Zabijaci z malomesta

• Česko Zabijáci z maloměsta (viac)

Ib a Edward, dvaja podnikatelia z malého dánskeho mesta, sú unavení z dlhoročného manželstva a snívajú o tom, ako si užiť svoje peniaze zarobené za svoj doterajší život na čierno. Po potýčke s vlastnými manželkami sa opijú a cez internet nájdu nájomného vraha z Ruska, aby im „vyriešil problém". No čoskoro zistia, ako veľmi podcenili svoje manželky, čo naštartuje absurdný sled udalostí a ukáže sa, že sami dvaja sa ocitli na prvých priečkach v poradovníku, koho vlastne treba zabiť... (Film Europe)

FAUST666

Začátek pecka rozjezd ale pak to vyšumělo do keců a závět vyloženě trapas. Škoda, Ulrich Thomsen a Nikolas Bro jsou moji oblíbenci, mělo to na víc. Jedna hvězda za Nikolase, jedna za Ulrika a jedna za Igora. ()

blondboss

Asi nerozumiem dánskemu humoru alebo čo, ale tento snímok ma dosť nudil. Celkom slušný nápad a scenár zaobalený do ťažko stráviteľnej a nelogickej vaty, ktorá jednak nebola nejako vtipná, ale ani zaujímavá. Čierny humor má svoj osobitý ráz a bolo ho badať aj v tomto filme, ale akosi to na mňa celé nefungovalo. 45 % ()

zigy

začátek trefně reflektující krizi manželského života je dokonalý....ale pak se z toho stane ujetá šílenost plná nájemných vrahů a divných individuí - a právě ta divnost dánských lidiček má být vtipná, někdy se to daří , někdy vůbec.... ()

Franki69

Když je člověk stárnoucí zedník s poněkud přitroublým kamarádem v jednom z konců světa v severském městečku s několika domy a značně omezeným počtem zákazníků, tanečním sálem místo kostela a s jednou hospodou se spastickým číšníkem, jeho smysl pro rozlišení dobra a zla značně okorá. A když dojde k názoru, že to se stárnoucí manželkou už nemá tu jiskru jako zamlada, snadno dojde k přesvědčení, že ji klidně může nechat zabít…Tahle komedie je pěkně černě syrová, herci patřičně, zcela v duchu severské black noir comedy přehrávají až hanba a kromě toho, že se pobavíte (pokud severským komediím s krutějšími vtípky a značně nekorektními dialogy fandíte), nestrávíte s hlavními hrdiny moc času. Film má značně sympatickou stopáž a i přes občasné blbé dialogy celkem uteče. Dávám pěkných 60%, na stovku to bohužel fakt nebylo… ()

0kozel

Tak tohle mi sedlo, ale přiznávám, že to rozhodně není pro každého. Ujetý film s černým humorem. Viktor mě několikrát neskutečně pobavil, hlavně scéna s Arabem v taxíku neměla chybu, nečekal bych, že něco takového dá někdo v dnešní době do filmu. Je vidět že na severu umí nejen kriminálky, ale i komedie. ()

Pignon

Vynikající karikatura maloměstské nudy, včetně stupidní figurky šikanujícího fízla. Pár momentů, které potěší, celkově v rámci žanru crazy komedie spíše při zemi. Love goes on forever. ()

skrob

Asi takhle - pusťte si trailer. Pokud je podle vás vtipný, dobře zahraný a s výborně napsanými dialogy - jděte do toho. V opačném případě doporučuju se tomu obloukem vyhnout. ()

vinducha

Napoprvé nezatáhlo , tak jak jsem si představoval , měli víc sešlápnout plyn , musím to zkusit jestli to nebude lepší na druhé skouknutí. ()

Major776

Náběh filmu slušný, ale pak to tak nějak drhne a divák se baví jen proto, že se bavit prostě chce. Jeden dobrý for ale film nedělá a tak bruslení na tenkém ledě, mezi krimi a komedií vyzní celkem "na prázdno". A tak zas jen to otřepané: Nápad výborný, zpracování průměrné....škoda, ale jednou to přijít musí! ()

splaty

Typický skandinávský humor, sice trošku slabší, ale pořád to tam je. Nápad s ponecháváním kazeťáků na místě fušek je tak pravdivý, až se mi z toho chce smát. To je asi taky největší zážitek celého filmu. Alespoň pro mě. ()