Ve městě Fairwater dochází k dalšímu podivnému úmrtí na srdeční selhání. Obětí je sedmatřicetiletý Chuck Hughes. Za čtyři roky již takhle zemřelo přes třicet lidí. Vše začalo po aféře s Johnym Bartlettem, který v záchvatu šílenství zastřelil dvanáct lidí. Byl popraven a odsouzena byla i Patricie Bradleyová, která ho oddaně milovala. Ta ale byla po pěti letech propuštěna a žije ve starém domě s matkou. Na pohřbu Chucka Hughese se objeví Frank Bannister, který se zabývá výzkumem psychoaktivit. Seznámí se s manželi Rayem a Lucy Lynskeyovými. Oba pozorují podivné přízraky a Frank jim nabídne svoji pomoc... (oficiálny text distribútora)

Brennos

První studiová zkušenost Petera Jacksona a bezpochyby nejhorší film jeho filmografie. Film má nezapiratelný rukopis Jacksonovy předešlé tvorby, ale postrádá náboj, težko se to charakterizuje, je prostoupen skvělými nápady, slušným herectvím, kvalitními triky, ovšem některé pasáže jsou naopak vcelku nepříjemné (převážně ty s pošahaným agentem FBI)... celek pak působí zmateným dojmem. Slib, který dal Jackson po relativním neúspěchu tohoto filmu svým fanouškům (že se vrátí ke své předešlé tvorbě) sice nedodržel, ovšem málokdo mu to bude mít za zlé ;o) Ačkoliv... ()

BoredSeal

Svůj první film s větším rozpočtem Jackson po technické stránce zvládl, výtvarná stránka filmu je super a obzvlášť finále ve staré nemocnici je kouzelné. Průser je v tom, že si sebou přinesl svojí pubertu z béčkových krveprolití. Natočit komedii s infantilními vtípky a strašnými dialogy s vraždami, masakrem v nemocnici a párečkem nadšenců pro sériové vrahy? Právě rozpolcenost scénáře a přesvědčení režiséra, že mix všeho možného musí zákonitě všechny bavit, je zjevný důvod komerčního neúspěchu. Nezáživného Michaela J. Foxe snadno zastíní atypicky obsazená Dee Wallace Stone a hlavně tradičně úžasný Jeffrey Combs, který si pro sebe krade každou scénou, bohužel to na status klasického snímku nestačí. ()

honajz2

Je to fajn film. Sice ne bůhvíjak dokonalý a spíš na jedno zhlédnutí, ale příjemně se mi na něj dívalo, sem tam mě to i pobavilo (ačkoli po téhle stránce to ne vždy funguje), moc jsem se u toho nenudil a celkově se mi to líbilo. A dokonce tu hraje ještě Michael J. Fox, protože v té době chudák ještě mohl... Jen jsem od Jacksona možná očekával trochu víc nápadů, kterých tu sice není málo, ale mohlo jich být víc, aby i z té hororové komedie mohlo být něco víc než jen příjemná jednohubka. Silné 3* ()

Martin741

Po uspechu Jacksonovych Bad Taste a Braindead sa pan reziser Peter Jackson rozhodol este raz skombinovat komediu s hororom a tento film dostal nazov Frighteners. Film je bez originality a vykrada hodne dalsich filmov. Takze vysledny dojem je mackopes : nevedel som, ci sa mam bat, alebo sa mam smiat. A to je pre horor smrtelna kombinacia. 40 % ()

Rocky88

Tento film měl být původně pouze povídkou, kterou měl Jackson napsat pro Zemeckise do jedné z jeho "Povídek ze záhrobí". Zemeckisovi se tento scénář ovšem natolik zalíbil, že dal Peterovi prašule a nechal ho to zfilmovat. Ačkoli je Peterova režie na tomto snímku dost znát (o jeho úchylárny a vychytávky nepřijdeme), je na snímku vidět, že tady se už musel řídit Holywoodskýmy pravidly a nemohl jen tak nechat sekat končetiny a rozlévat hektolitry krve. Příběh je ale velice zajímavý a nápaditý, o strašidelnou atmosféru není nouze, herci jsou vzhledem k danému tématu zařaditelní do vyššího průměru. Nejlíp jsou na tom samozřejmě Jack Busey a M. J. Fox, který mě příjemně překvapil. Po těch jeho šaškárnách z Back to the future jsem od něj do budoucna nic jiného nečekal, ale naštěstí jsem se spletl. Přízraky stojí v "duchařinovém světě filmů" těsně pod vrcholem. ()

Jino

Hodně dobře zvládnutá hororová komedie, vlatně docela i parodie. Jackson na mě zapůsobil už svými "nechutnými" Bad Taste a Braindead a jako režiséra si ho dost pochvaluju. V Přízracích Jackson teží hlavně z dobrého příběhu a nadhledem, jímž potlačuje hororovou atmosféru. Jako mínus bych rozhodně neviděl fakt, že film vykrádá spousty jiných filmů - vždyť teď už je to docela normální, skoro každý film si něco půjčuje z jiných filmů. U přízraků bych vyzdvihl práci s efekty, dost slušnou atmosféru a tak trochu i Michaela J. Foxe - ale to bude asi tím, že tohoto chlápíka jsem si oblíbil už v Návratech do budoucnosti. Filmu určitě uškodil přiškrcený rozpočet, který producenti vložili do tenkrát ještě ne zase tak známého Petera Jaksona, ale ten i přesto dokázal natočit dost slušnou podívanou, na kterou se s chutí kouknu i vícekrát do roka. ()

Nach

Poslední film Petera Jacksona předtím, než se upsal trilogii Pán prstenů. Zároveň i snímek, nad nímž producentskou záštitu měl Robert Zemeckis. A výsledek je rozhodně stravitelný, i když ne dokonalý. Počítačové efekty byly určitě na svou dobu dostačující, dneska ale už jsou šíleně zastaralé. Duchařská zápletka je zde hezky komediálně i hororově využita a dělá čest duchařskému žánru. Přesto ale ty dvě hodiny jsou šíleně přestřelené. Kdyby to mělo devadesát minut, byl by to ideál. Takto zde bylo šílené množství vaty, která se mohla prostříhat a filmu by to jenom prospělo. Co se hereckých kvalit týče, nečekejte žádné mistrovství. V podstatě když shrnu, že The Frighteners je průměrný horor, udeřím hřebíčkem na hlavičku. Milovníci starších hororů určitě po tomto kousku sáhněte. Vy ostatní o něm do budoucna přemýšlejte. Za jedno zhlédnutí stojí. 65% ()

C0r0ner

Jediný modrý příspěvek Petera Jacksona do čsfd z režisérské stoličky. Očividně se inspiroval Krotiteli duchů a chtěl si natočit něco podobného. Určitě to není špatný film, dobře se na něj kouká, je zábavný, ale když skončí, tak během chvilky rychle vyprchá a zbude jen prchavá vzpomínka. 70% ()

Wormboy

Jacksonovi to ide dobre tak zo zombiekmi,mimozemstanmi ako aj s duchmi. Je absolutne samozrejme,ze film nema ziadne vnutorne ambicie okrem zabavy a pobavenia. No a ducharska komedia,ktora je naozaj velmi vtipna a zabavna je dnes uz nieco nevidane. a preto davam takmer plne hodnotenie 4,5/5. ()

pakobylka

Netradiční, vtipná, místy správně strašidelná duchařská jízda se skvělým Michaelem J. Foxem. Triky z dnešního pohledu nejsou nijak převratné, ale lehce ujetý děj dokonale doplňují. ()

Martrix

Skloubit horor s komedií není snadné. A když už se to povede, většinou má navrch bizarní humor. Tady to bylo natolik vyvážené, že to nebylo ono. Na tu dobu mají Přízraky tak vynikající triky, i pár dobrých nápadů, že by bylo lepší humor vynechat a udělat pořádný horor. Ono tam těch dobrých fórů, ani na komedii nebylo. Mám z tohoto filmu rozporuplné pocity. Mnoho dobrého je v něm, ale ne dost, abych se opravdu bavil, nebo bál. Ta dlouhá stopáž, tomu taky nepomáhá. ()

PavelVanekArt

Mám v tom nostalgickýho ducha (haha) a nemůžu hodnotit objektivně. Film ve mně pořád vyvolává to, co v dětství a i přes pokročilý věk efektů a rádobyvtipných momentů je to vynikající Jacksonova prvotina (?) v mém životě. Plná palba hlavně za věčně zmateného ale přesto vynikajícího Foxe. A ten agent FBI je taky top. 5* a.k.a 85% ()

emo

Veľmi milý a podarený film, ktorým sa Jackson pokúšal dostať do prvej ligy. Nepochopiteľne vysoké vekové omedzenie sa však podpísalo na tom, že tento film sa viac-menej vytratil z povedomia ľudí. Škoda... ()

Šimpy

Kdysi jsem tohle viděl pozdě v noci někde na zahr. tv, takže jsem ničemu nerozuměl a musim říct, že ve scénách, kde se přízrak smrti pohybuje v kápi po městě a prchá před M.J. Foxem, tak jsem se vážně děsil té atmosfery. Když jsem to o mnoho let později viděl v češtině, tak jsem zjistil, že je to celkem příjemná sranda. ()

tomeek

Dávám tři a půl hvězdy, byla to taková příjemná duchařina a MJ Fox (toho času) stále ve formě, konečně vypadá jako dospělý :) ()