Winchester: Sídlo démonov

• Česko Winchester: Sídlo démonů (viac)

Veríte na duchov? Okná, za ktorými je stena, dvere otvárajúce sa do prázdna, schody, ktoré nikam nevedú, tajné chodby, stĺpy postavené hore nohami, labyrint miestností. Obrovské sídlo Winchesterovcov ťaží hrôzostrašná atmosféra i história. Jeho stavba prebiehala nepretržite 38 rokov, 7 dní v týždni, 24 hodín denne. Akákoľvek prestávka mala strašné následky. Chodbami sídla sa na prelome storočí zakráda tajomná postava celá v čiernom, nikto nesmie vidieť, čo sa skrýva pod jej čiernym závojom. Nie je ale démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dedička zbrojárskeho impéria Winchesterovcov, ktorých opakovacie pušky pomohli dobyť Ameriku a zabili tisíce ľudí. Ľudia, ich prekliatie a duchovia teraz rodinu prenasledujú na každom kroku. Duchovia, ktorých na našom svete drží iba ich neuspokojená túžba po pomste. Jediná šanca, ako ich upokojiť, je stavať pre nich sídlo. A tak vystrašená, posadnutá a prekliata lady Winchester stavia dom zasvätený duchom a démonom. Stavia zámok, väzenie a bludisko v jednom, zatiaľ čo tí najstrašnejší zo všadeprítomných démonov sa stále snažia vyrovnať si s Winchesterovcami svoje hrozné účty. (Bontonfilm SK)

Honzulik

Winchester: Sídlo démonů - tak na tento film jsem šel do kina s jistou zvědavostí. Líbil se mi námět filmu a proto jsem čekal něco zajímavého. Nakonec jsem byl celkem spokojen. Dobrá hudba, pěkně nafilmované scény a neočekávané lekačky. Mirren Helen byla ve své roli velice dobrá a ostatní herci se přizpůsobili. Film ve vás nechá dojem nepromarněného času a to je přece to hlavní... ()

The_soloist

Herecká sestava dobrá, ale nestačilo to. První část filmu byla neuvěřitelné klišé, které jsme mohli vidět i v lepším provedení. V další části se tvůrci snaží být trochu originálnější, ale absolutně to nezvládli a veškerá děsivost a napětí se vytrácí. Je to poměrně škoda, protože samotný dům a postava Sáry Winchesterové si zasloužili lepší provedení. Očekával jsem větší využití onoho obrovského domu, že se postavy ocitnou v labyrintu, ze kterého není kudy ven, ale výsledné provedení je tak špatné, že tento potenciál je absolutně nevyužitý a nevidím rozdíl mezi tímto filmem a jinými horory odehrávající se v domě. ()

wallax

Natočené ako TV inscenácia s divadelnými kulisami...nápad na film bol povedzme zaujímavý ale jeho pretavenie v celovečerný film je hrozné. ()

Lula.cz

S odřenýma ušima tři hvězdy. Už v první scéně nápadně kulisové prostředí, což samozřejmě pokračovalo v průběhu celého filmu. Po půlnoci světla jako ve dne, nevystřelená kulka, která ovšem dokázala zabít pana doktora a tak dále a tak dále. Další film o bubu baráku, který mohl mít dobře našlápnuto (už díky Helen Mirren), bohužel ale tvůrci nedokázali vyždímat z příběhu dost. ()

J.Mayen

Jak uz tu kdosi zminoval, kdyby film zustal atmosferou pri zacatku (sice slo jen o lacine lekacky),ale aspon se clovek trochu bal. Takhle se film posunul opet k onomu stereotypu, ze kteryho se jiz nedokazal vyhrabal, Rad bych hodnotil vys,ale ta odporna protivna baba me neuveritelne srala. ()

blondboss

Winchester je presne ten typ hororového snímku, ktorý prichádza s ozaj unikátnym nápadom a aj so zaujímavou atmosférou, ale ktorý je zároveň natočený totálne nudným, nezáživným a chaotickým spôsobom. Dej vás nepohltí a ani ľakačky nečakajte. Nemožno tu hovoriť o horore v pravom slova zmysle. 45 % ()

honzic

Film s reálným námětem, který je sice trochu bláznivý, ale jinak pěkně historicky založený. Na druhou stranu neupoutá až tolik. Hodnocení: 60 % ()

wormi_svk

Winchester žiaľ oproti moderným hororom nijak nevyniká, čo je vzhľadom na obsadenie a skvelý námet menším sklamaním. Opäť stavia na lacné ľakačky a nezvláda vytvoriť mrazivú atmosféru. Napriek tomu je film pozerateľný. Poctivý hororový fanúšik sa však báť nebude.. 5.5/10 ()

Insomniac

Z tohoto sa dalo naozaj vytrieskať oveľa viac. Plus mi to nezlepšila atmosféra v kine, kde sa polovica pubertiačok pol filmu rehotala. Ale to je zásluhou toho, čo bolo na plátne... ()

andrewXx

Winchestrovka. Opakovacia puška, ktorá zabila tisíce ľudí. Môže byť použitá na obranu, ale aj na útok. Nevyberá si medzi dobrým či zlým človekom, pretože vystrelí na každého. Berie život bez toho, aby dokázala rozhodnúť, či je to spravodlivé alebo nie. Ten, kto za jej konanie nesie plnú zodpovednosť, je jej vynálezca a celá jeho rodina, na ktorej čele stojí momentálne dedička zbrojárskeho impéria. Duchovia tých, ktorých wincehstrovka zabila, si prišli vymáhať svoje účty. Nástroj, pomocou ktorého rodina Winchestrových zbohatla, sa zároveň stal ich prekliatím, pretože neuspokojená túžba po pomste duchov je naozaj veľká. Pompéznosť celej rodiny vrcholí v podobe ich obrovského sídla, ktoré stará lady stavia pre duše mŕtvych, aby ich upokojila. Míňa však všetok majetok zbrojárskej firmy, pretože obrovské sídlo sa stavia 24 hodín, 7 dní v týždni už dlhý čas. Členovia predstavenstva uvažujú o príčetnosti lady Winchester, preto vyšlú uznávaného lekára, ktorý má pripraviť posudok jej zdravotného stavu. Ten sa však rýchlo dozvie, že nie všetko je tak, ako sa zdá. Celé je to naozaj perfektný námet, z ktorého sa dal vyťažiť jeden z najlepších hororov všetkých čias. Pokojne mohol mať aj 150 minút, pretože by ich dokázal skvele využiť na vetvenie námetu, pridať množstvo výborných nápadov a vybudovať príbeh na naozaj silných základoch, ktoré by dokonale odrážali spytovanie svedomia vdovy, za ich rodinné podnikanie prinášajúce svetu smrť. Mňa samého k tomu napadá toľko vecí, že mám chuť zobrať kameru, napísať scenár a natočiť to správne. :) Namiesto toho bratia Spierigovci predvádzajú 99 minút totálnej nudy, ktorá odzačiatku každou ďalšou minútou pochováva vynikajúci nápad. Nepomáha ani herecky ostrieľaná Helen Mirren, ktorá síce bola obsadená dobre, ale film predsa nemôže stáť na jednej herečke. Tomu už nie film, ktorý má takýto výborný nápad. Naozaj večná škoda a tuším nikdy som sa v kine nenudil tak ako včera. ()

Naghavi

Moc pěkná pohádka o strašidomě, který je pořádně velký...Tolik ve zkratce. Klasický mainstream, zasažen do lákavějšího dějového období, než je obvyklé, s dobrým námětem, ale špatnými tvůrci... Dostat to do rukou někdo povolanější, nebyl by to průměr... Výborná Helen Mirren, která by film utáhla i sama, bez ní bych ani ty tři hvězdičky neudělil. ()

brasek

Vlažný duchársky horor s mierne nudným príbehom, záver priemerne tragický a preto hodnotenie len za dve hviezdičky. Snímok mohol a mal ponúknuť oveľa viac ako ukázala realita. Veľkým negatívom je však to, že v príbehu nie je žiadne napätie. ()

Kushina

Takový klasický lekavý horor, který váš nějak extra nevyděsí ale ani se u něj nenudíte. Příběh který se částečně váží na skutečné události je natočený hezky a zaslouží si průměrné hodnocení. 60% ()

veverysiak

Jedna hviezda za kasting, druhá za nádherné stavby a interiérové scény, inak poriadna kravina, čím viac ohlasovaný horor, tým väčší prepadák, takže 40%. ()

Velislav

Nádejný námet a kulisy, herecká legenda Helen Mirren, objaví sa aj novodobý lovec duchov Angus Sampson (séria Insidious) a predsa podpriemer hodný zabudnutia. Ako to býva v súčasnosti trendové, titulky na začiatku nás opäť upozorňujú na inšpiráciu v skutočných udalostiach. Úvod vyzerá sľubne, diváka vťahuje do tajov dlhých chodieb sídla so stovkou izieb, prvé abstraktné náznaky sa prirýchlo menia na konkrétne záblesky práce maskérov, ale až na jeden prípad zlé načasovanie a vystraší to asi len hororového nováčika. Ako sa blíži záver, veci začnú do seba trochu očakávane zapadať, ale dosť slabé predimenzované finále len podčiarkuje scenáristické zúfalstvo. 3/10 ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (viac)