Rok 1971. Čerstvý absolvent vojenské základní služby Stanislav Pekárek nastupuje jako řidič ČST. Brzy se otrká a vyráží na první exteriérové natáčení, kde získává přehled o názorech a fungování umělecké „sebranky“, ale i principech socialistické ekonomiky. Následné šmelení benzínových talonů se mu stává osudným. Státní bezpečnost na něj má háček a Pekárek podepisuje spolupráci. Má to i své výhody, sen o automobilu Volha je na dosah. (Česká televize)

otík

Nádherný začátek seriálu – když se nemluví zcela zbytečně sprostě, tak se dělají děti nebo se bleje. A jako třešnička se také podíváme, jak se v té době dělal potrat. Pak už je to jen o tom, kdo komu dal či nedal a jak se v té době točily jakési reportáže. Je mi jedno, jak se v té době žilo. Nepotřebuju se na tak dlouhý hnus dívat v hlavním vysílacím čase a sledovat pokřivené nebo totálně hloupé hrdiny. ()

HonzaBez

"Na tohle já nemám nervy, budu čekat na chodbě" Tak nějak přesně tohle jsem si říkal skoro po dvě třetiny tohoto dílu. Jako jestli si někdo myslel, že vcelku prima retro výprava (a hlavně super starý auťáky) a občasné přepnutí do černobílého vizuálu zmůže všechno, tak se hodně mýlil. Z ukázek jsem si říkal, že by to možná mohlo být něco ve stylu  seriálu  Vyprávěj, Ale "ty voe", kdo tomu jako dělal dramaturga, to bych teda fakt rád věděl. Za mě hlavně zbytečně moc vulgarit (viz třeba hodně hnusná hláška „Bohužel, venku nemrzne, jinak bych ti nachcal klouzačku.“, coby reakce na dotaz ženy hlavní postavy, zda vedle kytky dostane k svátku ještě něco)  Dost pochybuji, že se tehdy takto mluvilo. Ještě že to maličko vylepšil ten konec s návštěvou Standy v Bartolomějské (u StB). Tak tomu asi ještě dám šanci, ale nevím, nevím... ()

geklon

Už se nedivím, že blábolové a fertušky mektaj, že za komára bylo líp. Sice jste byli doma na prdeli, ale na pohodičku se vychlastávalo a šoustalo jak za Homéra, a když se to náhodou nějak zesralo, vždycky tu byla možnost to u kádrováku vyžehlit. Za mě jeden z nejrelevatnějších výletů do dob minulých. ()

fabecc1222

Voe jako většinou vydržím celý díl, než něco napíšu, ale vole tohle vypadá jako super průser. Voe jako Hádek je dobrej herec, ale fakt se vole nehodí na buranského kundolapa. Voe vtipy typu "Kdyby mrzlo, tak ti nachčiju klouzačku" jsou jakože xDDDDDDDDDDDDDD. Ne voe, to snad nebylo vtipný ani v těch šedesátkách. Plus Pachl voe klasicky dotáhl svou grupu herců, které protáčí ve všech svých projektech, že jo voe? Moc o tý televizi to neni co voe? Jakože Lanďák a pak banda no name vymyšlenejch jmen vole...A nějaký rádoby retro záběry voe, nic moc technická vychytávka vole. A voe, když máš v záběru řvoucí děcka a řvoucí pionýry, tak to voe neni otravný jen pro ty postavy tam, ale i pro diváka vole, to si zapamatuj ty vole...Stejně tak voe, neumíš to nazvučit tak, aby tam nemuseli všichni řvát??? Divák má sluch v pořádku voe... ()

Vajonek

Dlouho velká nuda, šeď, křupanství, ne úplně zdařile okořeněné voe voe v každé druhé větě. Zhruba od momentu, kdy soudruzi nasedli do roburu a vydali se za pionýry natáčet reportáž o krásách socialismu, to zůstávalo křupanské, zároveň to ale nějak záhadně začala být docela sranda. Takže i když jsem zkraje myslela, že se nedodívám ani na první epizodu, asi nakonec zkusím i další díl a uvidíme... ()

klukluka

Šofér, kterej nehulí, do toho socíkovýho marasmu tak úplně nezapadá, ale jinak je to socrealismus jako vyšitej. Jasně, trochu pimprlátkovej, všechno je řádně seriálově zhutnělý, ale ten antiVyprávěj styl se daleko víc podobá tomu, jak to tady tehdy vypadalo. A že to nebyla příjemná podívaná, a že to lidi zrovna nekultivovalo, tak to má zatím mizerný procenta- 56, zatímco já mám soukromě první díl za 70. Kryštof Hádek to dává s velkým přehledem. ()

Přemek

Já jsem zatím z Volhy spokojenej; s nadšením počkám až na další díly, kde se Pekárek ukáže jako pořádná óbrsvině a ne jako tenhle přimlsálek. Samozřejmě jsem byl v té době na houbách, ale jsem nadšenej, jak se Češi po Ukrajině, Rusku, covidu a ústavnosti stali odborníky na přesné vročení "vole" v sedmdesátých letech nebo jestli by rodiče nechali své dítko řvát (fascinující je množství žen, které by nejraději chtěly zažalovat režiséra za to, že nechal toho chlapečka tak dlouho plakat bez pomoci). Za mě je ta atmosféra vynikající: Československá televize je po prověrkách poloprázdná, berou se neumětelové (študýrka nového redaktora, který umí hovno, ale má dobrý původ) a vlastně každý, kdo má ruce, nohy a řidičák (proto ty nulové reakce televizních zaměstnanců na Pekárkovu nevychovanost a celkovou prasáckost). Jakékoliv naděje na lepší život jsou v hajzlu, Rusové v republice, a tak zbývá žrádlo (je ho málo), pití (je ho dost, ale málo kvalitního) a šukání (je ho dost, v depresi jsou ženy i muži, takže se šuká furt a často, v tomhle Volha taky nelže). Těch pár lidí, co prověrkami prošli, se snaží udržet aspoň řemeslo (Geislerová v nápodobě Věry Chytilové) a aspoň lidi pobavit (půvabná připomínka Pavla Landovského v Takové normální rodince). Plus věrné zobrazení postavení ženy jako neustále přístupného masa tu k poplácání, tu k neurvalému ošmatání, ale jinak figury bez názoru a bez nároku na něj. Takže jo, za mne zatím dobrý. Řev přiboudlíků na fb České televize je jen příjemný bonus. ()

eagle-eye

Já toho Standu žeru, woe. To je typická pražská řepa, vychcaný a vykutálený týpek, slušně sekunduje další osazenstvo tradičně Melíšková, překvapivě Jeřábek a další. Start za mě velmi slušný. ()

Foxhound#1

Čekal jsem něco inteligentnějšího, zatím to vypadá na těžký buranství woe. Ale dobře, uznávám že pár frků bylo dobrý a po odborné konzultaci s pamětníky to vypadá, že ta doba opravdu tak debilní byla. Hádek pravda přehrává, ale když je ve scénáři buran, tak nebude hrát Oněgina, že jo. Tak tedy o jednu zvedám. ()

LachtanShows

Budou tu na to nesmyslně nadávat, ale já si po fakt dlouhé době poměrně užívám další potřebu věnovat se socíku na našem území. Je to tu všecko tak karikaturně podáno, že to v tom komediálním nádechu kouzlí úsměv na tváři, ne facky na rukou. ()

bloodcountes

Ne, voe se tehdy neříkalo.  To byl první faul hned zkraje. Říkalo se hezky česky vole, ale jen jako  oslovení a to důvěrné,  s člověkem, o kterém jsi věděl,  že si to můžeš dovolit, tedy s dobrým kamarádem. Používalo se někdy i zdvojené vole vole. Pak to začalo být staromódní a neříkalo se skoro vůbec a až mnohem později v tržíku se vůl vrátil jako voe nebo ve. Čím nižší IQ, tím více voe. A ne, úplně takhle se opravdu nežilo všeobecně. Mnoho inteligentních a moudrých lidí žilo a mluvilo slušně a já jsem se setkávala a žila hlavně s nimi, takže tahle sonda do pražské žumpy mi teď působí dost nepohodlí. Plus uřvané děcko. Řekla bych, že ničilo diváky stokrát víc, než aktéry. Záběr  z potratu  přišel jako pravý hák na podřimujícího člověka, tedy jako pěst na oko. Jakoby z jiného filmu. Ale jinak celkem dobrý, nicméně asi nebudu kdovíjak vyhlížet další neděli...btw uvědomila jsem si, jak hnusné byly tehdy pánské "účesy":)) ()

EllienPM

Perfektní. Otevřenost socialismu, dávkovaná měrou vrchovatou v odpovídajícím, uvěřitelném a propracovaném retro-dokumentárním podání. Šukalo se všude, v závodních jídelnách, skladech, šatnách. Dneska? Žádná závodní kuchařka s rozepnutou zástěrou - dneska si prostě žvanec nechávají posílat anonymním kurýrem do ofisů a místo do výstřihů čuměj do mobilů. Tohle retro bude čím dál hodnotnější, a přitom to není tak dávno... Nesouložte s chlapama - není to náhodou navádění k lesbismu? Marie Ludvíková, Eliška Křenková a Aneta Krejčíková jen završují bezvadné obsazení. Těším se dál. ()

mira007

Úžasná drahá výprava ( asi jeden z nejdražších počinů ČT ), naprosto nabušené obsazení přesně jako něco k výročí celé veřejnoprávní televize a ten námět prospěchářského řidiče televize taky na jednotku ... jenže první díl naprosté tupé nic. Nejenže to bylo jakési statické, naprosto bez humoru ( s čestnou vyjimkou vtipu o Leninovi ) ale mne iritovalo to přestřelené množství vulgarismů. Pokud chtěli tvůrci něco vykreslit o buranství, tak stačila poloviční nálož a úplně nechutná mi přišla ta scéna s ročním děckem na kterého jakože řvali: " Drž hubu a žer!" Má to gigantický potenciál, ale první díl zatím slabý a dost odrazující. ()