Slepá pomsta

• Česko Děsivá temnota (viac)

Sofia McKendricková (Natalie Dormerová) je slepá klaviristka s bolestnou minulosťou, ktorá žije sama v Londýne. Mučia ju desivé spomienky na vyvraždenie vlastnej rodiny počas vojny v Bosne. Jednej noci nevidomá žena so skvelým sluchom začuje hádku z bytu na poschodí, po ktorej nečakane zomrie jej tajomná priateľka Veronique (Emily Ratajkowski). Podľa polície spáchala samovraždu skokom z okna. Sofia sa s týmto vysvetlením  neuspokojí a snaží sa zistiť viac. Zoran Radic (Jan Bijvoet), otec Veronique, je kontroverzný srbský podnikateľ, o ktorom sa hovorí, že je zodpovedný za vojnové zločiny spáchané pred mnohými rokmi v Bosne. Keď ho Sofia kontaktuje, jej pokojný život sa skončí. Ocitne sa v bezprostrednom ohrození života. Už sa nevymaní z víru násilia, korupcie a zločinu. Čaká ju desivé dobrodružstvo v temnotách drsného londýnskeho zločineckého podsvetia. V pätách má Radicovu ochranku a jediný, kto jej môže pomôcť a ochrániť ju pred únosom, znásilnením, mučením a istou smrťou z rúk zabijakov, je jeden z nich – charizmatický Marc (Ed Skrein). Medzi Sofiou a Marcom sa vytvorí výnimočný vzťah. Lenže Sofiina minulosť vôbec nie je tak jednoduchá a priamočiara, akú by sme očakávali. O čo išlo Veronique, že musela zomrieť, aké plány má Sofia a kto je jej adoptívny otec Niall? (TV JOJ)

Psychor

Jakožto zdejší hororový expert jsem byl úvodní půlhodinou zcela uchvácen, jelikož nese rukopis samotné ikony žánru - Alfreda Hitchcocka. Rafinované využívání úhlů pohledu kamery a úžasný zvukový design (mnohdy graciézně propojený s hudbou) navíc umožní divákovi dokonale se vcítit do prožívání slepotou stižené Sofie, kterou s bravurou ztvárnila nestárnoucí Natalie Dormer. Přítomné mystérium se však pozvolna vytrácí a napětí opadá, jelikož snímek přichází o svou thrillerovou esenci a upadá do nezáživné akce, ve které hraje prim komiksový antihrdina Ed Skrein, nemilosrdně likvidující všechny, kteří by chtěli půvabné Sofii ublížit. Tři hvězdy. ()

Pavlínka9

Já se na Natalii Dormer můžu dívat prostě v čemkoliv :D Ta ženská má pro mě určité charizma, sexappeal, že já prostě od ní nemůžu odpoutat zrak :D Proto 3 hvězdy :) Ten film totiž celý "táhne" ona...V Bosno/Srbských info jsem se ztrácela, v dalších info taky a říkala jsem si, že se holka umí skvěle upravit :D Film až podprůměr, ale posledních 5 minut - jo, tak to jsem si pustila dvakrát :) To mi fakt vyrazilo dech ;) ()

oveckaoa odpad!

Tohle je nejstupidnější a nejzbytečnější film co jsem tento půlrok zatím viděl (druhé místo zaujímá Solo, ale na to se nebudu dívat ani za milion). Takže zde máme slepou pianistku, která je svědkem vraždy a chce se mstít válečnému zločinci. Logiku ani scénář to žádný nemá (ženskou chtějí zabít je v nemocnici normálně si z tama odejde a nikdo to neřeší přitom je potencionálním svědkem zločinu a nikoho to nezajímá nebo válečný zločinec se zde prochází volně na svobodě dokonce se sám vydá i vraždit a nikoho to netíží) P.s.1 někdy v životě bych chtěl potkat někoho kdo se podepisuje jen iniciálami P.s. 2 na co měla v koupelně rtěnku a lak na nehty , když byla slepá od 5 let Pusťte si radši tohle s Milou to je o 3 třídy výše https://www.csfd.cz/film/269495-tvare-v-davu/komentare/ ()

silentname

Myslím si, že niekde v polke filmu sa to stratilo a začalo to ísť nesprávnym smerom. "In Darkness" má podľa mňa veľmi dobrú prvú polovicu. Natalie Dormer je schopná hlavná hrdinka a Ed Skrein je podľa mňa tiež celkom dobrý. Dokonca mám pocit, že jeho postava ma zaujala asi zo všetkých najviac. Mám pocit, že nebol zlým človekom, len bol trošku vedený nesprávnym smerom. Vizuálne je film strhujúci. Vyzerá fantasticky, je tu dobrá kamera, veľmi dobre využitie osvetlenia a pôsobí to skvele. Hudba je takisto super. Dotvára skvele atmosféru a celkovo ma to berie. Emily Ratajkowski z toho čo tu odohrá je v pohode a človek chce vedieť čo sa jej stalo. Plus fakt, že naša hlavná hrdinka je slepá to celé posúva do zaujímavej roviny. Slepá svedkyňa, ktorá chce niektoré veci vyriešiť na vlastnú päsť je zaujímavé. No potom sa do toho zapojí hlavná zápletka a reálne sa začnú odhaľovať postavy, ich motívy, ich myšlienky a všetko podobné a začína sa to pomaly ale isto rozsypávať. Nebolo to vôbec nutné, nič to nepridalo a skôr som mal pocit, že naopak to degradovalo. To čo začalo ako zaujímavý thriller, kde sme vyšetrovali zločin a mali sme slepú svedkyňu sa nakoniec zmenil na politický film o pomste, čo vôbec nemá rovnaký šarm a záujem sa strácal. A čím to išlo ďalej, tým menej ma to zaujímalo. No najhorší je asi záver filmu, kde som viac menej vôbec nepochopil čo sa vlastne stalo. A čo som si z toho mal odniesť. Lebo keď vidím tie scénky, nijako mi to nedáva zmysel. Som rád, že som film videl, nemyslím si, že sa k nemu vrátim, no jeho kvality sú dostatočne dobré. Len keby sa to viac dokázalo sústrediť na kvalitne napísaný príbeh. Lebo tam to kríva úprimne najviac. Hodnotenie: C+ ()

Lachtaan

Nebudete tomu věřit, ale tenhle podceněný thriller je vlastně vskutku precizně odvedenou filmařinou, kde je samozřejmě jasné, že se pohybujeme ve vodách nižšího rozpočtu, kdy se lze domnívat, že se snímek nedočká ani českého dabingu. Ovšem jako nadprůměrný politicky nadechnutý film slouží jako jednohubka skvěle, Natalie Dormer i Ed Skrein ho až do samotného konce tvarují do pozoruhodné záležitosti. Troufnu si říct, že In Darkness velmi dýchá na záda letošní obdobně lazené Rudé volavce. P. S. Čekal jsem většího screentime s Emily Ratajkowski :( ()