Príbeh rozprávky sa odohráva v dvoch kráľovstvách, kde žijú úplne iné princezné Zvedavá a vzdelaná Diana žije v kráľovstve, v ktorom sa nevyznáva okázalý lesk, Adela vyrastá na dvore plného vône a čipiek. Aj Diana túži nájsť ženícha, ktorého by si mohla vážiť a ktorého láskou si chce byť istá, na rozdiel od Adely ktorá si vyberá ženícha na základe svojej záľuby vo vzácnych voňavkách. A aj keď pričarovaný nepekný nos potrápi Dianu, práve Adela môže napokon skončiť symbolicky "s dlhým nosom". (STV)

Vasyl

Výrazně nadhodnoceno. Ale ve srovnání s druhýma dvěma letošníma pohádkovýma utrpeníma má tenhle slovenskej kus takovej náskok, že jsem musel jít na 4. ()

m.xFuck

Žádná nenávist se nekonala. Kromě imbecilně vytvořeného dabingu mě to bavilo. Žádné zbytečné pitvoření, žádné hysterické výlevy a děj přímý jak výstřel. Asi už jsem tak znechucený tím čemu se u nás poslední roky říká pohádka, že mi stačí málo... ()

Plaque

Kde sú tie časy, keď sme vedeli točiť oku ľúbivé a duchu zábavné rozprávky? Teraz je to akési ... no neviem... iné. Priestory, v ktorých sa natáčalo boli zaujímavé, netradičné. Rekvizity boli premyslené a hlavne neumelé. Za to však niektoré postavy boli zbytočné, dej sa vliekol a viacerí herci robili hocičo, len nehrali. Princezná bola zaujímavá a príjemná, žiadna Šelestína Buckinghamová, alebo podobné vyumelkované umelkyne, ktoré majú k herectvu míľovú vzdialenosť. Horšie to už bolo s niektorými mužskými postavami, ktoré miestami hrali ako po poriadnej opici. Parfémistovi, princovi, kráľovi a mnohým iným som neveril nič, ani to, že hrajú dobrovoľne. Príbeh dostával zabrať hlavne na dialógoch a intonácii. A už vôbec nerozumiem, prečo hrala Janžurová a rozprávala Turzonovová. To mi maximálne rezalo uši. Nerozumiem týmto novým móresom, keď sa na oboch stranách Moravy predabujú českí a slovenskí herci. Sprostieme čoraz viac, že si už nerozumieme, alebo v čom je problém?? ()

Fuksinka odpad!

Doufala jsem, že odpad vanoční pohádce nikdy nedám. Že se dočkám něčeho lepšího, než příšernosti, která nefunguje ani jako kulisa. Zni jako německá tv kriminálka a je asi tak o 200% méně zábavná. Tohle je dámy a pánové Dno! ()

FILMOVKA odpad!

Zázračný nos aneb Parfém příběh vraha. Česká televize pokračuje v demontáži českých pohádek? Tohle má do pohádek fakt daleko. ()

0kozel

Je to sympatická pohádka, dobrý příběh, kostýmy, hezké lokace. Ale zpracování je takové rozvleklé. Nechybělo moc a mohlo jít o nadprůměrnou pohádku, ale zůstalo pouze u průměru. Myslím si, že až za nějaký čas uvidím název "Zázračný nos", že si pohádku nedokážu vybavit. Není to nic extra, ale rozhodně to neurazí - nejlepší nová TV pohádka letošních Vánoc. ()

Rian_witcher

Točit pohádky bez absence jakéhokoli humoru??? To je zbytečná práce. Dát do pohádky princeznu, která po 3 dnech co odejde z hradu umí vařit, uklízet a vůbec pracovat? A vrchol všeho je do pohádky určené pro děti přidat scénu, kdy se královská dcerka polévá studenou vodou :-) Miss "mokré tričko" se ztopořenými bradavkami opravdu chlapce předpubertálního věku zaujme :) Jedna hvězdička za slušně odehrané výkony herců podle tristního scénáře (a také proto, že mě přítelkyně drbala posledních 30 min zádíčka :-) tak jsem to vydržel dokoukat. ()

DrakMrak

Nebylo to špatné, mělo to příběh i spád :) i žertovné situace... za mě si to čtyři hvězdy zasloužilo Pár úletů by se našlo jako všude ale dalo se nad tím mávnout rukou... ()

tchempi

Dabovat slovenské filmy/pohádky do češtiny je prostě prasárna. Pohádka to mohla být hezká, ale české toporné hlasy při vysílání na ČT celé kouzlo zabily. A když jsem uslyšel do češtiny přezpívaný Patejdlův hit, musel jsem vypnout zvuk, protože se mi zvedal žaludek. ()

VideoTuti

To už nikdo neumí natočit pěknou českou pohádku? Král oblečený jako F.L.Věk, na tržišti pobíhá čínský drak, kostýmová výprava bídná, pohádková poetika slabá.... Režiséru Stanislav Párnickýmu je 71 let, ten snad mohl číst pohádky, Němcové, Erbena, Drdy atd. tak by měl pochopil co je to kouzlo české pohádky, která vždy byla klenotem naší kultury. ()

honeysuckle

Velký potenciál příběhu dvou princezen a jejich hledání pravé lásky zabila neskutečná, téměř dvouhodinová stopáž, kdy se divák i hlavní postavy topí v moři scén beze smyslu a účelu (loupežníci, ukradený měšec, celá epizoda v hospodě, vévoda jako marod, rozhovor mezi králem a jeho matkou...). K tomu, co zřejmě mělo fungovat jako hlavní zápletka – výroba nejúžasnější voňavky – se dostáváme až v druhé polovině filmu a trpí tím vývoj postav jako takových i jejich vzájemných vztahů. Líbilo by se mi, kdyby se Diana a Tomáš setkali po prvních dvaceti minutách a pak by se sbližovali nad bublajícími roztoky, zatímco Filip by dorazil do zámku a ve spolupráci s princeznou Adélkou by se iniciativně pustil do zahradní architektury, a tak se osvobodil od očekávání svých rodičů. Divákům byl také vyslán nejasný signál scénou, kdy si Diana povídá se sympatickým klukem z hospody – kterému se mimochodem líbí i s velkým nosem – ale pak se po něm slehne zem. Diana se následně rozhodne pro toho neschopu Tomáše, který pořád chce čůrat nebo bumbat. Máknout ho nevidíme, ale voňavkář je to prý na slovo vzatej. Chválím hudbu, chytlavou ústřední písničku, výpravu a casting obou princezen. ()

vrga

Trochu mě v pohádce zarazil chlapík na trhu, co proběhl s plastovým diabolem na ocelových tyčkách a taky vévoda, který v brašně kouzelníka objevil do dřeva zamaskovaný iPad, až do konce pohádky si s ním hrál a na závěr na něm pak jako profík ukázal druhé princezně návrh zahrady a pustil dokonce i videoprojekci. Přesto jsem rád, že se i tyto věci dostávají do pohádek a mohou mít docela zajímavé využití. Příběh pohádky byl ale trochu utahaný a nejvíce to zabíjí dabing. Chválím ale výběr herců a použité digitální efekty v kouzelníkově stanu. Stále je to ale nejlepší pohádka vánoc 2016. ()