Existuje ještě daleko nevyzpytatelnější stvoření, než jakým je mladá krásná dívka. A to mladá krásná dívka, která věří na osud. Přesně taková je i Faith. Kdysi na prahu puberty jí duchové sdělili, že mužem jejího života bude jistý Damon Bradley. Stejné jméno sice vyslovila i cikánka věštící z křišťálové koule dívčinu budoucnost, ale když se vytoužený Damon celých čtrnáct let neobjevil, rozhodla se Faith, že přijme nabídku k sňatku od seriózního, leč poněkud prkenného lékaře a nastálo zakotví v poklidných vodách pohodlného a nudného života. Ale osud je osud. Při zkoušení svatebních šatů zazvonil telefon a mužský hlas oznámil, že je dávným přítelem jejího snoubence, že za několik minut odlétá do Benátek a blahopřeje šťastnému páru k svatbě. Krátce před tím, než zavěsil, aby stihl letadlo, řekl i své jméno - Damon Bradley. Jasná výzva osudu. Faith ještě ve svatebních šatech spěchá na letiště a se svou švagrovou odlétá do Itálie, aby našla muže svého života. Ti dva se po mnoha úskalích nakonec v Římě skutečně setkají. Má to ale jeden drobný háček... (oficiálny text distribútora)

Radek273

Chemie téměř žádná, takže .. vlastně jen další tuctovka s občasnými světlými momenty, kterou zasadili do italského prostředí. ()

Chandy

Svižná komédia s vynikajúcimi hercami. Prvýkrát v živote sa mi páčila Bonnie Hunt. Marisa Tomei je (ako vždy) na "spapanie". Ale najväčším tromfom filmu sú jednoznačne vlasy Billyho Zanea! :DDD ()

demovka

Je zajímavé, že jsem ho viděla asi 15x jen v angličtině (bez tit), v češtině ho vlastně neznám. Tudíž proto nekritizuji scénář. Změnila bych možná některé věty Robertovi, hlavně ty, kdy se zamilovává. Líbily se mi nápady s dovolenou, na letišti, dokotorem "na nohy", deštěm, botami a červené ponožky na konci. Líbila se mi i Bonnie Hunt a další herci. U tohoto filmu mi najednou prchající nevěsta v šatech na letiště nevadila. Na "El destino" předurčené z dětství bych rozhodně byla zvědavá i já. Je pravdou, že také díky tomuto filmu jsou oba hlavní představitelé mými oblíbenými herci. ()

the_weaver

Ak sa chcete inšpirovať, kde v Taliansku stráviť romantickú dovolenku a čo si tam na seba obliecť, najmä ak ste krásna brunetka a potrebujete vedieť, ako by na Vás vyzerali červené šaty v centre večerného Ríma, tak neotáľajte a pustite si tento film. Nájdete v ňom Benátky, gondoly, Rím, Ramazzottiho, pizzeriu, Positano, útulné hotely a štýlové autá, jednoducho všetko, čo robí Taliansko príťažlivým, dokonca i voľajakú repasovanú výletnú loď.↵  Radím Vám ale miesto zvuku si k tomu pustiť radšej Andreu Bocelliho. Inak by sa Vám totiž mohlo prihodiť, že pekný bedeker by bol zatlačený do úzadia vyslovene telenoveloidným príbehom o naivnej brunete a neodbytnom donchuanovi, ktorý sa u nej snaží vzbudzovať sympatie tak ako Harabin u svojich voličov. Najprv jej len do očí klame, potom na ňu prichystá prepracovaný podvod a nakoniec ju (aj seba) zhovadí pred cudzím človekom. Ona až v tomto momente precitne a zistí, že ho ľúbi (sic)! Povinný happyend má potom atmosféru víťazstva 2:0 nad San Marinom v 6. minúte nastaveného času - všetci sú radi, že je to už úspešne za nami. ()

mark.benford

Only you je jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov všetkých čias. Počas celej doby si drží správne tempo, nenudí, nie je príliš presladený, v správnych chvíľach dávkuje vtip... Okrem toho sa z väčšej časti odohráva v Taliansku a zábery na Rím a Positano v človeku navodia tú správnu romantickú atmosféru. Robert Downey Jr. je v hlavnej úlohe Petra Wrighta neodolateľný a vždy, keď sa k tomuto titulu niekde v telke dostanem, nechám sa ním úplne očariť. pri titulkoch sa potom vždy hlúpučko usmievam a som šťastná, lebo život je krásny a láska existuje. koniec. ()

checa odpad!

Příšerná romantika o americké hysterce, která má v hlavě jen nas... a svatbu a neví co chce. Díky tomu, že tento typ bytostně nesnáším, musím dát odpadové hodnocení, i když hudba i hezké záběry z Itálie jsou plusem. Proti tomu jsou zlaté jihoamerické telenovely :) Souhlasím s komentářem: Debilita nejhrubšího zrna! ()

Beau

V rámci žánru romantická komedie dávám za 5. Nevím, jak by to vypadalo v jiném obsazení, ale Marisa Tomei dovádí zápletku k dokonalosti a prostě ji musíte věřit, že je tak praštěná. ()

Sejkorka

2 * s odřenýma ušima. I když Marise Tomei (v té době už držitelce Oscara za bratrance Vinnieho) to s krátkým sestřihem dosk sekne. Právě její upovídané dialogy se švagrovou (Bonnie Hunt) zpočátku brzdí chuť film dokoukat. Pak se objeví v Římě Robert Downey jr. (jakožto vysněný Damon Bradley) a jde to trochu nahorů. Bohužel, zásluhou této postavy úroveň v poslední třetině filmu zase upadá a jde do odpadového finále. Film drží pěkné záběry z Itálie (řekl bych, že je to tak trochu i road movie). ()