Bill Burr: Walk Your Way Out

Kamera:

Brian Burgoyne

Bill Burr

DaViD´82

Bill „nedomrlý Louis C.K.„ Burr tentokrát nezná míru a neumí opustit vtip. Drží se ho zuby nehty i dlouhé minuty po tom, co přestal být vtipný. Zatímco segment o tlouštících a obraně McDonald´s hodnot ještě vtipný po celou dobu je, tak hned následující diktátorská pasáž po silném úvodu rychle začne mlátit prázdnou slámu a přejde v čisté pitvoření se jak ze školních lavic prvního stupně. A tak to pokračuje od desíti k pěti až po otřesný finální gorilí segment, který má nosný nápad a vtip sotva na jednu minutovou průpovídku. Jenže se na tom zasekne snad na čtvrt hodiny, má to více konců než Návrat krále a celou dobu to míří k očividné pointě. A ne, neoperuje se s humorem chtěné trapnosti. Je to jak na fotbale, když váš tým zpočátku hraje skvěle, vede, ale postupem času začíná být pasivnější a pasivnější, přestává stíhat, dochází mu síly a v závěru je již pod tlakem a jen čekáte, kdy inkasuje ránu z milosti a tak řvete „pískej konec, pískej konec“. Posledním hřebíčkem do rakve je pak přepísknutá a neopodstatněná stopáž. Co to drží ve vodách průměru je, že když už je Burr vtipný, tak je opravdu vtipný. A tady je místy vtipný dost, jenže ne dost často na bezmála osmdesát minut. ()

dr.horrible

Burrovo trápenie. Toľko snahy a márnej. Mám toho chlapa rád, jeho ironický úškrn, provokačný tón, smianie sa vlastným vtipom. A preto dávam aspoň 3*, inak to bolo z dvoch tretín nefunkčné, bez jediného naozaj dobrého vtipu, ktorý by vás rozosmial nahlas. Vidno to už z (na jeho pomery) vlažnej odozvy publika. Druholigový stand-up. ()

ScarPoul

Predchádzajúci diel nebol až taký funkčný. Tento bol ale príjemne psychopatický. Burr vo svojej najlepšej forme. Viacej hrania, viacej nápaditosti. Dlhšia príbehovosť a stále aktuálna trefnosť. Diktátorstvo a príbeh s gorilou sú absolútne fenomenálne. ()

BoredSeal

Vystoupení nešťastně poznamenané několika dlouhými, nefungujícími pasážemi (diktátor nebo gorila). Burrovo charizma bohužel nezachrání vše. ()

P1tr

Slabší Burrovo vystoupení, které není příliš vyrovnané a nepůsobí tak přirozeně, jak je u něj zvykem. Je trošku znát, že komikovi tentokrát chyběla silná inspirace a materiál se mu zřejmě nedával dohromady nejlépe, což vyústilo v stand up výkon, který sice pobaví, ale má rezervy, což u Billa Burra stále stačí, aby překonal spoustu konkurenčních komiků. ()

Fifer

Bill Burr má stejnej problém jako Louis, možná ještě větší. Vystoupal v posledních letech strašně rychle nahoru a má problémy dosáhnout kvality svých předchozích stand-upů. Má výbornou dikci, pohyb a gesta, ale vtipy tentokrát slabší. Nejvíc se mi líbí, když tepe do politické koreknosti (a hyperkoreknosti), protože na to má cit. Tady se hodně věnuje například rasismu, přijde řeč i na Kanye Westa, ale celej ten Kanye West joke je takovej slabej, nedomrlej. Dojde i na téma Trump vs. Clinton, ale nic vtipného nezazní. Kritika skrze "grab them by the pussy" je v roce 2017 stejně vyčpělá jako nadávat na to, že Kameňák jednička byla slabota. ()

Raziel_cz

Burra mě dřív spíš sral. V politicky korektní současnosti je ale dar z nebes. Vtipy si nemá tak vypointované jako Jim Jefferies, ale sakra, tuhle show jsem si užil. Další povedený special od Netflixu. ()

imperativ

Bez debaty nejslabší special. Bill Burr je podle mě nejlepší současný komik, sleduji jeho rozhovory, poslouchám jeho podcasty a musím říct, že i obyčejný podcast, ve kterém čte výsledky zápasů amerického fotbalu mě baví více, než tenhle special. Tomuto standupu chybí tempo, často zpomaluje, vtipy jsou podány jeho klasickou "rage-fueled" formou, které ale chybí ono specifické koření a také pro něj typická lidská a originální přirovnání. Zůstává tak jen rage a řev, který pro mě po krátké době není zajímavý. Publikum bylo velmi vlažné po celou dobu vystoupení a vědomo si toho, že točí special, se snažilo Billovi vyvolat silné ovace. Časté dlouhé momenty ticha a Billovy útěku do podcastového smíchu byly ale důkazem toho, že to nebude fungovat. A já osobně v tomto případě publikum chápu. Perfektní výběr témat, vtipy o Hillary a Trumpovi byly vtipné, ačkoliv na toto téma BB utrousil už mnohem vtipnější poznámky. Bohužel vtipy byly jakoby odfláknuté a mám hodně silný dojem, že v kdejakém rozhovoru jsem slyšel, jak z patra přišel s mnohem lepšími one-linery. Minulý special I'm Sorry You Feel That Way podle mého soudu představoval Billovo nejlepší umění snoubit komedii těla, přirovnání, hru na postavy, perfektní pointy, vizuál - zkrátka šlo vidět, jak se Bill vyvinul v zralého komika, který ovládá hned několik aspektů komedie. Walk Your Way Out považuju za krok zpět. To však ale nic nemění na tom, že Bill Burr je u mě naprostá jednička, která nemá konkurenci. Pokud Vás tenhle standup zklamal, zkuste omrknout jeho tour-guide videa na youtube nebo podcasty, ve kterých je sám sebou - ve své nejlepší poloze. Viva la Burr <3 ()