• Season 1 (2017) - 14 epizód

• S (2021) - 13 epizód

Kobayashi je obyčejná žena, která pracuje v kanceláři a bydlí sama v malém bytě. Jednou, když se probudí po proflámované noci, ji překvapí u jejích dveří obrovský drak. Tato dračice, která se jmenuje Tohru, se dokáže proměnit v krásnou a roztomilou lidskou dívku, které však i tak zůstávají některé dračí znaky jako jsou rohy a ocas. Tohru přichází za Kobayashi aby s ní žila, tak jak jí nabídla předchozí noc sama opilá Kobayashi, a pracovala jako její služebná. Kobayashi nejprve odmítá, ovšem pocit viny nad nedodrženým slovem a fakt, že musí být za 5 minut v práci, nakonec ženu donutí služeb dračice využít. Tak Kobayashi získává služebnou, jakou nemá nikdo na světě se všemi možnými i nepředstavitelnými aspekty, a život Kobayashi tak již nikdy nebude jako dřív! (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2017) (S01)

Někdo si z tahu přitáhne domů opici, někdo si dovede neplánovaného nocležníka/nocležnici, no a žena jménem Kobayashi si nevědomky přivedla draka. I když ona je to spíš dračice a ta se rozhodla, že bude s Kobayashi žít jako její služebná... Nápad je to podivný a člověk tuší, že inteligentní záležitost plnou životních mouder asi čekat nemůže, i když kdo ví, má to i své silné momenty... A tak sledujete něco, co by se klidně mohlo jmenovat "Everyday Life with Dragon Girls" a zde potkáváte roztomilou a perverzní dračici a vcelku uvěřitelnou ženu kolem třicítky, která působí i docela vyzrále až do momentu, než do sebe naleje trochu piva a projeví se její fetiš ohledně služebných. Humor je povětšinou absurdní, kdy se objevují variace na téma, "Jak vycvičit draka", pak jsou tam vtípky jednoduché jako třeba ten o velikosti podprsenky (protože D jako Drak!) a také spousta situací, které působí zábavně už jen svou roztomilostí a podivností. Postupně se přidávají další draci, protože jak už nás naučilo jisté výše zmíněné anime o monstrech, jedna prostě nestačí. Ovšem jejich charaktery ať jsou jakkoli jednoduché mě rozhodně dokázali okouzlit a Kana s přehledem vévodí mému žebříčku roztomilosti pro tuto sezónu. Takže na rozdíl od Monster Musume no iru nichijō zde nevévodí pouze fan servis (i když tam nějaký je) ale vtipnost a roztomilost a já si to užil i s tím emotivně vypjatým koncem a klidně bych si dal ještě jednu sezónu. Sympatické, vtipné podivné i lehce přihlouplé - pro mě hodně dobrá kombinace 7,5/10 ()

S (2021) (S02)

Pro ty co to zajímá - proč jsem z Miss Kobayashi's Dragon Maid tak odvařený a proč opět dávám nadprůměrné hodnocení? Protože mi to přijde milé, vtipné, zábavné, někdy (třeba když se Elma rozhodla změnit korporátní politiku ve své práci) je to ze života, jindy je to zase příjemně procítěné a k tomu všemu jsem v téhle druhé sérii viděl takové bojové scény, za které by se nemusel po vizuální stránce a z hlediska dojmu a provedení stydět ani kvalitní šónen. Postavy mi jsou sympatické, tempo a styl vyprávění se mi líbí a občas mě to přinutí se nad nějakými těmi sociálními tématy i trošku zamyslet. Dobře, občas je to absurdní pitomost, ale je to ten styl pitomosti, který dokážete přejít s úsměvem a ano, nad některými dvojičkami a jejich interakcí někdy také zvedám podezřívavě obočí a ptám se proč zrovna tohle, ale celkový pozitivní dojem ze sledování mi to prostě nezkazí. Stále spokojených 7,5/10 ()