C.B. Strike - Volání kukačky

(séria)
  • Veľká Británia The Cuckoo's Calling (viac)
TV spot

TV spot

boo-boo

Idem byť pozér - na rozdiel od seriálu je predloha (ktorú som čítal, no som to frajer) v dávkovaní a spájaní stôp oveľa šikovnejšia a darí sa jej udržať napätie prakticky do konca. Čo tu v prvom rade treba pochváliť je ústredné duo, ktoré je sympatické, prirodzené a hoci nejaké "milostné" iskrenie medzi nimi je tam skôr nasilu, chémia medzi nimi funguje. Ďalšie prípady si isto pustím. ()

vyfuk

Za mě osobně nezajímavý přínos. Robert Rowlingová možná dokáže napsat dobrou detektivku, o tom se časem asi přesvědčím třeba i sám, ale v rámci zpracování do televize už je to trochu bída. Chápu, že si to najde své fanoušky, pro mě to spíše byla necharakterní směsice příběhu, který mě nedokázal nijak zaujmout. Což je takový ta důležitá věc proto, aby to člověk dokoukal. U mě se toto přesně nestalo. Možná moje škoda. Nevím. Nicméně do budoucna pro mě zbytečně ztracený čas s dalšími sériemi. ()

kaylin

Čekal jsem něco vyloženě skvělého, ale zatím mě první série nepřesvědčila o tom, že se jedná o něco výjimečného. Z hlediska budování postav je to velmi dobré, ale z hlediska detektivního mi to přišlo takové celkem průměrné s tím, že to rozuzlení má svoje mouchy. Ale přesto jsem zvědavý na pokračování. ()

AndyMars

Rozhodne lepšie spracovanie ako Prázdne miesto, ale aj tak to trpelo nedostatkom času. Zrovna pri detektívke by som si želala, aby mala aspoň 5 dielov a človek videl, ako sa postupne zaplieta dej a buduje napätie. Neviem, či mali tvorcovia obmedzený rozpočet, a preto museli tvorcovia veľa škrtať, ako sa to žiaľ stáva, alebo si mysleli, že toto bude stačiť. Pozerala som to s priateľom, ktorý nečítal knihu ako ja a na konci sa spýtal: "A ako vedel, že to bol zrovna on? Ako vedel, čo robil?" Pri vysvetľovaní som zistila, koľko dôležitých súvislostí sa vynechalo. Minútové dialógy, poprehadzované scény, celkovo sploštený dej. A chcelo by to viac strihu, statických záberov, atmosféry, niečo na Fincherov štýl :) Kniha bola obrovská krásna skladačka, kde všetko pekne zapadalo a malo svoj poriadok. Na druhú stranu - herci výborní, celkom príjemný soundtrack a dobrý výber prostredia. Celkom sa bojím, ako dopadli ostatné dve spracovania, keďže majú iba po dva diely. Za mňa tak 3,5*. ()

Gilmour93

Jednonohé očko ze Soho a jeho diskrétní Watson bez vyhlídky na růst platu. Dobrá chemie mezi ústřední dvojicí, spíš než na napětí sázka na postavy, hodně promenád po londýnských ulicích a rozuzlení ve stylu konfrontací Poirota (akorát v riskantnějším formátu jeden na jednoho). Ten Clooney s rozštěpem, co si každý večer dává šest pint v pubu, se zdá být na pozici Cormorana Blue správnou volbou.. Vypadá to, že Doylea práce pod Cowleyem poměrně ztrhala, vůbec jsem jej nepoznal.. ()