Šarmantní Ir Peter Plunkett má starosti se svým zámkem. Hrozí mu hypetéka. Jeho dědičný majetek chce odkoupit americký magnát Brogan, převést ho za moře a tam z něho postavit malý Disneyland. Plunkett v zoufalství dostane spásný nápad, představit své sídlo jako "zámek, kde straší". Vykoná potřebné úpravy, spustí velkou reklamu a zanedlouho už přichází první hosté. Mezi nimi také manželský pár Jack a Sharon Crawfordovi. Očekávaná strašidelná dovolená se však nevydaří, jelikož zámecký pán svým amatérským zincenování hororové divadélko pokazí. Podráždění američané hrozí odchodem, když nešťastnému Plunkettovi přichází na pomoc pravá strašidla a duchové. Ďábelský tanec mrtvých však nejméně vadí unavenému Jackovi, který zahoří vřelou láskou k překrásnému ženskému duchovi - Mary Plunkett, mimochodem už 170 let mrtvé... (Jamal)

honajz

Ačkoliv se to nezdá, Neil Jordan režíroval i duchařskou komedii. A s docela silným hereckým ansámblem. Zapomeňte na Monu Lisu, Řezníkova chlapce, Snídaně na Plutu, Hry na pláč... Tohle je obyčejný, pohodový duchařský snímek, který si nehraje na velké umění, nabízí trošičku omletý příběh, ale přitom dokáže svým způsobem pobavit. Mladý manželský pár (Steve Guttenberg a Beverly D'Angelo) přijíždí na skotský hrad, kde každou noc straší - v rolích duchů se objevují Daryl Hannah a Liam Neeson. Pak je tu ještě domovník v podání Petera O'Toola. Ze skotského hradu by rád, aby vznikl zájezdní hotel, ale všechno se tak nějak kazí. S autobusem, první výpravou, a do toho ti duchové, co se vraždí opakovaně noc co noc, a ti američtí manželé nemají nic jiného na práci, než se do duchů zamilovat... Zkrátka, taková ta lepší zábava na dlouhý listopadový večer, která podle mne ani za těch pár let neztratila své naivní kouzlo. Disk načíná protipirát a čtyři reklamy, a ty samé kdovíproč najdeme znovu i v hlavním menu, jinak žádný bonus nehledejte. Zvuk je u filmu jen stereo (originál i dabing). ()

vitekpe

Skvela, mila, vesela a vtipna ducharska komedie s hvezdnym obsazenim. Aneb kdyz se sejde Beverly, Jennifer, Connie apod., a cele to vezme do ruky Neil Jordan, nemuzu bejt vlastne ani moc prekvapenej... .-) P.S.: a taky jsem se naucil slovo "skelping". (Skelping - To have sex with a ghost. Either by them passing through you and stimulating your senses, them taking physical form and interacting or by possessing another for the purpose of sex. Usually the first. Skelping is easiest at certain times of the year and the day.) ()

ybuko

Je to dle rukopisu vic americka nez britska komedie. Indicie: duchove, osmdesata leta, Steve Guttenberg, Daryl Hannah. Jako nejvetsi zjeveni v pozitivnim smyslu ale ve filmu pusobi Peter O´Toole, ktery je bohuzel postupne odstavovan na vedlejsi kolej. Coz je skoda, protoze jeho excentricke vykony jsou na filmu tim nejlepsim. ()

blackJag

"JÁ VÍM, ŽE MÁŠ RÁD PASIVNÍ ŽENY, ALE TAHLE JE NAPŮL MRTVÁ!" Kdybych viděl jako děcko, asi bych pod nátlakem nostalgie dokázal hodnotit líp, dnes mi ale tento snímek přijde průměrný jak v rámci komedie, tak romantické duchařiny. V námětu jde o standardní porci provařených ingrediencí, ve formě scénáře dokonce o uspěchaný a nezáživný mišmaš v příjemných kulisách s množstvím známých tváří, přičemž svůj honorář si zaslouží leda tak O´Toole, protože kudrnáč Guttenberg ani Hannahová neměli pravděpodobně zrovna své nejlepší dny. Mohle to být o tolik lepší, ale není. II Scénář: Neil Jordan. Hudba: George Fenton. 50% ()

Poga

Vôbec nerozumiem kde spravil Neil Jordan chybu. Síce už veľakrát otrepaný námet, ale dalo sa z toho vyťažiť omnoho viac. Nehovoriac na tú dobu veľmi kvalitné herecké obsadenie. Chýba tu spád, nápad, účinná réžia a scenár je veľmi ale veľmi chabý. Zachraňuje to pekné prostredie hradu (škoda, že minimum exteriérov, ktoré mali svoje čaro) a na rok vzniku filmu dobré triky. A ešte pekná Beverly D´Angelo, ako inak. Vo svojej dobe jedna z najkrajších a slušne hrajúcich herečiek. Takto mi neostáva sa čudovať prečo vlastne prijal rolu v takejto zlátanine velikán ako je Peter O´Toole... Chabé 2/5 ()

• Ponuku na rolu Petera Plunketta dostal od štúdia aj Sean Connery, ale nakoniec ju stvárnil Peter O'Tool. (Crybaby)
  • Vo filme si mala zahrať Liz Smith, ale kvôli chorobe, ktorá ju postihla pred začiatkom natáčania, nebola schopná pracovať. (Crybaby)
  • Režisér Neil Jordan vždy tvrdil, že predávajúca sa verzia filmu je veľmi odlišná od tej, ktorú zostrihal.  Z editačného procesu konečného strihu bol viac-menej vylúčený a tvrdil, že jeho verzia je stále zamknutá v trezore. (Crybaby)

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

16.12.2013

Odešla jedna z velkých hereckých osobností. Legendární britský herec byl v pátek hospitalizován v londýnské nemocnici Wellington, kde v noci ze soboty na neděli vydechl naposledy. Dožil se 81 let,… (viac)