Dramatický príbeh z obdobia "špinavej" vojny v Alžírsku. (oficiálny text distribútora)

Radek273

Vlastně nejlepší na tomto výtvoru je ono poselství o bezvýznamnosti a hlouposti alžírské války a zdejší armády. Vše ostatní, od střihu, přehrávaných výkonů až po časté, nudné pasáže, je strašné a nepodívat se, tak divák o nic speciálního opravdu nepříjde. ()

Hombre8

V šestnácti, kdy jsem to viděl poprvé a měl ještě před vojnou, se mi to líbílo podstatně víc. Samozřejmě hlavně PB. Nyní, po mnoha letech, už ale vidím úplně jinak. Špatně sestříhaná, nelogická a bezdějová slepenina plná zmatků. ()

Scott67

Máme se jak na zámku, ať to trvá věčně, děkuju pane poručíku ! Přesto, že jsem tento film dlouhých 38 let neviděl, stále mám některé scény vryté v paměti. Jako kluci jsme tyhle filmy s hvězdičkou dost hltali a taky jsme v nich nacházeli inspiraci ke svým syčáckým hrám. Z tohoto filmu jsme okopírovali mučení partyzána pomocí elektrického proudu. Jelikož jsme neměli induktor z polního telefonu, tak kdosi přinesl do školy otcovy kabely z autonabíječky. Připnutí těch svorek na bradavky bylo už samo o sobě slušná bolest, takže stačilo "jako" motat klikou a partyzán řval i bez proudu. A ještě si pamatuju výraz: "Pojízdnej bordel v terénu" s otřesnými prostitutkami a taky jednoho vojáka, co si v poušti chytil fenka s velikýma ušima a upjal se na něj. Moc rád bych se na něj po letech zase podíval, ale vůbec nevím, kde ho sehnat. Případné tipy proto přivítám... ()

reyg

Pacifista s vizáží Stalina a stranickou legitimací stejné barvy. Snad ještě otravnější svým patetismem než Alan Alda v nemocnici na kraji města... nelogičnosti naskládané na jednu hromadu ve Vinetouovských exteriérech. Francouzská verze Full metal jacket. Takovou krásnou agitku mohli Sověti pouštět po všech guberniích a plácat se u toho do kolen, jak jim levičáci ze sladké Francie plní propagační plán. ()