Winchester: Sídlo démonov

• Česko Winchester: Sídlo démonů (viac)

Veríte na duchov? Okná, za ktorými je stena, dvere otvárajúce sa do prázdna, schody, ktoré nikam nevedú, tajné chodby, stĺpy postavené hore nohami, labyrint miestností. Obrovské sídlo Winchesterovcov ťaží hrôzostrašná atmosféra i história. Jeho stavba prebiehala nepretržite 38 rokov, 7 dní v týždni, 24 hodín denne. Akákoľvek prestávka mala strašné následky. Chodbami sídla sa na prelome storočí zakráda tajomná postava celá v čiernom, nikto nesmie vidieť, čo sa skrýva pod jej čiernym závojom. Nie je ale démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dedička zbrojárskeho impéria Winchesterovcov, ktorých opakovacie pušky pomohli dobyť Ameriku a zabili tisíce ľudí. Ľudia, ich prekliatie a duchovia teraz rodinu prenasledujú na každom kroku. Duchovia, ktorých na našom svete drží iba ich neuspokojená túžba po pomste. Jediná šanca, ako ich upokojiť, je stavať pre nich sídlo. A tak vystrašená, posadnutá a prekliata lady Winchester stavia dom zasvätený duchom a démonom. Stavia zámok, väzenie a bludisko v jednom, zatiaľ čo tí najstrašnejší zo všadeprítomných démonov sa stále snažia vyrovnať si s Winchesterovcami svoje hrozné účty. (Bontonfilm SK)

Legolas2000

Splnil mé požadavky. Nešel sem zatím s tím, že se chci koukat na horor, ale spíš proto, abych si doplnil vzdělání historie lady Winchesterové. V reálném životě se o tuto záhadu zajímám. Co se jako horor o hororu týče, nějakou tu horovou atmosféru to mělo. Horory už většinou nejsou to co bývalo. 60% za inspiraci velmi zajímavé skutečně události + 30% za Atmosféru = 90% ()

Habansz

Bez atmosféry, bez nápadu, bez herectví. Prostě duchařina, kterou jsme viděli už 110x. Teda když pominu fakt, že lekačky tu nebyly lekačky, ale pokoušení ušních bubínku. Prostě když neumíte udělat horor tak, aby aspoň trochu děsil, dejte tam nějakej nepříjemnej zvuk a ať to má minimálně 140dB. Chtěl jsem vrátit peníze a to i přes to, že jsem si to stáhl. Snad to alespoň brzo zapomenu. ()

Hejkal_03

Dobrý nápad a dílo má vysoký potenciál, ale bohužel nedomyšlené a místy přitažené za vlasy. Přivolaný psycholog na provedení posudku, který sám má své problémy, super. Ale proč sakra tohle vše ta "tetka" dělala? Ztrácím v tom jakoukoli špetku logiky. Vtipné bylo, že většinu filmu dělníci dělali, že něco dělají... a navíc na stavbě je vždycky takového bordelu, který mi tu prostě chyběl. Dále ty pečetě na dveřích postrádali věrohodnost. A když konečně děj vyvrcholí, máme tu spíše komickou scénu s duší člověka, která dokáže takové věci, že kdejaký démon by se nemusel stydět. I když se příběh opírá o nějaká fakta z minulost, "reálnost" tady zcela vymizela. (pozn.: Ta Sarah Snook mi tu vadila asi nejvíc, nevím jestli je to jejím herectvím nebo samotnou herečkou, ale byl to hrozný výkon podobně jako v Jessabelle) ()

Little_Sawy

Winchester Mystery House je skutečný dům, který byl použit na natáčení. No já bych se asi posrala bydlet v takovým baráku. A jěště o to víc aby v mě v něm strašila taková vráščitá stará čůza..ehm, tedy Lady. Já se nemůžů sťažovať, dle mě to skončilo celkem zajímavě, no ale za to stavět dům 38 let to by porazilo i mě dřív než tu babču. Dům, co je je kurva jak labyrint, který má schodiště co nikam nevedou, tajné chodby, různe díry, sloupy vzhůru nohama, a jako bonus tam straší. Duchové, které babča kdysi zabila, ted babču přinutili (ne)dobrovolně stavět dům, který by patřil jim a babča byla jen podnájemník. ()

Lamarr

Výborný zvuk a prostředí, ve kterém se děj filmu odehrává, je velké plus filmu. Lekačky kvalitní asi 4, jinak vcelku solidní kus. Konec mě trošku zklamal, ale jinak průměrná duchařina, která neurazí, není složitá na pochopení a určitě se zpracováním neřadí mezí béčkové. ()

lobenka

Mě se film moc líbil. Děsivá atmosféra a zjištění ,kdo je ten duch, který dělá neplechu mě úplně dostal .Vůbec sem neměla podezření Ano, nesedl mi hlavní hrdina,ale jinak byl film fajn. Pár lekaček bylo předvídatelných, některé ne a to mám ráda horory... Můj zážitek bohužel zkazili dva páry milenců - kteří aby se báli méně - se vedle mě a přede mnou líbali...není nad to jít do kina s nevychovanými lidmi... ()

Warmachine69

Film který mě ničím nepřekvapil ani vlastně nezklamal. Jedná se o průměrný horor pro nenáročného hororového diváka se slušnými lekačkami, dobrou atmosférou a svižným průběhem který vás na dlouho nenechá vydechnout. ()

serbero

nie je to zlé ale ani nič výnimočne taký dobrý priemer. Herci tomu dávajú taký ten punc noblesnosti a atraktivity a to robí z tohto filmu ten lepší priemer. ()

BStone

Po posledních Insidious další poměrně tragický rádobyhoror v našich kinech. Za zmínku stojí snad pouze zajímavý námět a Helen Mirren, která je jinak výborná herečka, tady ovšem toho nemá moc ke hraní. Úvod ještě víceméně průměrný, s každou další minutou nudnější a blbější. 30% ()

goauld

Možná to bude až příliž cynické, ale natočit horror na základě nějaké pušky od pana Winchestera?? Ano - puška to v té době byla revoluční, ale to byl ve své době i Zyklon B :-) a natočit horror o obětech této "zbraně"?? To by se asi všichni duchové nevešly do koncentráku !! :-)) ...ale nutno podotknout, že by to byl trhák, že by dokonce i sám Mengelle musel srát do bot :-) Nicméně jinak tedy film na pozdní večer ucházející. Dostatečně ponurý a herecké obsazení přiměřeně kvalitní, takže na jedno zkouknutí - proč ne ;-) ()

VincentB.

Skvelý nápad s celým mechanizmom, ktorý funguje v dome. Znovu vytvorenie miesta smrti, následné oslobodenie-neoslobodenie duše. Krásne kulisy, skvelé kostýmy, efekty, práca zo svetlom. Dokonca prvú polovicu filmu sledujeme skôr drámu ako horor a vôbec to nevadí. Prečo má ale film tak nízke hodnotenie? Podľa mňa preto, že hlavný hrdina je zle napísaný. Nemáme k nemu sympatiu. Aj keď teda neskôr sa dozvedáme o jeho pozadí ale to je podľa mňa už neskoro a tak stretnutie so svojou ženou pôsobí ako apendix aj keď je to vymotivované správne. Najväčší problém je celá situácia s duchom a podpísanou guľkou. Prečo by to ako malo fungovať? Ako na to postavy prišli? Taký detail, keď je teta postrelená akoto, že normálne funguje ďalej? Z ľútosťou dávam 40%. ()

lineker

Možná trochu silnější a výpravnější epizoda z Věřte, nevěřte. Tak studeně, tak odtažitě a bohužel tak uměle to na mne celé působilo. ()

Fibonacci

nerozumiem jednej veci, ked niekto robí horor a spravi mu šťastny koniec. WTF. to je po anglicky, vot d fak sa to čita. ved to si uplne odporuje. napad je fajn, ano ano, true events..ok.. ale kde sa vytraca to napätie, to neznamo? a metaforické sceny a hrať to na vizualy v dnešnom horore je 13. klinec do rakvy. čim chcel tento horor vystrašiť, jedine pri jednej scene a tam to konči. stoji to ale pozrieť kvoli helenke a nahliadnuť do čias, kedy velili winchestrovky..inak slabučky priemer. ()

Ariano

Děj se zdá velmi zajímavý a to i diky tomu, ze se opírá o skutečné události. Avšak tomu bohužel chybí jakákoli atmosféra. Lekacky sice fungují ale filmu nijak nepomohou. A uz vůbec tomu nepomohou nesympaticti herci, u kterých ani nezamrzi, když umřou. ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (viac)