June ešte stále nevyhrala svoj boj.  Jej misia zachrániť svoju staršiu dcéru z Gileádu ešte stále nebola splnená. Z role takmer poslušnej služobníčky sa transformuje do odvážnej rebelky, ktorá je odhodlaná riskovať svoj život a životy iných, len aby zachránila svoju dcéru Hannah. Svet Gileádu však uťahuje svoje opraty a možnosti úniku sú čoraz menšie. (RTVS)

Anderton

Po vyše roku návrat medzi známe postavy a do známych lokácií a popravde aj oživovanie spomienok na to, čo sa doposiaľ stalo. No a tvorcovia nemohli snáď začať lepšie. Emocionálne silné ako keby išlo o finále celej série, snáď to pôjde v podobnom duchu aj ďalej. Kamera je snáď ešte skvostnejšia než doposiaľ, rôzne kompozície záberov a farebné odtiene tých troch použitých farieb vzbudzujú obdiv. ()

verunecek

když skončila 2.řada, nasla jsem na netu ještě film a musim rict že serial je lepší, říkala jsem si jaka je knížka, když ve filmu je Serena stará a v serialu mladá a krásná...čekala jsem od autorky závěr, ale byl nijaky...asi tak jako poslední díl druhé řady...konec otevřený, čekala jsem asi všechno, ale tohle ne...jde to od 10 k pěti...1. dil ušel..ale na prvni dve serie to nemá :( ()

Esgalnor

Silné navázání na předchozí sérii, obsahově spíš na čtyři hvězdy, ale řemeslně tak dokonalé, že si to ten plnej počet zatím zaslouží. Výtvarně perfektní, audiovizuální slast - neuvěřitelná korelace mezi scénografií, kamerou a hudbou. Herecky tady všechny válcuje Yvonne Strahovski, vrcholem je ale TA scéna s postavou Emily. ()

Sayko

Příběh služebnice má jednu neduhu, a to, že jsou 2/3 dílu vždycky nudný. Poslední díl druhé série sice překlopil rovnováhu na 2/3, ale pořád to nebylo ono - ten konec mě prostě neskutečně nasral, že jsem ani neměl chuť koukat na třetí sérii. Ale zvědavost převládla a já se musel kouknout, co ta June zase provedla. Musím uznat, že vskutku nelituju. Takhle nabitej díl jsem snad za celou historii Služebnice neviděl. To je 3/3 epizody akce, trhání mých nervů, vyvrcholení a neustálého doplňování dopaminu do mých žil. Takže bych měl také připodobnit hodnocení, co třeba 5/5. Nestěžuji si, takové epizody bych rád častěji. ()