Rok 1971. Čerstvý absolvent vojenské základní služby Stanislav Pekárek nastupuje jako řidič ČST. Brzy se otrká a vyráží na první exteriérové natáčení, kde získává přehled o názorech a fungování umělecké „sebranky“, ale i principech socialistické ekonomiky. Následné šmelení benzínových talonů se mu stává osudným. Státní bezpečnost na něj má háček a Pekárek podepisuje spolupráci. Má to i své výhody, sen o automobilu Volha je na dosah. (Česká televize)

lumir40

Hodně toho proč to je blbě, to už je popsáno. Přesto mě překvapuje nedůslednost v detailech, jako je např. stání vozidel. Tak Veřejná bezpečnost bylo viditelné zlo, STB bylo neviditelné zlo, ale obojí bylo všeobecně známé a všudypřítomné. A pak se točí seriál, kde se stojí s autem jak si řidič zamane. To je díky lenosti měšťáků, protože dopravka už není, možný dneska, ale za bolševika se v protisměru stát nesmělo a bylo hafo pokut. Ale jak píšu, pět, šest, chybek v detailech a seriál je pro konzumenta, co nezapíná to mezi ušima a dlabe... ()

robo22

Jedna hviezda za retro štýl. Zvyšok je zúfalý. Ako dialógy, téma, konflikty a, žiaľ, aj herecké výkony úplne strnulé, frázovité. Je to celé vykuchané a prázdne. Naozaj je to iba retro, nič iné. ()

horskejvlk

Naprosto autentické jako sama doba 70’ Idylická 60’ léta jsou nenávratně pryč a je tu normalizační odporná doba. Mladý člověk chce žít, žít a je proto schopen všeho takže býti oportunistou je pravidlo číslo jedna, materialismus vítězí na celé čářé. Už jen to že spolupráci z STB byla prošpikvaná celá umělecká fronta. Vše na výbornou. ()

maxs

Nádhera. Krásná práce a role Pekárka je geniální, stejně jako provedení v podobě pana Hádka. Tenhle oportunistický šmelinář a proutník nám ještě jistě nabídne mnohé z dávno zapomenutých nezbytných charakterových vlastností pro "karierní úspěch" v socialistickém Československu. Vztah tchýně a snachy a výchovy vnuka jen dokreslují ten marasmus (spolu s nereálnou šancí získat byt)...  Jsem moc rád, že se podobný seriál objevil, aby tím částečně vybalancoval dobovou realitu seriálu "Vyprávěj", který byl sice skvělý, ale mnohde až moc poetický a smířlivý.   A těší mě vidět, kolika lidem z tohoto "otisku doby" praskají cévky. Jsou to ti, kteří se s pádem režimu nikdy nesmířili, případně jejich potomci. 9/10 ()

maxim77

Nejdřív jsem to odsoudil, ale pak jsem si po druhém díle dal opět první a musel jsem to přehodnotit. Možná je to škoda, že ten první díl neudělal ten úvod děje trochu pomalejší... ()

drsny_hery

Musel jsem si hodně zvykat, že jsou vlastně všichni antagonisti. Zkurvený lidi přežívající ve zkurvený době nebo byly produkty té doby. To je fuk. Na rozjezd dobrý, uvidíme, co dál. ()

Pedro72

Když z celkového obrázku vyhodím všechny postavy, které se objevily víc než na pět vteřin, tak vidím dobře vystiženou, šedivou a protivnou dobu. Na tomhle pozadí se pak odvíjí cosi bizarního jako prohlídka orlojů v chrámech Padlinahlawu a Mrdalkudyshel. Začíná to tedy hodně nízko. ()

Hanka_M

Zajímavé a velmi ojedinělé dílo, které mě v mnohém štve a rozčiluje, ale v mnohém také baví a svým způsobem i vzdělává. Děkuji ČT za tohle trochu odvážné a vcelku povedené dílo. ()

goveg odpad!

Také jsem se těšila. Mám ráda všechno retro. Kostýmy kulisy atd.. super. To je tak jediný. Jinak hnus, vulgárnost, sprostota. Takhle to tedy nebylo. Vole se říkalo a říká pouze mezi kamarádama, né při vstupu do nové práce, nebo na úřadě..:/ Smutný je, že mladí lidé tomu fakt věří. Kdyby to tak skutečně bylo, museli by rodiče a prarodiče nás všech tady být takový.. Byli..? Pamatujete , že se takhle hnusně chovali..?Já ne..široko daleko, slušní lidé. O co tvůrcům šlo, nechápu. Ale tuším, že jen pošpinit dobu minulou. ()