Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu a ich príprava na skutočný život nie je dokonalá. Až na maximálnu sebekázeň a vôľu dohnanú až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských službách a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia “volavky”. Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť svoje “žiačky”, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špionských trikov a  nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť? (CinemArt SK)

Monika95

Jennifer i Joel se mi v hlavních rolích líbili, pěkně se na ně dívalo. Film sobrý, sem tam až moc přitažený za vlasy. Konec mě pobavil :) Ta je převezla ()

Artixl

určitě jeden z pro mě nejvíce překvapivých dějů, v jednu chvíli si říkám že je mi jasný jak to bude pokrčovat a najednou se stane něco nečekaného co děj otočí o 180°. Většinou se u filmů necítím příliš napínán dějem a dokážu většinu filmů odhadnout už v půlce jak skončí, tady je to dost jiné, opravdu mě mile překvapilo napětí i příběh a nečekané zvraty. Škoda jen, že to je klasický americký příběh kde nakonec vše skončí nejlépe jak to jde. Konec bych si už u tak zvratového filmu představoval trochu jinak. Za mě je to ale nadprůměrný film. ()

Daumatin

Americko - rusky špionážny film v ktorom sa Hollywood snažil stvárniť špionážne služby spomínaných krajín. Po skončení filmu som mal pocit, že Amici sú tí dobrí a Rusi tí zlí. Po technickej stránke tu nie je čo vytknúť, ale keď sa pozrieme na samotné prevedenie tak zistíme, že Moskva nebola Moskvou a Rusi neboli Rusmi. Pre lepšie pochopenie mojich myšlienkových pochodov mám na mysli, že sa film natáčal v Budapešti a v Bratislave pričom ten Budapešť, mala byť akože Moskva. Predpokladám, že vo filmovom priemysle je toto bežné, ale mohli si dať filmári tu námahu a isť točiť do Moskvy. Akože Rusi boli stvárnení zahraničnými hercami z rôznych krajín, aby mali neamerický prízvuk. Toto mi tiež moc nesadlo, ale to už je úplná utopia aby v americkom filme hrali ruskí herci. Ďalej mi prišlo ruské prostredie veľmi všedné, komunistické a americké pestré a farebné. Celkom príjemné prekvapenie bolo, že sa film natáčal aj v Bratislave a v jednej scéne môžeme vidieť budovu slovenského rozhlasu. Keď sa pozrieme na obsah tak okrem dlhej stopáži sme veľa nedostali. Mierne prekombinovaný dej veľmi nepridal filmu a napätie tiež skoro žiadne. Logické nezmysly tu ani nejdem radšej spomínať. Možno malým prekvapením bolo to priznanie v úplnom závere. Jennifer mi prišla chladná a bez emócií. Film hodnotím po druhej projekcií, ktorá sa uskutočnila vďaka pôvabnej Jennifer :) ()

unitedfan

Pořádně drsnej špionážní náhul, kde ani nejsou potřeba akční scény. Hlavní hrdinkou je totiž bývalá baletka, která se účastní zvráceného tréninku na tzv. volavku. Ta má svoji oběť vyhledat, svést, získat informace a daná oběť je pak většinou zavražděna. Jennifer Lawrence v hlavní roli je přesvědčivá a strašně sexy(vidíme ji několikrát i zcela nahou). Atmosféra je opravdu nekompromisní, cítíte tu odpornou ruskou náturu všude okolo. Film má i několik opravdu brutálních scén při kterých vám nebude dobře(mučení odlupováním kůže, uškrcení muže ležícího na Jennifer, mučení Jennifer). Rozhodně lepší než příbuzná Atomic Blonde, která nedisponovala takovouto atmosférou, příběhem a samozřejmě úchvatným tělem Jennifer. ()

Pavlis.xxx

Zdlouhavý eroticky laděný (spíš drama než thriller) výtvor se sexy Lawrenckou. Málo akce bez napětí plus nejhorší erotická scéna foreva. Už v půlce jsem si kousal nehty nudou a konec mi byl vlastně ukradený.. ()

Sejkorka

Uvažoval jsem i o 4* , je to tak 70%. Občas jsem se ztrácel ve jménech, postava se mihla, je jich tam moc a když se o nich zpětně baví, nepamatuju si, kdo to byl. ZA to ale tvůrci nemohou. Druhý podle mne nedostatek je, že Jennifer Lawrence je holka jak lusk, krev a mlíko. V plavkách jí to nadměrně sluší a přiznejme si pánové, kvůli takovým kráskám taky na ty filmy koukáme, že ? Ale aby se svojí postavou byla Dominika primabalerína ? No, nevím, určitě na roli baletky sedí víc drobounká Natalie Portman v Černé labuti .... Jinak ale, poměrně slušná špionážka a vtipný závěr, jak Dominika udělala ze svého strýčka Krtka. .... ()

Janakin

Slušný akčňák o ruské primabaleríně. Proč stojí za to ho vidět? Jennifer hraje obstojně, poslední zápletka byla za mě určitě překvapující a ten agent od CIA je roztomilost sama. Zároveň se film nebojí drsných scén a jede ve slušném tempu, což oceňuju. Na pět to však nemá. Vcelku průměrný film s lehce nadprůměrnou zápletkou a zajímavou atmosférou. ()

Jejma

Naše malá Katniss Everdeenová si při svém posledním kousku pochroume nožku, díky čemuž jí nechtějí pustit na další hry. Avšak jako zázrakem jí její strýc agent Bureš, sežene práci na dobu neurčitou, avšak poměrně pochybnou. Díky tomu nastoupí na státní křesťanskou školu, kde se učí vše potřebné. Od rukodělek, až po chytání kolaborantů. Jakmile vystuduje a prokáže se jako plnohodnotná vlastenka, je poslána na svou první šichtu, kde dostane za úkol infiltrovat se mezi zkaženou lůzu západního světa, která se celou tu dobu snaží položit matičku Rus na kolena. Rusko však netuší, že západ vyšle do akce svého nejvíce sexy agenta Joela Edgertona. Tito dva protagonisté se tak sblíží, že se na konci filmu dostane jeden druhému doslova pod kůži. No nic, Jennifer Lawrence se se svým polomrtvým výrazem do této role hodila. Děj poměrně utíká a divák se ani moc nenudí. Po přehlédnutí několika faktických chyb ve filmu je to vcelku fajn podívaná. Celkové hodnocení 70% ()

Anosompozer

Presne takto funguje svet ŠPIONÁŽE... No dobre možné nie tak úplne ale aspoň v hlavičkach pamätných scenáristov z juesej určite áno. Tajomstvo nieje tajomstvo lož nieje lož všetko je a zároveň nieje ale hlavne je to strašne vyfikané... V tom zmätku človek aj zabudne na šukéznu Jenn. ()

PF 2018

PF 2018