OA

• USA The OA
Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (viac)

Recenzie používateľa Qitek k tomuto seriálu (2)

OA (2016)

1 sezóna 60%. 2 sezóna 60%. Chtěla se mi psát esej o tom, jak se tu perou ( nejen ) dvě skupiny lidí. Jedna si stěžuje jak druhé chybí třetí oko a vyšší úroveň myšlení, druhá si stěžuje na velkohubost a rádoby mysteriózní universum. Já se ztotožňuji asi nejlépe s názorem že "Míň vážně se berou i ty ezo vědmy ve dvě ráno na Barrandově." Finále druhé sezóny s bílými holubicemi je už čistá křeč a sebeparodie, která celou věc posílá do čistých, dosebezahleděných sraček (pekel). Jestli se chystá sezóna třetí mě již v tuto chvíli naprosto nezajímá a se seriálem se loučím. Pár hezkých i chytrých momentů jistě má. Smířlivé tři za odvahu a jistou originalitu. ()

Série 2 (2019) (S02)

O chloupek lepší než první série. Někam se to posouvá. "Jak někam? To značí jen to, že nejsi ještě mentálně vyspělej... Náležitě duševně vyvinutej, aby jsi správně všechno pobral. Tohle prostě vyžaduje tvé "třetí oko", které očividně nemáš" - jak sem tady někde četl smrtelně vážnou připomínku. "Míň vážně se berou i ty Ezo vědmy ve dvě ráno na Barrandově". Tady bych už ovšem souhlasil. Skvělá atmosféra a několik málo hezkých scén (Kořeny stromu). Ale ta smrtící sebevážnost tahnou celou, jinak vcelku kvalitní věc neskutečně dolů. A ty holubice v posledním díle?... To už jsem se musel bohužel od srdce smát a vše co jsem doposud viděl a celkem se bavil (nikoli si užíval) vzalo za své. Poslední minuty a závěr jsou opravdu čisté utrpení. Načrtnutá rádobymystéria s těma jejich pohybama otevírající brány už působí dost sebeparodicky. Škoda. Mám rád mysteriózní věci a mám rád sci fi. Dokonce mám rád i tripové duševní záležitosti, ve kterých je nekorunovaným králem například skvělé Objetí hada. Který je mimochodem taky vážný. Ale s vážností se musí umět. A Brit Marling má tak silnou a sebevážnou "rétoriku" svých věcí, které výslednému dílu škodí, i když snahu cením. ()