Dog Power

(festivalový názov)
  • USA Dog Power
Krátkometrážny / Dokumentárny
USA, 2016, 34 min

V jeden okamžik jen ty a tvůj čtyřnohý parťák. Žene vás touha být nejlepší. Ani jeden z vás nepoleví, dokud se nevydá ze všech sil. Jste tým, ty a tvůj pes. Film Dog Power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem. Každá osobnost ve filmu má jiný příběh a jinou motivaci závodit, ale všichni mají společné jedno. Všichni rádi sdílí zážitek ze sportu se svým čtyřnohým přítelem. Tažní psi jsou jedni z nejvýkonnějších sportovců na Zemi a v očích mají tu nejčistší radost z pohybu. Sportovních disciplín pro člověka a psa je hned několik. Film vás seznámí s těmi nejčastějšími, jakými jsou canicross neboli běh se psem, scooterjoring, kdy má člověk za psa zapřaženou koloběžku, bikejoring je obdobný, ale s kolem, cart racing, při kterém psi táhnou kolečkové saně, při skijoringu táhne pes lyžaře na běžkách a samozřejmě tradiční sled racing, saně se psím spřežením. (Snow Film Fest)

Pepinec

Přijde mi trošku ujetý, když se někdo nechá táhnout psem i při běhání, od toho už je podle mě jenom malý krůček k tomu, aby se začalo prodávat psí sedlo. No ale jako film je to pecka, moc pěkná sonda do sportovní kariéry vyšlechtěných hafanů. ()