()

Soucek87

První díl z této filmové triologie byl kvalitní a nastavil laťku velmi vysoko. Bohužel následující pokračování bylo otřesné. Měl jsem velká očekávání od tohoto pokračování, ale bohužel to dopadlo velmi špatně. I přes skvělého Sylvestera Stalloneho je tento snímek velký propadák. V příběhu vůbec nic nepřekvapí a je jednoduchý. Plán útěku měl zůstat pouze jeden bez zbytečného a nudného pokračování. ()

mistr97

Po skvělém prvním filmu je tohle velké zklamání. Výhrady nemám snad jen k hercům – to byl solidní průměr v takovém typu filmu. Naopak hrozný je děj, který nedává prakticky smysl. Plán útěku? Dlouho se nic moc nedělo. Pak z ničeho nic všichni všechno věděli, dokázali spolu jednoduše komunikovat a dost mě udivuje, že se i v takovém vězení objevil „člověk, co všechno sežene“. Přitom vedlejší postavy včetně všech vězňů se během útěku úplně vytratily. První film dostál svému názvu, útěk byl opravdu slušně propracovaný, při sledování druhého jsem však neustále přemýšlel, jak se co stalo. 25 % ()

cyndaquil

Nesúhlasím s hodnoteniami typu "odpad" ale rešpektujem názor každého recenzenta. Ten typicky trápny humor akčných filmov v podobe stokrát opratých hlášok, sa oproti jednotke vytratil ale nemal som potrebu aby bol zaradený v scenári. Tento film je viac filozofický. Páčia sa mi tie filozofické rady. Keďže som fanúšik starých ale z istej mieri aj novších čínskych filmov, absencia Sly mi vôbec neprekážala. Vo filme mi chýbalo napätie, ktoré v tomto žánre proste byť musí. Keby tam bolo, hodnotil by som film pokojne aj 4 hviezdičkami. Ďalší fakt: na jednotku to nedosahuje. To v žiadnom prípade ale to neznamená, že je to prepadák. Je to len horšie. Celkovo, čím som starší, tým viac si uvedomujem, že hodnotiť filmy na základe toho, či je nejaký starší diel kvalitnejší je hrozne nezodpovedné. Môžeme diely porovnávať ale nedá sa starší diel brať ako kritérium hodnotenia toho novšieho. To je proste hlúposť. Takže ako som písal predtým... Keby mi tam tak nechýbalo napätie, dal by som bez akýchkoľvek pochybností 4 hviezdičky. ()