Učitel

• Poľsko Belfer (viac)
Poľsko, (2016–2023), 22 h 27 min (Minutáž: 43–55 min)

Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Grzegorz Damięcki, Paweł Królikowski, Józef Pawłowski, Sebastian Fabijański, Aleksandra Grabowska, Piotr Głowacki (viac)

Učitel je jedním z nejúspěšnějších polských seriálů posledních let, který byl uveden v mnoha evropských zemích. Jeho protagonistou je polská hvězda první velikosti všestranně nadaný Maciej Stuhr, syn slavného herce a režiséra Jerzy Stuhra. Nejenom hvězdné obsazení mezinárodně známých polských herců ale zejména ponor do atmosféry menšího města, a jeho problémy s korupcí, životním prostředím, pronikáním ruské mafie, kvetoucím nelegálním obchodem a především osobními zájmy mocných, činí tento seriál tak atraktivním. Díky tomu tento thriller, přesvědčivý v detailech a v rozpracování jednotlivých motivů, přitahuje nejen milovníky tohoto žánru ale celé spektrum diváků. Zkušený režisér Łukasz Palkowski (Bohové, v ČT uvedeno) se ujal první desetidílné řady, na jejíž úspěch pak navázala druhá řada o osmi epizodách. (Česká televize)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (21)

Učitel (2016)

Námět na seriál sliboval velký potenciál, který byl naplno realizován pouze v první řadě. Navíc hlavní hrdina je těžko uvěřitelný, jelikož toho zvládá opravdu hodně, navíc jeho přípravy hodin tak, aby se z nich dovídal informace od studentů byly hodně dokonalé, také bych chtěl něco podobného umět. Jelikož to vážně není jednoduché, což vím z vlastní zkušenost. Ale třeba se to jednou naučím a vyrovnám se mu. ()

Série 1 (2016) (S01)

Celé to bylo hodně akční, místy hodně zhuštěné. Až na konci mi začalo docházet, že ten čas mohl i splývat, i když příběh byl minimálně na dva měsíce. Nicméně tímto si mě Poláci ještě víc získali a já se ptám, je takový problém něco takového vytvořit i u nás? ()

Epizoda 1 (2016) (S01E01)

Rozjezd to nebyl špatný, začínám tušit kdo je kdo relativně rychle, tedy kdo má v příběhu jakou roli. Brzy uvidím, jestli jsem se nemýlil. ()

Epizoda 2 (2016) (S01E02)

Celou dobu si díl udržoval vysokou úroveň a držel mě v napětí, dobře odvedená filmařina. ()

Epizoda 3 (2016) (S01E03)

No, začíná se to vyvíjet zajímavě, tak jsem zvědav, co z toho nakonec vyplave. Ale musím uznat, že i rvačku točí Poláci realisticky. Určitě víc, než Hollywood. Jenom mi neseděla ta studentská párty hned krátce po pohřbu, to by snad v Polsku prošlo? ()

Epizoda 4 (2016) (S01E04)

Začíná se to dost zamotávat, byť se dalo čekat, že současný podezřelý to nebude, neboť to by bylo moc jednoduché. A nebo by pak bylo možná zajímavé sledovat, jak se to pak dokazovalo, takže i to by byla zajímavá cest, takže možná někdy jindy. ()

Epizoda 5 (2016) (S01E05)

Děj pokračuje dál ve velkém stylu, jenom to vypadá na hodně intenzivní vývoj. ()

Epizoda 6 (2016) (S01E06)

Já si během toho zatčení říkal, že to nebude jenom tak. ()

Epizoda 7 (2016) (S01E07)

No, aby se neobjevila ruská mafie v plné síle, to by prostě nešlo. Ta jediná scéna snad byla až moc přetažená, ()

Epizoda 8 (2016) (S01E08)

Takže se to zase trochu zamotalo, což je v této fázi seriálu docela očekávatelné. Nicméně mi to místo přišlo lehce překombinované a celé to dění musí nějak prasknout, jinak to nevidím. ()

Epizoda 9 (2016) (S01E09)

Konečně všechno spěje do cíle, takže závěr snad všechno rozmotá a jsem zvědav, jak kdo dopadne. ()

Epizoda 10 (2016) (S01E10)

Ale jo, ten kdo za to mohl byl docela překvapivý. A je dobře, že to celé skončilo nejednoznačně. ()

Série 2 (2017) (S02)

Z druhé řady jsem zklamaný. Byť návaznost byla dána první řadou, tak pokračování takové úrovně nedosáhlo. Celé to bylo místy těžko uvěřitelné a křečovité, jak se za každou cenu tvůrci snažili překonat první řadu. Zvláštní byla i snaha propojit první a druhou řadu některými postavami, což mi přišlo do určité míry umělé. Možná mělo zůstat pouze u první řady... ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Oproti první řadě jsem se dost nudil, navíc se člověk musí i trochu popasovat s novým prostředím a postavami. Uvidíme, nakolik budou obě řady propojené nebo by mohlo jít o dva samostatné seriály... ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Tahle část měla hodně grády. Navíc, podle toho co vím, to bylo i dost realistické. Ale tak, slyšel jsem sem tam nějaký útržek, jestli to sedí, těžko říct.... ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Do určitý míry očekávatelný průběh, ale některé události byly alespoň pro mě překvapivé. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Byť děj se ubírá zajímavými směry a leccos se vyjasňuje, tak mám dojem, že z hlavní linie nevíme moc nového. A celý díl se nějak táhl... ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Krásně se nám zamotalo dost věcí v momentě, kdy se jiné začínají rozplétat. Jo, zde se scénář povedl. ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

Tak nějak nevím, co si o tom závěru myslet. Působí to na mě hodně tak, že se tvůrci snažili překonat sami sebe, proto se uchýlili k těm krokům, které jsme měli možnost vidět. Jenže to mi nepřijde příliš reálné, spíš naopak. Plus některá místa z děje byla také přinejmenším zvláštní. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Zdánlivě vyřešený případ není vyřešený. Dobře odvedená klasika. ()