Sicario 2: Soldado

• Česko Sicario 2: Soldado (viac)

V pokračovaní úspešného thrilleru eskaluje vojna drogových kartelov, v ktorej neplatia žiadne pravidlá. Potom, ako narkomafia rozšíri svoje pole pôsobnosti a začne prevádzať cez americko-mexickú hranicu hľadaných teroristov, rozhodne sa federálny agent Matt Graver (Josh Brolin) opäť kontaktovať záhadného Alejandra (Benicio Del Toro), ktorý v neľútostnom boji s miestnym bossom prišiel o celú rodinu. Jeho metódy boja so zločincami nie sú v medziach zákona, ale v istých situáciách nemá ani vláda USA iné riešenie. Keď však Alejandro unesie dcéru miestneho bossa, prekročí hranicu, spoza ktorej niet návratu. Bol by naozaj ochotný obetovať život dieťaťa v záujme nejakého vyššieho cieľa a spochybniť tým všetko, pre čo doteraz bojoval? (Forum Film SK)

Vimrak158

Výborný počin, který ovšem kvalit jedničky nedosahuje. Luxusní herecké obsazení, skvělá atmosféra, úžasná a zajímavá tématika, ovšem citelně mi zde chyběla nějaká silně emotivní scéna, nebo scéna, která dokáže člověka zvednout ze židle. Třetí díl to doufám velkolepě zakončí. 4/5 ()

Vica

Ako pilot seriálu super. Tak to ale myslené nie je, či? Takže vystačiť si s touto nádielkou v kine už nie je také jednoduché. Oproti bohatej atmo nádielke prvého dielu sa jedná o jemný vývarčok po všetkých stránkach, ktorý by stále spadal do kategórie 3mm nad priemerom, ale posledná pasáž to poslala do nezimných krajín, pretože triumfnúť taký údel nelogických hrátok sa štandardne darí len českému historickému filmu. ()

nixonky

Zklamání. Tak bych dvojku Sicaria, bohužel hodnotil. Nebýt Joshe Brolina a Benicia del Tora tak je to ještě horší. Suma sumárum - vynikající hlavní dvojice, skvělé prostředí, dobrá akce a kvalitní začátek po kterém začne děj rychle upadat až vás to přestane bavit. No a nakonec vás dorazí, že to skončí tak nějak nijak. Nic se nevyřeší, nic podstatného se nestane. Na jedničku se podíváte několikrát, u dvojky to stačí jednou. Proto 3 hvězdy (66%) ()

Vasyl

Brolin a Del Toro mají prostě ty správně křivý rypáky na práci takovýchdle agentů. Ale oproti jedničce slabší. Ve všem. Hlavně Emilka moc chyběla. ()

JollerCZE

Dost dobré pokračování Sicaria. Mrazivá hudba, komplikovanější zápletka, vizuál a scenérie na úrovni, skvělé herecké výkony, zajímavý konec. Tyto vlastnosti dělají ze Sicario 2: Soldato nižší špici na poli tohoto žánru. ()

solisoli

Ak sa dá povedať, že slušný akčný príbeh, tak Sicario 2 rozhodne je, navyše so skvelým Beniciom Del Torom na čele, nevynímajúc ostatných. Príbeh mal spád, slušne rozpracovaný scenár aj celkovo skvele režijne zvládnutý. K tomu pôsobivá výprava, kamera, hudba a hlavne zmysluplné neprehnané akčne scény. Rozhodne bolo na čo pozerať. ()

blondboss

Rozporuplné pokračovanie jedného z najprogresívnejších snímkov poslednej doby. Na to, čo započal Villeneuve, sa snažil nadviazať aj Sollima, a musím povedať, že v prvej polke filmu mu to išlo náramne dobre. Žiaľ v tej druhej to už išlo dole z kopca a všetka tá nehromadená energia z úvodu sa zrazu niekam stratila do nenávratna. Je to škoda, lebo potenciál bol obrovský. Každopádne ale štvrtú hviezdu musím pridať, nakoľko si snímok udržal slušnú kvalitu a atmosféru. A Benicio Del Toro opäť raz výborný. 70 % ()

Dejvid17

Znáte takovej ten pocit, jak se těšíte na film, a pustíte si ho a furt čekáte až se něco zajímavýho stane a po dvou hodinách zjistíte, že film skončil? Po superakční jedničce tahle vynuděná dvojka fakt zamrzí. Ztráta času. :( ()

Plaque

Sicario nesklamal, kamera, hudba, herci, prostredie a hlavne príbeh, ktorý si ide svoje tempo a úplne serie na to, či stíhaš. ()

Lukys

Pomalý start střídající vypjaté finále. Co fungovalo minule, zabírá i tentokrát. Bezcitná surovost, autentičnost, syrovost, hutná akce, to vše zabírá na jedničku. Jediné co filmu podráží nohy je hůře uchopený košatější příběh, kterému schází ucelená semknutější zápletka, což minule nahrávalo i větší atmosféře. Ovšem to bez větších ztrát vynahrazuje dějová linka Benicia Del Tora, který je tu naprosto boží a jeho osud nabere nečekaný spád. Zkrátka a jasně....vydržte tu půl hodinku a už to bude jenom lepší. ()

existimator

Začnu rovnou zcela upřímně. Od druhého Sicaria jsem moc nečekal. Byl jsem k němu skeptický kvůli změnám v režii a kameře. První díl tohoto dark akčňáku režíroval Denis Villeneuve. To je taková záruka kvality, která se před třemi lety i potvrdila. Když jsem si přečetl, že pokračování jednoho z mých nejoblíbenějších filmů bude natáčet Stefano Sollima, byl jsem nešťastný a zmatený. Proč?! Pro po esu, jako byl Villeneuve, obsadí roli režiséra Sollima? Naděje ve mne neuhasla jen díky scénáristovi Tayloru Sheridanovi, který zůstal. Jeho prohlášení „Sicario: Nájemný vrah bude oproti Sicario 2: Soldado vypadat jako komedie." se však ukázalo jako zcela nešťastné. Sheridan se asi přeřekl. Musel to zamýšlet přesně obráceně. Druhý díl Sicaria totiž silně zaostával v příběhu. Vypadalo to, že tvůrci přišli s nápadem na zápletku, která se jim ale přestala po nějaké době líbit, a tak ji změnili a vymysleli novou. Pak si ale asi řekli, že by bylo fajn přidat akční scény, které budou asi důležitější něž story. No, a nějak tak to asi bylo. Sicario: Soldado nakousl hned několik slibných příběhových linií. Každé z nich se ale po dvaceti minutách pustil. Pak tam skočily titulky a člověk s i řekl: „O čem to, sakra, vůbec bylo?". Musí se nechat, že ty akční scény byly moc fajn a já jsem si je užíval. Tyhle scény ale nebyly důvod, proč jsem na Sicaria šel. Chtěl jsem příběh jako v jedničce. Té navíc nechyběla ani ta akce. Kameru Dariusz Wolski zvládl celkem obstojně, ale bylo hodně vidět, jak moc se snaží napodobit práci Rogera Deakinse. Nakonec bych chtěl ještě ocenit hudbu. O tu se Hildur Guðnadóttir postaral naprosto bezvadně. Sicario 2: Soldado se na rozdíl od jedničky stal filmem, který zabaví. Možná si ho pustíte i víckrát. Nepovažuji ho ale za plnohodnotné pokračování filmu Sicario: Nájemný vrah. ()

Gregor_Samsa

Prvek očekávání, prvek zklamání. Chce to nechat všechno stranou, nic nečíst a také pochopit, že Villeneuve je prostě jen jeden. Styl rozvíjení příběhu je podobný jedničce: unpredictible. A to je moc fajn; není to přímočará záležitost dle zažitých schémat. Nepřibarvované, akčně-neakční, jen jemně stylizované. Potenciál nicméně využit jen částečně, přišlo mi. Závěr beru jako výsledek zmíněné nepredikovatelnosti, a po reflexi v Lajce jsem za něj rád. Samozřejmě, rovnou jsem hledal, kdy bude 3ka – je jasné, že být musí... [60%; 2018-06-29 BioOKO] ()

FLVEKK

Sicario number 2 se mi zdá víc komerčnější, než jednička. Ta měla takové to kouzlo, takový tajemný náběh do všeho, který působil tak nějak napínavěji a překvapivěji. Možná i mysteriózně. Dvojka je víc ukecaná, víc akčnější, ale na jednu stranu to možná kazí takové to klasické kouzlo okamžiku...Catherine Keener hrozná protiva, otrava, tuhle postavu si mohli odmyslet. Vím, že v každém filmu musí někdo takový být, aby se našel důvod k porušení pravidla, zákonu. Ale ta mi tam opravdu vůbec nesedla. Josh Brolin dobrý jako vždy. Benicio Del Toro byl jako vždy excelentní. Tady se mi líbil stejně jako v jedničce. Spoiler asi na dvě věty : Celkem dost mě zaujal jeho vztah s Isabelou Moner, ve kterém jsem viděl něco, co ho ve finále přimělo ji nezabít. Trošku mě mrzelo, že se na konci neviděli. Bylo by to moc hezké shledání po tom, co se stalo...Scéna se znakovou řečí byla úchvatná. Konec se mi zdal v pohodě. Už to tady párkrát bylo, ale nějak mě to netíží, jako některé tady :) 3 je málo, 5 je asi hodně. za mě 80% a film zhlédnu určitě ještě jednou. ()

Fericious

Väčšina ľudí tento film asi zatratí, čo som si všimol aj pri východe z kina. Ale kašlite na nich, lebo nič lepšieho sa už dlho nenatočilo! ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (viac)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)