Hranice lásky

• Česko Hranice lásky (viac)

Je rok 1939. Anglie je ve válce. A brzy vzplane bouřlivá láska, jež bude vykoupena tragickou cenou. Mladý spisovatel Maurice Bendrix vzbuzuje ve vášnivé Sáře Milesové, spoutané nudným manželstvím s bohatým civilním úředníkem Henrym, neodolatelnou přitažlivost od prvního okamžiku jejich setkání na večírku. Jejich vášnivý sexuálně osvobozující milostný vztah je přerušen bombardováním, při němž Maurice málem přijde o život. Sarah jejich vztah okamžitě ukončí a Maurice se cítí strašlivě podveden. Dva roky nato se setkává s Henrym. Opět se v něm probouzí posedlost Sárou a pronásledován vášnivými vzpomínkami znovu vstupuje do jejího života, aby poznal důvody, ze kterých pramenilo zahubení jejich vzájemné stravující lásky. (oficiálny text distribútora)

Potjoc

Zlákán popiskem filmu v set-boxu, jsem si myslel, že to bude o nějaké společenské etice. Jak jsem tohle mohl sledovat?! Vždyť to bylo celé jen o lásce, což není můj obor. ()

Vlkopec

Vlastně asi spíš 3 a půl hvězdičky. V mnoha ohledech hezky a zajímavě udělaný film, ale postavy jsou neživotné, i když herci dělají co mohou. ()

Michaell

Zpočátku jsem si říkal: "Zase jeden pomalý, řemeslně dovedný, ale jinak nevýrazný snímek s tragickým vyústěním (které se už podle atmosféry dalo očekávat)", ale pozdější vyústění mě prostě dostalo. Dojemné, leč ne přehnaně "sentimentální", potenciální patos tlumen výlevy hlavního hrdiny. Prostě skvělý, vyvážený film. ()

Raviola

Poutavé vyprávění jedné lásky. Film, který názorně ukazuje, jak tenká je hranice od lásky k nenávisti. I když zde je to povrchní předstíraná nenávist v obleku žárlivosti. Díváte-li se na film, stále se ptáte, jaká ta Sára ve skutečnosti je? Co má za lubem? Postupné vyprávění Ralpha Fiennese odkrývá opravdový charakter všech zúčastněných. A nesmím zapomenout na dojemný konec, který zdá se ve skutečnosti nereálný, ale co já vím... Musím vyzdvihnout herecké výkony Fiennese a Moore. ()

Lilith-ell

Britské, deštivé, osudové. Celou dobu víte, jak to skončí (spoiler: Julianne půlku filmu významně pokašlává, aby to došlo i těm pomalejším). A já tyhle konce nesnáším. Ale jinak to bylo perfektní, a pokud to někoho nudilo, možná nikdy nebyl fascinován tím, jak moc chce být v blízkosti někoho druhého. Film, který potřebuju vidět víckrát. Julianne Moore je tak krásná, že to víc nejde. Z Ralpha Fiennese stříká charisma na každém kroku. Když jsou ti dva spolu v záběru -> nejde se odtrhnout. ()

Dr.Kongo

Slabost pro Grahama Greena (a to zrovna tento jeho román - na rozdíl od jiných - jsem si po prvním přečtení hned nezamiloval) mi nedává jinou možnost než 5*. ()

Gigulina

Jedna hvezda za snahu natocit desne romantickej bijak a druha hvezda za J.Moore.. jinak nuuuda, nijak me to nevtahlo a emocne nevyburcovalo.. skoda.. obcas se to proste nepovede a natoci se slatanina. ()

peproch

Vášnivá láska Maurice a Sáry dlouhodobě planě provdané, vede k válečné scéně. Sára v modlitbě vymění Mauricovo přežití za svoji lásku k němu, musí se na dva roky umlčet. Obnovení známosti vede k poznání, co bylo příčinou jejich rozchodu. Sára umírá, neb nedokáže umlčet svou lásku a žít bez ní. ()