Ramones: Live at German Television

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
USA / Nemecko, 1978, 51 min

Americká hudobná skupina Ramones odohrala 13. septembra 1978 koncert v Nemecku. Ten nasnímala a odvysielala celoštátna televízia. Kapela predviedla nesmierne energický výkon, ktorý silne kontrastoval s kŕčovitou strnulosťou nemeckého publika. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Americká hudobná skupina Ramones odohrala dňa 13. septembra 1978 koncert v Nemecku. Ten nasnímala a odvysielala celoštátna televízia. Ramones nastúpili v zostave: Joey - spev, Johnny - gitara, Dee Dee - basa, Marky - bicie. Predviedli nesmierne energický výkon. Boli mladí, divokí a nehorázne rozbehnutí. Ich rebelská pódiová show silne kontrastovala s kŕčovitou strnulosťou sediaceho publika. Zdá sa, že Nemci vtedy ešte neboli na punk pripravení. Záznam tohto vystúpenia je raritný, dobový titul, ktorý dozaista poteší každého kto má rád tvorbu tejto legendárnej punk rockovej formácie. ***** ()

K.I.N.G.

Na jedné straně nepřekonatelní a nedostižní Ramones, rockové legendy a vysoká zvuková věrnost koncertu. Na straně druhé dřevěná divácká kulisa přibitá k židlým a odporné televizní osvětlení a rekvizity velmi kazily dojem. Nechápu, jak mohli necítit ten příval energie, pod kterým mi praskalo i sklo na monitoru. Mám trochu rozporuplné pocity z této koncertní nahrávky, ale na mě jako na člověka, který vždy dává přednost kvalitě zvuku studiových nahrávek před živými vystoupeními, budou čtyři hvězdy velmi zadostiučiňující. ()

G04T

ONE, TWO, THREE, FOUR! Kurva, tak tohle byl ultra nadupanej koncík! Germáni to asi úplně nepobrali :D. Nechápu, co tam dělali ty starší lidi. Jen tam seděli a nehejbali se, ale aspoň bylo vidět, že těm mladejm se to líbí. Ale já jsem si ten koncík nepustil, abych koukal na publikum, nýbrž na Ramones! ()