Rock'N'Roll: Dvorana slávy

(koncert)
  • USA Rockc and Roll Hall of Fame
všetky plagáty

Koncert legend rocku ze slavnostního otevření muzea rock'n'rollu.
1. září 1995 byla v americkém Clevelandu ve státě Ohio slavnostně otevřena Rock'n'rollová síň slávy. Na zahajovacím koncertu se představily největší rockové hvězdy všech dob: Chuck Berry, Bon Jovi, Bob Dylan, Johnny Cash, Melissa Etheridge, Aretha Franklin, Annie Lennox, The Pretenders, Bruce Springsteen, Soul Asylum a mnoho dalších. Záznam tohoto jedinečného koncertu, na němž se speciálně pro tuto příležitost sešli ti nejslavnější hudebníci, přináší celosvětově pouze kanál HBO.
Nabízený dokument obsahuje kromě samotného koncertu i slavnostní okamžiky z otevření Síně slávy a rockového muzea. Při tomto gala večeru nás svým uměním potěší jak legendy hudebního světa, tak nejnovější rockoví favorité. Umělci různých generací i stylů se tedy spojí, aby při tomto famózním vystoupení společně demonstrovali neobyčejnou energii rockové hudby. Zazní zde mimo jiné i soul, nová vlna, rap, metal, alternativní hudba či rhythm and blues.
Rock'n rollová síň slávy je prvním muzeem na světě, které je věnováno stále živému dědictví a vlivu rockové hudby. Návštěvníkům nabízí nevšední zážitky na interaktivních výstavách, v předváděcích centrech a speciálních programech. Má se stát střediskem současné hudby, které bude sloužit jak milovníkům rocku, tak hudebním vědcům. V jednotlivých odděleních muzea najde příchozí nejrůznější relikvie vztahující se ke slavným interpretům a jejich kariéře. Je zde např. černý kožený kostým Elvise Presleyho z roku 1968 včetně kytary, na níž v tomto roce hrál, originály ručně psaných textů Chucka Berryho nebo sametové sako Mika Jaggera, v němž vystupoval v roce 1972 při americkém turné. Ale především spousta fotografií a plakátů, připomínající slavná jména hudební historie i současnosti. (HBO Europe)

Hrajú