C.B. Strike

• Veľká Británia Strike (viac)
TV spot
Veľká Británia / USA, (2017–2022), 14 h 48 min (Minutáž: 58–60 min)

Predloha:

J. K. Rowling (kniha)

Holliday Grainger, Tom Burke, Kerr Logan, Killian Scott, Siân Phillips, Ben Crompton, Martin Shaw, Leo Bill, David Avery, Tara Fitzgerald, Fern Deacon (viac)

Strhující dramatický seriál C.B. Strike je inspirovaný úspěšnými kriminálními romány od autorky Harryho Pottera J.K. Rowlingové, vydané pod pseudonymem Robert Galbraith. Příběh se soustředí na Cormorana Strikea (Tom Burke), který na vojenské misi v Afghánistánu přišel o kus pravé nohy a vrátil se z války domů, aby si založil soukromou detektivní firmu provozovanou v maličké kanceláři v londýnské Denmark Street. Přestože si z Afghánistánu odnesl těžké zranění i jizvy na duši, jeho mimořádné schopnosti i zkušenosti vyšetřovatele vojenské policie se ukáží jako klíčové pro vyřešení tří složitých případů, na něž je policie krátká. V pátrání po stopách mu pomáhá Robin Ellacottová (Holliday Graingerová), která pro Strikea začne pracovat jako dočasná asistentka a záhy je pohlcena jeho vyšetřováním, stejně jako detaily z detektivovy zářné, ale ponuré minulosti. (Cinemax)

Recenzie používateľa Gilmour93 k tomuto seriálu (5)

Volání kukačky (2017) (S01)

Jednonohé očko ze Soho a jeho diskrétní Watson bez vyhlídky na růst platu. Dobrá chemie mezi ústřední dvojicí, spíš než na napětí sázka na postavy, hodně promenád po londýnských ulicích a rozuzlení ve stylu konfrontací Poirota (akorát v riskantnějším formátu jeden na jednoho). Ten Clooney s rozštěpem, co si každý večer dává šest pint v pubu, se zdá být na pozici Cormorana Blue správnou volbou.. Vypadá to, že Doylea práce pod Cowleyem poměrně ztrhala, vůbec jsem jej nepoznal.. ()

Hedvábník (2017) (S02)

„Každý, kdo se zabije kvůli troše kritiky, tak nemá v branži co dělat..“ Zápletka z krutého prostředí, které Robert Galbraith důvěrně zná a ani nemusí být slavný jak Rowlingová. Svým kousavým sarkasmem zajímavá postava spisovatele Andrewa Fancourta (Peter Sullivan) a moje trvající nerozhodnost, jestli mě ústřední dvojice svou civilností a absencí negativních charakterových rysů nudí, a nebo baví. Poirotovské rozuzlení tentokrát dva na jednoho a vrah se pak ze zvědavosti přidal.. ()

Ve službách zla (2018) (S03)

Procenta děje věnované pátrání po zločincích se začínají snižovat na úkor vztahů postav a ve vzduchu se vznášejícího nevyřčeného. Konec vypadal na jistý film s Julii Roberts a Richardem Gerem (nemyslím My Prostitute Lady), ale my, kteří vidíme, co je žárlivý Matthew zač, jsme do dalších pokračování klidní.. Kudla Shanker v této sérii razantně rozkopnul dveře a Holliday Grainger začíná nebezpečně metamorfovat do Michelle Pfeiffer.. ()

Smrtící bílá (2020) (S04)

Vztahové problémy otevřou dveře spontánnímu půlpolibku, Robin navzdory panickým atakám předvede několik infiltrací a cornwallský lišák Corm znovu potvrdí, že zvládá doběhnout pachatele i bez specifického druhu pohybu. Roztáhnutí na čtyři epizody ku prospěchu věci, včetně prostoru pro očistné emoční výlevy. Stoupající hodnocení po sériích naznačuje, že si divák tu sympatickou dvojici čmuchalů z Denmark Street oblíbil.. ()

Neklidná krev (2022) (S05)

Pátou sérii lze rozdělit na dva poločasy. V tom prvním po vzoru severských kriminálek ožívá dávná minulost prostřednictvím archívů a vzpomínek svědků a mě fascinuje, jak si lidé pamatují po 40 letech věci, co já bych zapomněl po 40 dnech. Druhému v tomto trochu spadne řemen a zaměří se na vztahy, sentiment a neklidnou krev ústřední dvojice (škoda, že to častěji nepřijde se scénami, jako když se na večeři u Robin střetne intelektuální teorie s opileckou zkušeností). Paralelní rozlousknutí případu, jenž vyjevilo podíl muže jménem Oto, mě, přiznávám se, otrávilo. A co nakonec Corm a jeho nejlepší zaměstnankyně? Pustí jim u toho od Queenů Friends will be friends? ()