OA

• USA The OA
Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (viac)

P1tr

V případě The OA se skoro ani nedá mluvit o tradičním seriálu, neboť to by téměř uráželo ambice tvůrců a jedinečnost tohoto projektu. OA je ze všeho nejvíc zážitkem, který vás vezme s sebou na neobvyklou jízdu představující tajemný příběh, který vás celou dobu bude držet v napětí a v nejistotě co je vlastně pravda a co ne. Tvůrci pracují s mnoha koncepty a myšlenkami a všem zvládají věnovat dostatek času. Díky tomu se nám naskytne příležitost sledovat podrobně životy několika zajímavých postav, zabývat se vírou, náboženstvím, nadpřirozenem, je toho zkrátka hodně a jde o tak neobvyklý a těžce popsatelný projekt, že si o něm uděláte nejlepší obrázek pokud se na něj podíváte sami. Ačkoliv trošku zklame zakončení příběhu a pár slabších momentů v průběhu, jde stále o originální věc, která se objeví jednou za čas a vy byste jí neměli propásnout, neboť i přes chyby jde o těžce návykovou záležitost. ()

Ricky_CZ

Rozporuplné hodnocení, kterému 1 hvězdu přidala Paz Vega, kterou vždycky rád vidím. Seriál má dobře postavený děj a jak to u Netflixu bývá, umí si vás udržet. Hudba, neotřepané obsazení, dobrá atmosféra... Kouká se na to opravdu dobře. A pak přijde finále a vy si připadáte, že vám tvůrci prostě naplivali do obličeje a se smíchem odešli. Nebo si nevěděli rady, co s rozehranou partií? Přišel náhle deadline? Proč sakra?! ()

M.i.k.e

pekelně zvláštní a osobitá záležitos a zároveň jeden z nejrozporuplnějších seriálů poslední doby...nevybavím si teď nic podobného co by mě chvílemi tak moc bavilo,v jiných chvílích tolik nudilo a zároveň jsem z toho měl v určitých momentech husí kůži.Téma zajímavé,najednou se to dát nedá,ale jsem rád že jsem viděl...80% ()

Milky.

Vcelku zajímavá levičácká mysteriozní kravinka pro mladé publikum, která lehce znechucuje unyle pomalým dějem a naprosto kurví dojem nesmyslným koncem. Asi jako když měsíc balíte holku, pak vás konečně dotáhne domů a když už ji položíte na postel a sáhnete na kozy tak dostanete facku a vykopne vás z bytu. Asi tak nějak to finále po všech předchozích dílech působilo. A nemluvím jen o scénáři. Opravdu si někdo myslí, že magor přijde vystřílet školu, po pár dávkách vleze do jídelny a jen tak si pochodí kolem 150ti lidí krčících se pod stolama a pak se zvědavě podívá jak 5 magorů cvičí Tai Chi a nikoho nesejme? ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Hluboký a velmi citlivý náhled do nitra jedné schizofrenní duše, kterou ostatní nechápou, byť se snaží jak mohou. Někdy pro sou vlastní egoistickou zatíženost, jindy pro přesný opak. V prérii, když člověk dobře hledá a nechá si ten správný čas, může nalézt Opravdového Anděla. Křehkého ale pevně rozhodnutého to vše kolem pochopit. A kdo jsme my, jiní "andělé", než jen křehké bytosti odsouzené k nicotnému a prachmizernému životu v neznalosti, že? ()

• V 1. minutě, když doktor Roberts (Emory Cohen) posiluje, slyšíme v pozadí skladbu „Ordinary World“ od anglické kapely Duran Duran, která vyšla na jejich sedmém studiovém albu nazvaném „Duran Duran“, které bylo přezdívané „The Wedding Album“ a jenž vyšlo v roce 1993. (Trajektt)