Promo

Hromino

První řada Kobajaši sice měla k těm nejlepším dílům studia KyoAni daleko, ale uměla aspoň posloužit jako příjemně odpočinková záležitost, u které se dalo každý večer dobře vypnout a pobavit se jednoduchým, ale přesto svěžím humorem. Její délka byla vzhledem k primitivnímu námětu zcela dostačující, a tak mě svého času vůbec nenapadlo očekávat další řadu. Producenti byli však zřejmě jiného názoru, a tak vznikla druhá řada, která kvalitou bohužel připomíná nějaký sedmý čajový výluh. Původně rozmanité zdroje humoru nahradila přemíra idiotského oppai humoru – aneb to, z čeho si první řada uměla šikovně udělat srandu, je zde předkládáno tak často, že to působí dojmem stokrát opakovaného vtipu –, z nových postav se zde objevuje v zásadě jen jedna, které je vrcholně otravná, a jen těžko lze mluvit o nějakém výraznějším obohacení první řady. Tak jak jsem se dříve těšil na každý díl, tak mi u druhé řady byly nové díly takřka ukradené. Hodně slabé 3*, a to jen a pouze zásluhou několika povedených epizod, u kterých jsem s nostalgií zavzpomínal na standard první řady. ()

Jeoffrey

Pro ty co to zajímá - proč jsem z Miss Kobayashi's Dragon Maid tak odvařený a proč opět dávám nadprůměrné hodnocení? Protože mi to přijde milé, vtipné, zábavné, někdy (třeba když se Elma rozhodla změnit korporátní politiku ve své práci) je to ze života, jindy je to zase příjemně procítěné a k tomu všemu jsem v téhle druhé sérii viděl takové bojové scény, za které by se nemusel po vizuální stránce a z hlediska dojmu a provedení stydět ani kvalitní šónen. Postavy mi jsou sympatické, tempo a styl vyprávění se mi líbí a občas mě to přinutí se nad nějakými těmi sociálními tématy i trošku zamyslet. Dobře, občas je to absurdní pitomost, ale je to ten styl pitomosti, který dokážete přejít s úsměvem a ano, nad některými dvojičkami a jejich interakcí někdy také zvedám podezřívavě obočí a ptám se proč zrovna tohle, ale celkový pozitivní dojem ze sledování mi to prostě nezkazí. Stále spokojených 7,5/10 ()

• Jedná se o jedinou epizodu, kde se Kanna usměje. V ostatních epizodách se totiž Kanna nikdy neusmála. (Raichu.Cz)
  • V čínské verzi měla postava Ilulu z důvodu cenzury zmenšené poprsí a zakryté kalhotky oblečením, které nosila v prvních 2 dílech. (Raichu.Cz)