Nevera po slovensky

V slovenskej podhorskej dedine sú hanblivý Domino, poslušný mamin synáčik,  a vynaliezavý Karči, vidiecky Edison, už roky dobrí kamaráti. Spolu s partiou lesných robotníkov a miestnym horárom netrpezlivo očakávajú príchod sezónnych brigádničiek - lazníčok. Vízia vášnivých nocí sa čoskoro premení na krutú skutočnosť a muži si uvedomia, že nevera po slovensky nie je vôbec taká jednoduchá. (TV JOJ)

`barocco

Tento Jakubiskov film na scenar Petra Kovacika je vlastne zostihany povodny televizny serial. Podobne ako pri Tisicrocnej vcele pri ktorej bola tak isto zadavatelom Slovenska televizia je 212 minut serialovych zostrihanych na 143 minut aby sa dosiahla dvojprogramova filmova dlzka. Videl som obe verzie a zda sa mi ze zostrihanie predsa len ubralo z celkovej atmosfery pribehu. Aj napriek mnohym chybajucim scenkam film Nevera po slovensky sa stal po rokoch uz klasikou ktoru si vzdy rad pozriem. .Lesnych robotnikov hraju menej znami herci z vtedajsieho Martinskeho divadla. Okrem vyborneho Milana Kissa tu pre mna exceluje Anton Tron ktory hra Jasteriaka a samozrejme tiez Otto Lackovic (pre ceskych divakov znamy skor svojim hlasom kedze vo Winetuovkach daboval zvacsa zaporakov (v cestine, samozrejme)) ako Polesny. Zaujimava je mala uloha najznamejsieho ceskeho kaskadera a herca neherca Zdeněka Srstku. A najoblubenejsia hlaska? Ty si zbila nasho milacika? PS: Predsa len ale serialova neskratena verzia je lepsia... PS2: Dost ma prekvapilo hodnotenie niektorych prispievatelov, Juraj Jakubisko a jedna hviezdicka, takmer na hranici ODPADU? To snat nie... ()

veverysiak

Nemôžem inak, koľkokrát si tento, našťastie, netradičný Jakubiskov film pozriem, stále mi poskytuje absolútnu zábavu, k tomu prostredie môjho rodného kraja a výsledok je jasný, takže 95%. ()

yelcin

Len dve hlášky: ,,My Slováci si neberieme ženy ,ktoré nám pasujú .ale ženy ktoré najviac ľutujeme. Ale kto poľutuje nás !!! " ,,Zo somárom je život ťažký a dlhý." ()

Sunwheel

Glosa do života prostého slovenského vidieckeho muža plná uveriteľných scénok, pri ktorých sa celá rodina zasmeje a po rokoch opäť pozrie. Jeden z nezabudnuteľných režisérových filmov, kde sa nesnažil silou mocou vopchať niečo umelecké a tak to vcelku slušne odsýpalo. ()

fooggyy7 odpad!

Slovenské filmy dycky stáli za hovno a jejich herci aby si zahráli, tak utíkali do Čech. Slováci samozřejmě dávají pět hvězdiček a kladný komentář a to jenom dokazuje bod A. Když si přečtu 4-5 ti hvězdičkové komentáře, je mi z toho až na blití ()

merissa

Po čtvrtstoletí už dost vyčichlý film, ve kterém se výrazně projevuje Jakubiskova záliba v italské kinematografii, zejména v oddychových žánrech, oblíbených v 70.letech. ()

the_weaver

1. diel: *** Naozajstný "socialistický realizmus" v kulisách slovenských lazov a okolitej prírody. Prízemnosť i socialistický prístup k práci je z toho cítiť na míle a asi sa podarilo vystihnúť i urazenú hrdosť dedinských chlapov. Dnes potešia i zábery na premávajúcu parnú lesnú železnicu. Zato ten fórik s elektrinou stačilo bohato vidieť raz.↵  2. diel: **** si s jemným humorom uťahuje z typických slovenských vidieckych čŕt ako "dobroprajnosť", "galantnosť" či "vynaliezavosť". Scéna rande so servírkami, ktorá dostala najviac priestoru, sa síce vydarila najmenej, ale ostatné scény dojem naprávajú.↵  3. diel: ** je najslabší, jadro tvorí jeden posteľový fór, ktorý sa opakuje až do vyčerpania (všetkých drevorubačov). Akoby humor došiel a tento diel vznikol len preto, aby sa príbeh nakoniec uzavrel. ()

FauSSt

Jedna z dvoch Jakubiskovych lastoviciek(Pehavy Max a strasidla/Teta) ktore neboli ovplyvnene fetackymi dojazdami rezisera ktory mal aj svoje uchylky ako tak celkom pod kontrolou ()

Peabody

Mně to přijde jako povrchní a hlavně strašně nafoukaný pohled na slovenskou realitu, takové ako my svetoví bratislaváci vidíme ten trápný slovenský vidiek. Navíc řada vtipů je taková upocená a doslovná. nemám to takto rád. ()