OA

• USA The OA
Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (viac)

Recenzie používateľa zsn k tomuto seriálu (9)

OA (2016)

Zas*aná terapie pro schizofreniky a ti, co to tady povznáší, stoprocentně berou invalidní důchod na hlavu. Ani o ho*no víc to není. Jo, je - velice špatně investovaný čas vašeho života. Nic, co udrží vaši pozornost. Nic, na co se podíváte podruhé. A dost možná nic, co vůbec dokoukáte do konce. A když dokoukáte, tak jen s vidinou nějakého vývoje. Který však nebude žáden. První řadu jsem měla za inovativní fantasmagorii, která se dala unést a v závěru s charismatickým doktorem a jeho dějovou linkou v čele, to dotáhla až na čtyři hvězdy. Ovšem to, co přišlo s druhou řadou... Druhá řada tak zprznila tu první, že snad celý seriál degraduji na dvě hvězdy. A jestli mne poslední díl druhé řady nevzbudí, pak dám hvězdu za obě série jen jednu. S druhou řadou totiž přišel vylitej guláš v hajzlu. Záměna identit hlavních postav, jejich fyzických schránek i rolí, zprovázanosti děje... Prostě neskutečný, a hlavně nezáživný pitchachaos!!!! Bez logiky, bez děje a bez nápadu! Jsem fascinovaná, jak moc lze utratit zbytečně filmový čas. Slátanina prvního kalibru. Existují daleko poutavější seriály a v době permanentně plodícího Netflixu, kdy jeho seriály pomalu nemáte šanci shlédnout všechny za celý život, si člověk ze svého drahocenného času musí vybírat, kterému dá přednost. OA prosím ne. Vtipné bylo i podílení se Brada Pitta na tomto seriálu. Zrovna on není ten typ, který by takový astrální výlet kdy jindy podporoval a možná mu i rozuměl. Ku*va, o čem to vlastně bylo? - o tom, že mi funguje přetáčení na ovladači? Takový Altered Carbon je sto a jedna k tomuto. ()

Série 2 (2019) (S02) odpad!

Jediné, co si z druhé řady pamatuji, je chobotnice a mluvící stromy. Zku*vená terapie pro schizofreniky a úkaz, že lze natočit a zasponzorovat naprosto zbytečný seriál. První řada se dala vydýchat, ale dvojka je naprostý brak a ti, co to tady povznáší, stoprocentně berou invalidní důchod na hlavu. ()

Chapter 1: Angel of Death (2019) (S02E01) odpad!

Jak může toto někdo nazvat "perfektní začátek sezóny"? Tento seriál je sám o sobě divnej, ale nudnější díl, než je tento, snad mít nebude. Zbytečná hodina a jediný zážeh dostanete na konci, který vypovídá o tom, že celé to bude jen parabola první řady. ()

Chapter 3: Magic Mirror (2019) (S02E03) odpad!

Druhou řadu je naprosto zbytečné stahovat. Neskutečná fantas hovadina! Málokdy seriál nedokoukám, tento ale asi ano! ()

Chapter 4: SYZYGY (2019) (S02E04)

Ok, čtvrtý díl si svým nejvyšším hodnocením vybojoval mou výdrž do konce série. Vše díky chobotnici. ()

Chapter 5: The Medium & the Engineer (2019) (S02E05)

Už jsem chtěla dát čtyři hvězdy, když v tom se objevila zase ta pí*ovina v podobě sestavy. Tentokrát využili roboty. Takže konec totálně na dvě věci! Zase a opět zprzněno v nejlepším, a to scéna s domem a stromem byla tak bravurní. Jako Alenka v říši divů. Jako výjev Dantova pekla. ()

Chapter 6: Mirror Mirror (2019) (S02E06) odpad!

Tvl, když už tomu člověk začne zvedat hodnocení, tak to zase totálně poku*ví zas*aným opičím tanečkem nebo spíš předpářecí choreografií dementů. Naprosto zbytečný díl. Jako první tři. Na co potřebujete vidět, že jeli k moři stanovat. Že se tam jeden z nich zabil. Že se druhý oholil... Šílené! Silně pochybuji o duševním zdraví těch, co toto vyzdvihávají. ()