Temný Kraj

Réžia:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (viac)

Pražský elitný kriminalista z oddelenia vrážd Petr Kraj (Lukáš Vaculík) dáva zo zdravotných dôvodov zbohom veľkomestu a usadí sa na chátrajúcej fare po svojom strýkovi v malebnom kraji opradenom strašidelnými legendami a povesťami. Na zdanlivo pokojnom vidieku sa však cíti opustený rovnako ako osamelý strom za dedinou, ku ktorému ho viažu spomienky z detstva. Jeho návrat ku koreňom nie je nijako ľahký, ale postupne si zamiluje nostalgickú atmosféru a tajomnú malebnosť vidieka. Navyše stretáva aj nových kolegov z okresného oddelenia, ktorí sa vďaka nemu dostanú k vyšetrovaniu spletitých prípadov sériových vrážd a získajú príležitosť profesijne aj osobnostne rásť. Plachá Naďa Hamplová (Kristýna-Fuitová Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Karel Zima) sa vyznajú v temných zákutiach svojrázneho kraja. Petrovi sú nielen najlepšími parťákmi pri objasňovaní zločinov, ale aj spoľahlivou oporou vo chvíľach, keď všetkým nemilosrdne ubieha drahocenný čas pri vyšetrovaní zločinov. (TV JOJ)

Recenzie používateľa mh.mail k tomuto seriálu (9)

Čarodejnice 1/2 (2017) (S01E01)

20% — To je tak, když člověk nečte bulvár a nekouká na „magazíny“. Takhle jsem byl na tento projekt docela zvědavý. Když jsem ale v úvodních titulcích uviděl, kdo jsou jeho autorkami, měl jsem sto chutí to okamžitě vypnout. Dal jsem tomu ale šanci. Srovnávat se to dá ale opravdu snad jen s V.I.P. vraždami. Věrohodnost je opět na nízké úrovni, včetně toho, že se mi nepodařilo přijít na to, jak daleko od Prahy je onen zmíněný „kraj“ a seriálová vesnice Břeh. Podle jednoho záběru, kdy někde v polích je vidět ukazatel se směrovkami „Břeh“ a „Praha“, to vypadá, že to musí být nějaká díra po granátu v okolí hlavního města, zatímco vytrvale se vyskytující poznávací značky s písmenem „H“ ho zase posouvají do Královehradeckého kraje. A policajt, který tajně hodí vyšetřovací spis do auta někomu cizímu, byť by to byl taky kriminalista, by asi zasloužil postavit mimo službu. Asi jsem zaujatej, ale neumím si pomoct, sestry Bártů by se asi do detektivního žánru (zde dokonce s nádechem mysteriózna) neměly vůbec pouštět. ()

Čarodejnice 2/2 (2017) (S01E02)

10% — Jedním slovem trapas. Pachatel byl k poznání už v prvním díle, tady se žádné překvapení nekonalo. O detektivní seriál se v žádném případě nejedná, ale spíš o telenovelu s občasnými kriminálními motivy. ()

Lúpežníci 1/2 (2017) (S01E03)

10% — Spoiler (?). Když jsem uviděl na začátku důchodce nejdříve praštěného holí následně se houpat v oprátce, napadli mě Stodolovi. A vono asi jo. No, holky Bártů vymyslely „skvělý“ koncept — jak ze šesti nápadů udělat dvanáctidílný seriál. Navíc, když jsem viděl na billboardu reklamu na tento seriál a ještě nevěděl, že v tom mají prsty sestry, co studovaly scénáristiku v Americe, čekal jsem kriminálku říznutou mysterióznem, něco jako třeba píše Arnošt Vašíček, ale tady se jaksi nedostává ani kriminálky, ani mysteriózna, které je tu velmi vzdáleně přítomno jenom v plácání líného idiota, představovaného Karlem Zimou. Řekl bych, že děvčata nesplnila zadání, které si sama stanovila. ()

Lúpežníci 2/2 (2017) (S01E04)

10% — Tak dneska bylo překvápko, pachatele nebylo možno odhalit už v předchozím díle, protože se v něm, pokud se nepletu, vůbec nevyskytovali. Jakmile se však objevili na scéně, bylo opět jasno. Umírající Kraj snad nakonec bude ještě postaven před Paridův soud. ()

Hriešnici 1/2 (2017) (S01E05)

10% — Legrace. Pachatel třikrát posprejuje kostel, třikrát to přijedou policajti vyšetřovat a na zdi je pokaždé úplně na chlup stejný obrazec. Víc se k tomu asi nemá cenu vyjadřovat. ()

Hriešnici 2/2 (2017) (S01E06)

10% — Wow, velké překvapení — pachatel to nedělá z pomsty, ale z obdivu! Jsme v polovině, takže vztahy už se pořádně rozjely: Vaculík s Kostkovou, Nováková s Rašilovem, Zimovi zahejbá Kajnarová, dědeček Novotný půjde na hřbitově do sebe a nakonec přestane chlastat a o psa projevila zájem armáda. A čím dál víc mám pocit, že se Vaculík uzdraví. Jen na tu detektivku už moc prostoru nezbývá. ()

Pekelníci 1/2 (2017) (S01E07)

10% — Vztahové zápletky se nám rozjíždějí, i manžel se Kostkové vrátil. Čekal jsem, že picnou Morávkovou, pak jsem to tak trochu tipoval na Beneše a oni nakonec picli Zimu. Tedy Radka. Karel se asi picne sám, až zjistí, kdo se mu tahá se ženou. Jeřábek se svým infarktem tomu dodal hřebíček. ()

Spoutaní - 1. část (2019) (S02E01)

10% — Starého psa novým kouskům nenaučíš. Těžko říct, jestli nové díly nejsou ještě o ždibíček trapnější než ty předchozí. ()

Spoutaní - 2. část (2019) (S02E02)

10% — Starého psa novým kouskům nenaučíš. Těžko říct, jestli nové díly nejsou ještě o ždibíček trapnější než ty předchozí. Pozor, spoiler — v první sérii jsme „trnuli“, jestli Petr Kraj překoná svou těžkou nemoc, ve druhé sérii je těžce nemocný jeho pes. Na konci určitě jedno oko nezůstane suché. ()