Služebnice se rozhodne vydat na nebezpečnou výpravu za svou dcerou Hannah čili Agnes McKenzieovou. Jít bez doprovodu ale nemůže. Vyláká proto přecitlivělou Eleanor Lawrenceovou – samozřejmě, bez svolení Velitele. Jak dopadne tato „dámská jízda“ mezi ostnatými dráty? A zatímco mezi Gileádem a Kanadou vřou diplomatické vztahy, Waterfordovi si plnými doušky užívají přízeň nomenklatury klerofašistické republiky ve Washingtonu. (Česká televize)

Anderton

Do hry sa už naplno zapája politika a diplomacia a ako sa ukazuje, potreby štátu sú omnoho dôležitejšie ako potreby jedinca nielen v Gileáde, ale aj v Kanade. Každopádne tvorcovia pracujú s dejovou linkou ohľadom vrátenia dieťaťa do krajiny tak, aby sme ihneď museli zapnúť ďalšiu epizódu. Sme svedkami verejných popráv, do ktorých sa musia aktívne zapájať aj služobníčky a v tomto prípade nás čaká jeden menší twist. ()

• Emily (Alexis Bledel) mluví o tom, že studovala na Harvardu. Alexis Bledel hrála dříve v seriálu Gilmorova děvčata (od r. 2000) představitelku Rory, která toužila po tom, aby se dostala právě na Harvard. (Superstein)